Speciální základní školaPoděbrady

Výlet třídy 2.P a 5.A

Výlet třídy 2.P a 5.A

Školní statek

V pátek 14. 6 vyrazila přípravka 2.P a třída 5.A na návštěvu školního statku ve Velkém Zboží. U vchodu nás pozdravily ovečky a hned se nás ujala ochotná slečna a přivedla nám krásnou klisnu Ninu, kterou jsme si mohli pohladit, vyhřebelcovat a dát jí jablíčka, která jsme přinesli. Dále jsme viděli telátka, která by nás radostí celé olízala. Starší kravičky a zasloužilé krávy matky. Věděli jste, že každá kráva má své jméno? A některá i příjmení:-). Prošli jsme chlévy prasat, mohli jsme vidět prasátka od nejmenších až po obří vepře a březí prasnice. Na nejmenší selátko jsme si mohli i sáhnout. Pak už jsme se vydali umýt a na vydatnou svačinu a hurá zpátky podél Labe do města. Moc jsme si výlet užili. 

Datum vložení: 15. 6. 2024 13:59
Autor: Jana Férová

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna