Speciální základní školaPoděbrady

Výlet 5.A

Výlet 5.A

Nymburkem a okolím

Tak jsme si zase vyjeli. Kam teď? Plánem bylo vlakem do Nymburka a zpět se vrátit pěšky. I přes upozornění: Je to daleko a to nestihnete…”, jsme se vydali. Na nádraží na nás už čekali pověření zaměstnanci Českých drah, tentokráte dva a v uniformě a bílé košili a černých kalhotách:-). Pomohli nám do vlaku s těžkými vozíky a jeli s námi až do Nymburka, kde nám zase pomohli žáky ve vozících vyložit. Moc děkujeme. Poté jsme se vydali městem, potkali houkající sanitku a hasiče, později u vody i nabírající bagr. První zastávka byla u fontány s vodou, samozřejmě se to neobešlo bez postříkání a jiných blbinek. Pak jsme si prohlédli město, náměstí, kostel sv. Jiljí a pod hradbami vyjeli z města. Díky dobré radě jsme věděli, že za veslařským areálem je volně dostupné hřiště, kde jsme si mohli odpočinout a uspokojit všechny tělesné potřeby. 

    Podél Labe jsme pokračovali s občasnými zastávkami zpět do Poděbrad. Na vodě jsme viděli trénující bratry Fuksovy, přejeme jim mnoho štěstí do nové sezóny. Za pár chvilek už jsme viděli začátek Poděbrad. Tam jsme si dali ještě zmrzlinu a pomalu se odebrali přes kolonádu a fontánu k nádraží. Tam už na nás čekali netrpěliví rodiče. Výlet jsme si moc užili, počasí nám také přálo a těšíme se, kam vyrazíme příště. Do Prahy? Do Kolína? Uvidíme, ale to až v novém školním roce. 

Datum vložení: 2. 6. 2024 20:13
Autor: Jana Férová

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna