Speciální základní školaPoděbrady

Oslavy - den druhý

kruhy

Znáte nějakou školu, která se může pochlubit návštěvou významného českého reprezentanta v rychlostní kanoistice, olympionika a dvojnásobného vícemistra Evropy i světa? Znáte! Jsme to my :).

Český rychlostní kanoista Petr Fuksa, účastník LOH v Tokiu 2020, přinesl olympijskou pochodeň na naši dnešní paralympiádu a tím zahájil druhý den oslav 100 let školy. O úvodní přivítání se podělila paní ředitelka Pavlína, předsedkyně olympijského výboru Radka a čestní hosté z městského úřadu v Poděbradech.

disciplínyŠest týmů v barvách olympijských kruhů soutěžilo v sedmi disciplínách. Závodníkům pomáhali a asistovali studenti nymburského gymnázia a také třída našich nejstarších žáků. Bez pomoci těchto dobrovolníků by se naše olympiáda těžko obešla a patří jim velké poděkování.

olympiadaZlaté medaile vyhráli úplně všichni a navíc si každý závodník odnesl ručně šitou hračku nebo polštářek, který nám za organizaci Klubko s nití pomáhá, přinesla paní Helena Smrkovská. Ona i město Poděbrady, které také přispělo cenami, si zasloužili velký závěrečný potlesk a poděkování od dětí.

Závěrečný ceremoniál už jenom potvrdil, že píseň "WE ARE THE CHAMPIONS" je i o nás :).

 

 

 

Datum vložení: 22. 9. 2021 11:34
Datum poslední aktualizace: 22. 9. 2021 13:58
Autor: Lenka Říhová

Škola

Překlad (translations)

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

i-sborovna

i-sborovna