Speciální základní školaPoděbrady

Terapie vycházející z bazální stimulace

Terapie vycházející z bazální stimulace

Motto: "Jsem tady s tebou a všímám si tě."

Láskyplná pozornost, vytvoření pocitu bezpečí a jistoty, naladění se na dítě… To jsou priority čtvrtečních „koleček“ pro žáky z rehabilitačních tříd.

Dotek má ohromnou moc, zvláště když ho provází úsměv na tváři. Dotekem dětem pomáháme uvědomit si hranice vlastního těla, dotekem s nimi komunikujeme, obohacujeme jejich život a čas strávený ve škole.

  • Dopřejme si chvíli zastavit se, nepřemýšlet a jen plynout, tady a teď.
  • Dopřejme sobě i dětem kouzlo vzájemného doteku, relaxaci s prožitkem přítomného okamžiku.
  • Dopřejme si sdílenou energii prostých doteků, vědomě ji navnímejme a čerpejme z ní.

Toto je cílem našich setkání. Ať jsou to masáže z rukou odborníků, bazální stimulace, orofaciální stimulace, vědomý dotek, ametystová termoterapie s podložkou BioMat, polohování na vaku, houpačce nebo v kuličkách, peeling nebo perlička nohou.

 

Každé úterý probíhá, pod supervizí fyzioterapeutky Radky Šindílkové, samostatný fyzioterapeutický blok. Čtvrteční dvouhodinovka patří Andree Marešové, která vede terapie vycházející z  bazální stimulace. Ve středu je v rozvrhu hodina Zrcadlení s Lenkou Říhovou, emoční a komunikační rozvoj prostřednictvím smyslových příběhů. 

Datum vložení: 8. 12. 2022 18:37
Autor: Andrea Marešová

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna