SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODĚBRADY
příspěvková organizace
Ředitelka školy: Mgr. Pavlína Mladá
Zřizovatel:
Středočeský kraj, Krajský úřad
Zborovská 11, 150 21 Praha
Letos poprvé se naše škola přihlášila k účasti na projektu CodeWeek - Evropský týden programování. Jedná se o iniciativu, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku.
V letošním školním roce otevíráme Klubíčko - prostor pro volnočasové aktivity dětí přípravného stupně ZŠ speciální.
Zajímá vás, jak dětem pomáhají ve výuce technologie? Chcete se seznámit s EMOU?
Projektový den byl realizován 12.5. 2022 v součinnosti s odborníky Ekocentra Huslík a byl zaměřen na péči o živočichy v zajetí.
V termínu 25.-29.4.2022 proběhl druhý zahraniční výjezd za podpory financí evropské unie
V termínu 18.-22.10.2021 navštívili tři pedagogové z naší školy Speciální školu v polském Krakowě.
Zahajujeme plnění první aktivity - využití ICT ve vzdělávání
Projekt Erasmus plus, “Učíme se žít v digitálním světě”, probíhal v období od 1.9.2017 do 31.8.2020. Cílem projektu bylo ukázat pozitivní dopad digitálních technologií na vzdělávání a komunikaci dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.
Jako každá projektová mobilita, tak i ta belgická má pokračování u nás ve škole, s cílem zprostředkovat dětem (i kolegům) vybranou zemi prostřednictvím zážitkového dopoledne. Jak tedy vypadal náš belgický den.
Belgické setkání probíhalo ve dnech 20.-23.listopadu. Tato škola je pro nás jedna z nejinspirativnějších (známe ji už z předchozího projektu Comenius), proto tentokrát vycestoval šestičlenný tým.
Ve středu 12.6.2019 se u nás ve škole a školní zahradě uskutečnil Řecký den. Přálo nám i počasí, vzduch se ani nehnul, venkovní teplota překonala hranici tropických 30°C, a tak byl dojem z přesunu do kolébky antické civilizace téměř dokonalý.
V květnu se náš Erasmus plus projekt přehoupl do druhé poloviny.
24.1., jsme se na celé dopoledne přesunuli do Lotyšska. Na čtyřech stanovištích měli děti i učitelé možnost vyzkoušet aktivity, inspirované podzimním výjezdem projektu Erasmus plus do partnerské školy nedaleko Rigy.
K časům svátečním a především k těm vánočním, patří setkávání. Setkávání s blízkými, s přáteli, kolegy, spolužáky, zkrátka s těmi, se kterými je setkávání radost.
Po Finsku a České republice se hostitelem třetího mezinárodní projektového setkání stala Riga.
26.-27.dubna se naše škola rozrostla o 16 návštěvníků - učitelů partnerských škol z projektu Erasmus plus, Učíme se žít v digitálním světě.
6.2.2018 vyvrcholila část projektových aktivit, navazujících na setkání ve Finsku, projektovým "Finským dnem". V průběhu dopoledne se všechny děti vystřídaly na třech stanovištích, kde měly možnost seznámit se s touto severskou zemí podrobně.
Ve dnech 26.-30.11. se náš čtyřčlenný tým, společně s partnery z Belgie, Řecka, Portugalska a Lotyšska, zúčastnil pracovního projektového setkání ve finském městě Kuopio.
První velkou akcí tříletého projektu Erasmus plus - Učíme se žít v digitálním světě - byl Den pro Evropu.
Ve dnech 11.-12.10.2017 proběhlo v Poděbradech setkání koordinátorů všech partnerských zemí. Hlavní náplní bylo vzájemné seznámení a nastavení spolupráce a dílčích odpovědností pro následující tři projektové roky.
Cílem projektu je ukázat, jak technologie ve spojení se speciálně pedagogickými metodami mohou pomáhat ve vzdělávání i osobním rozvoji dětí se speciálními potřebami.
