Speciální základní školaPoděbrady

Výzva pro rodiče

cpkp

Milí rodiče,

také se každodenně potýkáte s problémy, které souvisejí s péčí o naše děti s postižením? Přemýšlíte, jak dítě dopravit do školy, kdo dítě vyzvedne nebo jak skloubit péči s prací?

Lámete si hlavu, jak dětem smysluplně vyplnit odpoledne, kdo a kdy s ním udělá domácí úkoly nebo kdo by se mohl (kromě nás) postarat o pomoc s jeho sebeobsluhou? Chybí vám odpolední kroužky, rehabilitace, terapie, hlídání nebo třeba volný čas na odpočinek i k řešení jiných rodinných záležitostí? Obáváte se, co bude, až naše děti vyjdou základní školu? Kdo se o ně postará, až budou dospělí?

V současné době provádíme sběr informací a podkladů pro plánování sociálních služeb v Poděbradech a okolí. Uvědomujeme si, že jako rodiče dětí se zdravotním postižením, máte řadu specifických starostí a potřeb, které souvisejí s péčí o ně, jejich výchovou a vzděláváním. Rádi bychom se o těchto potřebách dozvěděli co nejvíce, aby naše zpráva upozornila na vaše skutečné starosti a potíže. Pomozte nám tyto potřeby pojmenovat!

Podělte se s námi o vaše zážitky a zkušenosti s péčí. Máte možnost osobně ovlivnit plánování rozvoje sociálních služeb v regionu Poděbrady, ale i propojit se na již dostupné služby v dalších regionech (např. Lysá n. L., Brandýs n. L., Kolín, Kutná Hora apod.). Sdílet s námi můžete prostřednictvím neformálních rozhovorů (osobních nebo on-line), které společně naplánujeme podle vašich časových možností.

Jestliže vás tato výzva zaujala, prosím, neváhejte se na mne obrátit. Nebo na sebe můžete zanechat kontakt ZDE a já se vám ozvu zpět, abychom se dohodli na konkrétním postupu.

Těším se na naše setkání.

Za tým CpKP,

Ing. Lenka Horáková