Speciální základní školaPoděbrady

Projekt BOSÁ NOHA

Projekt BOSÁ NOHA

Naše škola má novou BOSOSTEZKU. Je jiná nežli běžné smyslové chodníčky. Můžeme jí využívat i v zimních měsících ve vnitřních prostorách, je totiž mobilní.

Ještě před sto lety byla chůze na boso v každém počasí a v různém terénu běžnou záležitostí. Nyní, když máme nohy po celý den zavřené v botě, se propriocepce (cítění vlastního těla) velmi otupuje. Bosostezky tak mají pro náš organismus nejen stimulační, ale i zdravotní efekt. 

Celoškolní projekt BOSÁ NOHA trval tři vyučovací dny. Mobilní bosostezku naši žáci se zájmem zkoumali, procházeli a testovali. Tělocvična byla rozdělena na dvě části. V jedné z nich byly pomůcky z plastu. Umělohmotné kameny, balanční čočky, bosu, akupresurní koberečky a terče, provazy atd. lákaly svou barevností. Oproti tomu dřevěné stopy plné přírodnin, jako jsou oblázky, kůra, jehličí, bukvice, kaštany, klacíky, šišky atd. byly zajímavé svou vůní a možností přesypu. 

Při učení prožitkem se nejednou stalo, že si děti do stop lehaly a sypaly na sebe např. korkové špunty. Každý žák si tak našel svou cestu, aby senzoricky zjistil co nejvíce.

DĚKUJEME OS Přístav za zakoupení a zajištění výroby mobilních dřevěných "bosochodidel".

Fotografie z projektových dnů najdete ZDE.

Datum vložení: 29. 11. 2022 20:26
Autor: Radka Šindílková

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna