Speciální základní školaPoděbrady

Meziškolní discgolfový turnaj

Meziškolní discgolfový turnaj

Dne 1.11.2023 se v poděbradském MultiGolfParku uskutečnil meziškolní turnaj speciálních škol v Discgolfu pod záštitou mistryně ČR Nikoly Moravcové a naše škola byla pořadatelem.

Za krásného slunečného počasí jsme jako organizátoři na tomto prvním ročníku netradiční sportovní disciplíny přivítali naše spřátelené organizace a soutěžící z Handicap centrum Srdce, o.p.s., dále pak ze Základní školy a Praktické školy Český Brod a v neposlední řadě i z DD, PŠ, ZŠ a MŠ Nymburk, příspěvkové organizace. Celkem tedy 28 soutěžících sportovců s pedagogickými doprovody. Akce se velmi vydařila a to hlavně díky spolupráci všech, co se do ní jakkoukoliv formou zapojili. Proto to vezmeme pěkně postupně.....

Veliké díky patří městu Poděbrady, které nám zajistilo dva mobilní WC. Dále se pak postaralo o údržbu travnaté plochy a úklid spadaného listí na celém discgolfovém hřišti u vodárny. Zastupitel MÚ pan Ladislav Langr pak pronesl řeč při ukončení turnaje a přislíbil spolupráci i na druhém plánovaném ročníku. Všechny služby nám byly poskytnuty zcela bezplatně.

Další nemalou finanční částkou nám přispěla firma Wingman, což je čeká firma zabývající se výrobou disc golfového vybavení. Tato firma nám poskytla pro všechny soutěžící vlastní disc, který si pak každý závodník i odnesl na trénink a památku domů. Děti byly nadšené.

Medaile a občerstvení v podobě ovoce, pití, zdravých sušenek či pečeného zákusku, kávy a čajů pro všechny přítomné zajistila a zakoupila naše spolupracující nezisková organizace Přístav z.s. Pivní sety a termosy nám zapůjčila spřátelená organizace DDM Symfonie Poděbrady.

Děkujeme studentům a pedagogům Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce za dobrovolnickou práci, bez níž bychom turnaj jen velmi těžko uspořádali. Stává se již tradicí, že do takto velkých akcí se velmi ochotně a rádi zapojují. 

Jak již zaznělo v úvodu, několikanásobná mistryně ČR Nikola Moravcová se celého dne účastnila nejen jako divák. Na začátku všem velmi srozumitelně vysvětlila pravidla a názorně tréninkově ukázala typy možných hodů. Obětovala tak svůj čas na dobrou věc.

Děkujeme všem za účast a spolupráci, 
těšíme se na další ročník discgolfového turnaje,
pořadatelský tým Speciální ZŠ Poděbrady.

Vice FOTOgrafií z akce ZDE.

Datum vložení: 18. 11. 2023 21:29
Autor: Radka Šindílková

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna