Speciální základní školaPoděbrady

Dušičková oslava

Dušičková oslava

V pondělí 31.10. se v naší škole uskutečnila Dušičkovo-Halloweenská oslava, kterou si pro své spolužáky a kolegy nachystala třída 9.A ve spolupráci s 5.B.

Vzhledem k tomu, že v naší krajině není zvykem v rámci Dušiček nosit kostýmy a vytvářet pestrou tematickou výzdobu, vypůjčili jsme si některé motivy z keltského svátku zvaného Samhain, ze kterého vycházejí všechny další oslavy s "halloweenskými" tématy. Právě proto název „Dušičkovo-Halloweenská“ oslava. Prostory naší školy se změnily v temně strašidelné doupě, v němž žáci zažili patřičnou atmosféru tohoto svátku. Vyzkoušeli si několik stanovišť prověřujících jejich zdatnost a šikovnost, tančili na strašidelné diskotéce a vytvořili drobný výrobek ve výtvarné dílničce.

Věříme, že si všichni zúčastnění tuto událost patřičně užili.

Fotografie z oslav ZDE.

Pod záštitou metodického kabinetu Výchova ke zdraví se uskutečnila v pátek 4.11. v rámci tříd naší školy i ochutnávka pokrmů z dýně. Jednotlivé třídy měly za úkol připravit degustační porci jídla, k jehož přípravě využili dýni. Pestrost výsledných pokrmů, škála chutí a barev byla hodna takřka Michelinské hvězdy.  V našem pátečním dýňovém menu se sešly pokrmy sladké i slané. Byly to dýňová polévka, džus, pomazánka, bábovka, buchty, sušenky, marmeláda, quiche, kompot a další.  Ze všech vytvořených pokrmů každá třída obdržela ochutnávkový talíř, ze kterého mohli žáci okusit dle svého zájmu.

Děkujeme všem zúčastněným kuchařkám a kuchtíkům, kteří se podíleli na přípravě této navazující akce.

 

 

Datum vložení: 4. 11. 2022 11:45
Datum poslední aktualizace: 17. 11. 2022 14:04
Autor: Radka Šindílková

Škola

Pojďte se k nám podívat

letak

letáček 22-23 ke stažení

Překlad (translations)

Kalendář

i-sborovna

i-sborovna