Učíme se žít v digitálním světě - základní informace o projektu

Photo 04.09.17 6 06 23

Cílem projektu je ukázat, jak technologie ve spojení se speciálně pedagogickými metodami mohou pomáhat ve vzdělávání i osobním rozvoji dětí se speciálními potřebami.

V průběhu projektových aktivit a mobilit budeme vytvářet a sdílet interaktivní výukové materiály (ozvučené kartičky, výukové plakáty, myšlenkové mapy, knížky, vlastní učebnice, animace, videa...), ale také pomocí technologií zaznamenávat a sdílet další zajímavé aktivity, které ve škole probíhají (taneční vystoupení, muzikoterapie, sportovní aktivity....). Kontaktem a sdílením zkušeností s ostatními zapojenými školami bychom se měli učit navzájem, my i naší žáci, poznávat sami sebe i svět kolem nás. Svět, jehož součástí jsou ve stále větší míře i technologie.

Do projektu, podpořeném ze vzdělávacího programu Evropské unie Erasmus plus, je zapojeno šest škol ze zemí EU. Učitelé a jejich žáci z České republiky, Finska, Lotyšska, Řecka, Belgie a Portugalska budou po tři roky spolupracovat, setkávat se online i v průběhu reálných aktivit v jednotlivých zapojených školách.

Nosnou částí projektu jsou MEZINÁRODNÍ VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY, které zahrnují:

Setkání v jednotlivých partnerských školách + navazující aktivity
- každá škola ukáže ostatním (případně je naučí) to nejlepší, co umí (a na čem jsme se při tvorbě projektu předem dohodli). Po návratu domů bychom měli nové zkušenosti promítnout do své práce, naučené vyzkoušet s dětmi a výsledek publikovat.
- děti se zapojí podle svých možností a schopností, činnosti budeme modifikovat pro všechny zájemce

Kliknutím na jednotlivé země na mapce se můžete s našimi partnerskými školami blíže seznámit.

Erasmus 2017

Datum vložení: 18. 9. 2017 0:00