Speciální základní školaPoděbrady

Slavíme 100 let školy

pozvánka

„Ve schůzi místní školní rady v Poděbradech podal učitel obecné školy v Poděbrady, člen okresního školního výboru a bývalý člen revolučního národního výboru, pan R.K.návrh, aby podle vzoru jiných měst i v Poděbradech založena byla pomocná škola.

... Návrh byl přijat a byla podána žádost o povolení školy. Okresní školní výbor žádost podepřel a zemská školní rada povolila zřízení pomocné třídy při obecné a měšťanské škole chlapecké v Poděbradech pro oboje pohlaví vynesením číslo 1912/1III.a ze dne 19. dubna 1921.“  z kroniky školy

Od té doby ušla naše škola i speciální vzdělávání obecně velký kus cesty. Pojďte si s námi připomenout historii dávnou, i tu z posledních let.

logo oslav

Datum vložení: 14. 9. 2021 9:00
Datum poslední aktualizace: 22. 9. 2021 13:17
Autor: Lenka Říhová

Škola

Překlad (translations)

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

i-sborovna

i-sborovna