Speciální základní školaPoděbrady

Organizační informace k otázkám karantény

leták KHS

Na základě častých dotazů nabízíme souhrnné informace k situaci, kdy se třídy nebo jednotliví žáci dostávají do karantény v souvislosti s COVID-19

Vážení rodiče,leták KHS

Krajská hygienická stanice připravila pro školy i rodiče přehled základních informací k orientaci v tom, co je v kompetenci školy, o čem rozhoduje krajská hygienická stanice a co je odpovědností rodičů.

https://www.edu.cz/covid-ve-skolach-kdo-o-cem-rozhoduje/

V odkazu najdete podrobnosti, zde souhrn toho nejdůležitějšího:

  • Jediný, kdo může nařídit karanténu, je KHS. Škola nemá žádnou pravomoc karanténu nařídit a není jejím úkolem obvolávat rodiče a o karanténě je informovat. (Vzhledem k přetíženosti KHS to přesto děláme).
  • Za ukončení karantény, ať již PCR testem nebo uplynutím lhůty 14 dnů, je zodpovědný rodič – nikoli škola, ta při návratu děti nekontroluje. 
  • V případě, že je dítěti nařízena karanténa, potvrzení o OČR vydává dětský lékař (výjimečně KHS), nikoli škola. Pokud je jednotlivému dítěti nařízena karanténa, o potřebě ošetřování (OČR) rozhoduje lékař, případně KHS. Škola vydává potvrzení v případě, že je celá škola nebo třída uzavřena, a tedy do ní nemohou chodit ani děti, které v karanténě nejsou. 
  • Pokud je více jak polovině žákům třídy nařízena karanténa, vzdělávají se tito žáci distančně. Ostatní žáci mají právo na prezenční výuku a škola jim nemůže distanční výuku nařídit, pokud není uzavřena škola nebo její část.

Přílohy

leták KHS

Covid-19-Prevention-Flyer.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 142,66 kB
Datum vložení: 18. 11. 2021 10:13
Datum poslední aktualizace: 18. 11. 2021 10:34
Autor: Lenka Říhová

Škola

Pojďte se k nám podívat

letak

letáček 22-23 ke stažení

Překlad (translations)

Kalendář

i-sborovna

i-sborovna