Jazykový kurz v Dublinu, Irsko

Žádný jazykový kurz, ani ten intenzivní, Vám nedá tolik jako pobyt v zemi, kde je jazyk, který se učíte domovskou řečí. Slyšíte ji celý den kolem sebe, v hostitelské rodině, ve škole, na autobusové zastávce, při cestě městem nebo na výletě. Díky výzvě 56, jsem mohla absolvovat 14ti denní jazykový kurz v anglicky hovořící zemi.

Pro své studium jsem si vybrala Dublin, hlavní město Irska. Moje hostitelská rodina byla od prvního setkání velmi milá a vstřícná. Paní domu pracuje jako učitelka ve třídě dětí s PAS, tedy témat na hovor bylo mnoho, nejednou došlo na výměnu zkušeností z praxe.

V jedné domácnosti se mnou bydleli ještě student z Itálie a z Francie. Každodenní společná cesta do školy podobně nabízela spoustu témat ke konverzaci. Naše škola Alpha College sídlí v centru Dublinu a jejími studenti v době mého pobytu byli především Italové, Francouzi, Brazilci, studenti z Japonska a Švýcarska. Škola kromě dopolední výuky nabízí ve všední dny odpolední program v rámci konverzačních hodin, kulturní a společenské akce jako jsou společné návštěvy muzeí, památek, knihoven, ale také hudební produkce nebo společný oběd. S nadšením jsem zúčastnila kurzu irské tradiční hudby a hry na tradiční hudební nástroj Bodhrán I o víkendu mohou studenti trávit čas společně a v neformálním doprovodu pedagogů vyrazit na výlet. Je zajímavé poznat náhled a názory studentů z jiných zemí a také se dozvědět jak je naše země v těchto zemích vnímána. Celý pobyt mi poskytl skutečně nepřeberné množstí příležitostí komunikovat v angličtině, prohlubovat znalosti gramatiky, ale také navázat nová přátelství a poznat odlišnou kulturu.

Datum vložení: 2. 11. 2015 18:49
Autor: Iva Jelínková