Speciální základní školaPoděbrady

Co jsme zažili v květnu

Říční policie

Téma VODY spojuje dvě aktivity, které měli možnost zažít třídy nejstarších žáků ZŠ.

Dne 25. května navštívily třídy 4.B a 6.B Úpravnu vody v Poděbradech. Dozvěděli jsme se o tom, odkud se získává voda nejen pro město Poděbrady, ale také pro další města, jako jsou např. Nymburk nebo Městec Králové. Žáci se seznámili s jednotlivými postupy při úpravě vody a aktivně se zajímali o inovativní metody, které se v Úpravně vody v Poděbradech používají. Setkali jsme se s milým a vstřícným přístupem ve velmi hezkém prostředí. Žáky nejvíce zaujaly malby na stěnách s vodní tématikou, a především pak krásná akvária s rybkami, které se na kontrole vody také podílejí. Na závěr jsme si prohlédli venkovní nádrže a dozvěděli se o způsobech ekologického využití místního odpadu. Za krásného počasí jsme se vraceli do školy procházkou.

Dne 5. června navštívily třídy 3.B, 4.B a 6.B útvar policie ČR, konkrétně Poříční oddíl Labe v Nymburce. Byli jsme přivítáni v příjemném prostředí na stanici u řeky Labe. Žáci se dozvěděli o případech, které poříční policie řeší nejčastěji, jak při nich postupuje a také jak velká část řeky Labe spadá do jejich kompetence. Prohlédli jsme si pomůcky a vybavení, bez kterých se žádný zásah neobejde, žáci dostali prostor pro množství dotazů. Největší zájem měly děti o lodě a terénní vozidla, u kterých využila většina žáků možnosti prohlédnout si také interiér a vyzkoušet některé funkce. Největším zážitkem byla pro všechny svižná jízda na policejním člunu. Využili jsme slunečného počasí a všichni společně poobědvali pizzu pod nymburskými hradbami. Zpátky do školy jsme se vraceli vlakem.

Video z akce

 

Datum vložení: 9. 6. 2023 20:24
Autor: Michaela Šmídová

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna