Speciální základní školaPoděbrady

Jak se rozdává radost ...

Jak se rozdává radost ...

Kadeřnický salón ve škole?
Ano. I to je možné :)

Jak si správně mýt vlasy, jaké pomůcky a jaké přípravky používat a jaké ne, co je to vlasový styling, mohou mít kluci dlouhé vlasy... Tyto a mnohé další otázky byly  dnes zodpovězeny v kadeřnickém salónu, který přímo u nás ve škole vznikl díky kadeřníkovi Pavlu Řehákovi.

Projektu se postupně zúčastnily 4 skupiny. Dvě skupiny absolvovaly přizpůsobený program, který obsahoval prezentaci základní péče o vlasy, ukázku nástrojů a pomůcek, včetně praktického vyzkoušení některých z nich. V praktické části dobrovolníci využili i nabídku tvorby účesu.

Skupina dívek s kombinovaným postižením si užila zážitkový program se smyslovou stimulací prostřednictvím pohledu do zrcadla, vůní, masáže hlavy, česání i úpravy vlasů.

Čtvrtá skupina nejstarších žáků absolvovala složitější program, kdy kromě správné péče o vlasy a pokožku hlavy, výběru a používání vhodných přípravků, měli také možnost seznámit se s pohledem na vlasy a pokožku hlavy prostřednictvím trichologické kamery.

Z fotografií je vidět, že si to všechny děti moc užívaly a nejen za to patří Pavlovi, který nám věnoval svůj čas i dovednosti, obrovské poděkování.

poděkování

Datum vložení: 12. 3. 2024 16:50
Autor: Lenka Říhová

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna