Šablony III - ICT ve vzdělávání

Angličtina s iPady

Zahajujeme plnění první aktivity - využití ICT ve vzdělávání

Z prostředků projektu bylo zakoupeno deset tabletů, které jsou od října využívány ve výuce primárně žáky 3.a 4.B.

Výuka s ICT je pravidelnou součástí nejrůznějších předmětů (M, ČJ, PČ, PŘ, ČaS, OV).

Z počátku byla využívání výrazně zaměřeno na orientaci žáků v prostředí SeeSaw, kdy se žáci připravovali k případnému uzavření škol a následnému online vzdělávání. Byla to velmi dobrá volba, neboť vzdělávání online později proběhlo. V SeeSaw platformě byly dětem zadávány a tvořeny úkoly, které samostatně plnily.

Další prostředí, kde byly tablety využívány, je webová aplikace LearningApps, kde žáci procvičovali matematiku, český jazyk a člověk a svět. Velmi rádi také používali tablety na focení, kdy následné fotky vkládali do svých knih, vytvořených v Book Creator.

Pravidelným používáním tabletů ve výuce výrazně stoupl zájem o procvičování probraného učiva a tím zlepšení výsledků ve výuce.

Datum vložení: 28. 1. 2021 14:38
Autor: Lenka Říhová