Šablony III - Projektový den s Huslíkem

želva infoplakát

Projektový den byl realizován 12.5. 2022 v součinnosti s odborníky Ekocentra Huslík a byl zaměřen na péči o živočichy v zajetí.

Cílem aktivity byl rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektové výuky,

Třídní učitelé tříd 2. 3. a 4.B společně s  odborníkem z Ekocentra naplánovali a zrealizovali projektový den ve škole pro jednu třídu/skupinu žáků.

Obsahem projektu byla příprava vhodného prostředí pro školní vodní želvy (revitalizace jezírka s želváriem), kde se žáci podíleli na finálních úpravách  vysázení rostlin, příprava informačního plakátku) a seznámení se s  problematikou živočichů, chovaných v zajetí s přesahem do reálného života. Část aktivity proběhla v prostorách Ekocentra, část na zahradě školy.

Využité metody - prezentace s výkladem odborníků, exkurze, pozorování, praktické seznámení se zvířaty a jejich potřebami, práce ve skupině, badatelská výuka, vrstevnické učení, prezentace výsledků žáky napomohly propojení výuky ze zážitkovou formou učení.

Fotofalerie zde

Datum vložení: 19. 5. 2022 13:47