V rámci projektu Profesní a jazykový rozvoj pedagogů s registračním číslem projektu CZ.1.07/1.1.00/56.0104 jsme se zúčastnili v termínu 9. – 13.11.2015 zahraniční stáže v Levoči na Slovensku. Institucí, kde se náš zahraniční pobyt uskutečnil byla Spojená škola internátní, Náměstí Štefana Klubera 2. Tato škola s internátem vzdělává žáky nevidomé, slabozraké a s kombinovaným postižením. Ve výchovně - vzdělávacím procesu zde byly uplatňovány principy demokracie a humanismu. Snaha o nové trendy a formy vzdělávání respektující tyflopedické zásady a požadavky byla na každém kroku patrná. Nabyli jsme zde základní orientaci v zásadách kompenzace a reedukace zraku.
V termínu 2. listopadu až 6. listopadu jsem se já, a dalších pět mých kolegyň, vydali na pracovní stáž v rámci projektu Profesní a jazykový rozvoj pedagogů, která se konala až v Topoľčanech na Slovensku. My jsme navštívili Špeciálnu základnu školu internátnu, která byla zaměřena především na děti s narušenými komunikačními schopnostmi. Dostalo se nám přátelského a milého přijetí od slovenských kolegyň, které nám připravili i velice zajímavý kulturní program a mnoho volnočasových aktivit.
Žádný jazykový kurz, ani ten intenzivní, Vám nedá tolik jako pobyt v zemi, kde je jazyk, který se učíte domovskou řečí. Slyšíte ji celý den kolem sebe, v hostitelské rodině, ve škole, na autobusové zastávce, při cestě městem nebo na výletě. Díky výzvě 56, jsem mohla absolvovat 14ti denní jazykový kurz v anglicky hovořící zemi.
Celoživotní vzdělávání je důležité v každé profesi a pro učitele to, myslím, platí o to víc. Naše škola je otevřená spolupráci se školami v ČR i v zahraničí, usilujeme o sebevzdělání, sdílení zkušeností i učení se od ostatních. V případě zahraniční spolupráce se to neobejde bez znalosti cizího jazyka, obvykle angličtiny. Proto jsem velmi ráda, že se povedlo umožnit několika našim učitelům absolvovat jazykově zaměřený pobyt ve Velké Británii.
V srpnovém termínu nám evropský projekt umožnil vycestovat za hranice naší republiky a to do Velké Británie. V Anglii jsme absolvovali jazykový kurz v krásném přímořském městě jménem Hastings. Během dvou týdnů jsme docházeli do úžasné školy, kde se někteří učili nové, jiní jen pilovali a zdokonalovali svou angličtinu.
Dne 25.7.2015 jsme se vydaly na cestu do Londýna. Čekal nás velmi zajímavý a intenzivní kurz anglického jazyka. Během deseti školních dnů jsme vypilovaly angličtinu konverzací i gramatikou. Získané znalosti využijeme v našem osobním rozvoji.
SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODĚBRADY
příspěvková organizace
Ředitelka školy: Mgr. Pavlína Mladá
Zřizovatel:
Středočeský kraj, Krajský úřad
Zborovská 11, 150 21 Praha
Fakturační údaje:
Speciální základní škola Poděbrady, příspěvková organizace
U Bažantnice 154/19, 290 01 Poděbrady
IČO: 70837091 DIČ: cz 70837091
číslo účtu: 504 745 399/0800
Kontakty:
ředitelna: 325 517 930, 602 540 913
kancelář školy: 325 517 952 (fax)
školní výdejna: 602 540 915
e-mail: podebrady(at)spec-skola.cz, SZUNB(at)kr-s.cz
datová schránka: 5idxfyx
Oficiální stránky Speciální základní školy © 2024
Provozovatel Galileo Corporation s.r.o.
Poslední aktualizace: 4. 10. 2024
Změna vzhledu, Struktura stránek
Prohlášení o přístupnosti, Cookies, Cookies, Prohlášení o ochraně soukromí, Oznamování porušení (Whistleblowing)