Velikonoce

Zvyky a tradice

Historie, zvyky a tradice Velikonoc

Zvyky a tradicePondělí 3. dubna bylo v naší škole věnováno nejenom připomenutí problematiky autismu, ale také svátkům jara. Modré pondělí posloužilo jako zahajovací den projektu „Velikonoce“. Projekt byl věnován historii Velikonoc a s nimi spojeným tradicím a zvykům.  V rámci projektu se žáci seznámili s více či méně známými skutečnostmi doprovázejícími velikonoční svátky, jejich významem, tradicemi i pověrami spojenými s pašijovým týdnem. Žáci starších praktických tříd měli možnost vyzkoušet si pletení pomlázek, zdobení kraslic voskem a pečení jidášků. Své „velikonoční“ znalosti si mohli ověřit prostřednictvím krátkého testu. Ve středu 5. dubna se do projektu zapojily mladší praktické a speciální třídy. I tito žáci upekli své jidášky, seznámili se s hlavními velikonočními symboly, prokázali svou znalost velikonočních koled, nabarvili si vajíčka méně známými technikami. Foto z akce ZDE.

Děkujeme všem za účast a vstřícnost

Petra Fráňová a Majka Šebetková

Datum vložení: 17. 4. 2023 16:52