Speciální základní školaPoděbrady

Okna do pravěku

Okna do pravěku

Exkurze do Národního muzea

V rámci hodin ČaS - objevitel a probíraného tématu o pravěku, se naše třída 6.A vydala do Prahy na expozici do historické budovy Národního muzea s názvem "Okna do pravěku. V expozici Okna do pravěku jsme ve čtyřech výstavních sálech obdivovali jedinečné exponáty, které představují světové milníky v poznání historie života na Zemi a to z dob od prvohor až po čtvrtohory. Seznámili jsme se zde s prvohorními živočichy. Poznali jsme jedny z nejstarších známých plazů - třeba druhohorní mořské mosasaury a podívali jsme se do očí zatím našemu jedinému českému dinosaurovi Burianosaurovi augustai nebo děsivě vyhlížejícímu šavlozubému tygrovi. V samotném závěru expozice nás uvítal mamut s malým mamuťátkem v životní velikosti a prohlédli jsme si originální kostru srstnatého nosorožce. K tomu, aby jsme prošli všechny expozice by nám nestačil jeden den. Nejodvážnější z nás, se dokonce vypravili do kopule Národního muzea, odkud jsme měli fantasticky výhled na Prahu.
Opět to byla nádherná a poučná exkurze.
 

Datum vložení: 7. 3. 2024 19:58
Autor: Květa Soukalová

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna