Speciální základní školaPoděbrady

Vynášení Moreny

Morena

Loučení se zimou a vítání jara.

V úterý 21.3.2023 jsme se všichni sešli na nádvoří školy a rozloučili se s PANÍ ZIMOU společným zaříkáváním Zimo, zimo táhni pryč… Morenu (Mořenu, Mařenu, Morocha) jsme za zpěvu halekačky Neseme Morenu a doprovodu vozembouchu, ukulele, kytary, flétny, řehtaček a tamburín, vynesli ke slepému rameni řeky Labe a po zapálení vhodili do vody.

Po návratu na školní zahradu děvčata barevnými mašlemi ozdobila LÍTEČKO a společně s naší učitelskou kapelou jsme si na přivítání jara zazpívali jarní písničky. Sluníčko a dobrá nálada nás provázely po celý den.

 

Datum vložení: 27. 3. 2023 22:34
Autor: Jitka Šípková

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna