Speciální základní školaPoděbrady

Základní informace

Speciálně pedagogické centrum (SPC) Poděbrady nabízí poradenskou, diagnostickou a metodickou podporu při výchově a vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, jejich rodičům, pedagogům a jiným odborným pracovníkům, veřejnosti. Veškeré služby jsou bezplatné, k návštěvě není potřeba doporučení, pracujeme s klienty od tří let.

• Pravidelná provozní doba: 7:30 - 14:00

• UPOZORNĚNÍ: Prostory SPC jsou bariérové (v případě zájmu a potřeby je možné po individuální konzultaci využít alternativních prostor nebo jinou podporu).

schody

• Plánované termíny konzultací pro pedagogické pracovníky nebo rodiče v tomto školním roce - středy 14:00- 17:00 (po předchozí domluvě):

- 13. 4. 2022 (Mgr. Helena Vlčková)

- 11. 5. 2022 (Mgr. et Mgr. Vendula Šukalová)

• Konzultace pro zákonné zástupce a pedagogy jsou možné i v jiných časech dle individuální domluvy.

• Plánované skupinové akce pro pedagogickou veřejnost i zákonné zástupce v tomto školním roce:

- Žáci s vývojovou dysfázií, specifika ve vzdělávání na 1. stupni ZŠ (4. 5. 2022, pracoviště SPC) - TERMÍN NAPLNĚN

Nabídka služeb

• komplexní psychologická a speciálně pedagogická diagnostika vč. zpracování odborných podkladů pro vzdělávání a podkladů pro posudková řízení,
  • speciálně pedagogické, psychologické a sociální poradenství,
  • poradenství a konzultace rodinám, školám, školským zařízením,
  • pomoc při integraci do mateřských, základních a středních škol běžného typu,
  • pomoc při vytváření individuálních vzdělávacích plánů (IVP),
  • základní informace o možnosti využití dotykového tabletu typu iPad, individuální konzultace a podpora práce s iPadem pro vzdělávání a komunikaci ve školách i v rodině,
  • logopedie, včetně alternativní komunikace,
  • poradenství při výběru kompenzačních a rehabilitačních pomůcek,
  • fyzioterapie,