Školní zahrada

V rámci projektu "ZAHRADA NÁS BAVÍ I UČÍ" naši žáci zeleninu seli a sázeli, pak ji zalévali a pěstovali, nakonec sklízeli a ochutnávali. Květinami v truhlících po té zvelebovali školní náměstí i školu samotnou.
Děkujeme žákům i pedagogům za zkrášlení okolí školy a sklizeň úrody.

FOTOGRAFIE ze zahradnických prací ZDE.

V tomto školním roce byla naše škola součástí projektu Systémová podpora kariérového poradenství a tranzitních programů žáků se SVP pro ČR, jehož nositelem je Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem projektu je usnadnit přechod mezi školním a pracovním prostředím žákům se SVP. Prostřednictvím Tranzitního programu si žáci mohou během studia vyzkoušet své pracovní možnosti, získat nové sociální a pracovní dovednosti a být připraveni na další studium či přijetí do pracovního poměru.

Zapojené žáky nejvíce oslovují aktivity, jako jsou nakupování, vaření a pečení, jednoduché administrativní činnosti, knihovnické práce, jednoduché údržbářské a zahradnické práce.

V rámci projektu jsme pro naši školu získali mj. i pomůcky a zahradnické náčiní, které jsme využívali právě při zkrášlování naší školní zahrady.

FOTOGRAFIE z montáže vyvýšeného záhonu ZDE.

Datum vložení: 22. 6. 2022 16:47