Šablony III - Zahraniční výjezdy Finsko

V termínu 25.-29.4.2022 proběhl druhý zahraniční výjezd za podpory financí evropské unie

Stáže ve finském městě Kuopio se zúčastnili tři osoby.

Program zahrnoval seznámení se s finským speciálním vzděláváním se zaměřením na žáky s těžkým kombinovaným postižením.

Škola Paloahu v části Julkula byla založena před 25 lety. Školu provozují místní úřady (obce) a další poskytovatelé vzdělávání a služeb. Ve škole jsou žáci od předškolního vzdělávání po devátou třídu. 5-6 žáků ve třídě, studují podle svých možností, každý má individuální vzdělávací plán.

Kolegyně velmi podrobně a prakticky prošli týdenním programem školy společně s žáky a učiteli. Získané poznatky po návratu odprezentovali v naší škole. Díky projektu máme možnost prohloubit své znalosti v problematice komunikace a vzdělávání žáků s nejtěžším postižením.

Datum vložení: 12. 5. 2022 13:33
Autor: Lenka Říhová