Předvánoční výlet

9.A a 5.B

Třídy 9.A a 5.B na Loučeni - výlet plný zážitků

V pondělí 5.12. jsme se vydali na tematickou prohlídku zámku Loučeň ,,Příběh vánočního stromečku.”

Cesta vlakem a autobusem rychle utekla a už nás vítala paní kněžna s pozváním k prohlídce zámku. V každé zámecké komnatě jsme měli možnost obdivovat krásné a velmi originálně ozdobené vánoční stromečky. Paní kněžna ke každému vyprávěla poutavý příběh, např. pro jakou zemi je stromeček typický nebo kdo vyrobil ozdoby a v jaké dílně vznikly. Naši pozornost upoutaly stromečky s anýzovými sušenkami, ozdobami z cínu a pohádkovými postavičkami. Nezapomnělo se zde ani na předsednictví naší země v Radě EU, které tu znázorňoval stromeček z knih v němž byl hrdý odkaz na získané Nobelovy ceny. Nápaditý stromeček ve stylu Jamese Bonda- agenta 007 nebo poslední, největší, který na nás čekal v zámecké knihovně s nádhernými, ručně vyrobenými baňkami v secesním stylu.

Zdobení medových perníčků a teplý čaj bylo příjemným zakončením prohlídky zámku.

Počasí nám přálo a tak jsme mohli v zámecké zahradě prozkoumat Tisový labyrint a najít poklad plný dobrot. Nikdo se zde naštěstí neztratil, všichni našli cestu ven a tak jsme přicestovali zpět do Poděbrad s krásným vánočním zážitkem.

Datum vložení: 9. 12. 2022 18:21
Autor: Šárka Fialová