Skupinové bubnování

Již podruhé jsme mohli zažít společné bubnování s Petrem Šušorem, tentokrát za nádherného počasí venku, na zahradě. Skupinové bubnování je technika příbuzná muzikoterapii a ve světě se využívá jako prostředek relaxace, redukce stresu a má příznivé účinky i na posílení imunitního systému.

"Každý má v sobě rytmus." O tom jsme se mohli přesvědčit ve středu 22.6., kdy naší zahradou zněly africké a indiánské rytmy a dokonce i rytmus srdce. A že těch bubeníků bylo! Ve dvou blocích si mohl zabubnovat úplně každý a stát se členem velkého bubenického orchestru. V odpoledních hodinách proběhl také workshop bubnování pro učitele. Nejen, že jsem se všichni skvěle pobavili, ale ještě jsme udělali něco pro své zdraví: "Bubnování má velmi pozitivní vliv na zdraví člověka -uvolňuje stres a napětí, snižuje krevní tlak, -navodí pocit pohody a propojuje pravou a levou hemisféru." Prohlédněte si fotografie z celého programu.

Datum vložení: 24. 6. 2022 11:27
Autor: Iva Jelínková