Speciální základní školaPoděbrady

Výzva pro rodiče

cpkp

Milí rodiče,

také se každodenně potýkáte s problémy, které souvisejí s péčí o naše děti s postižením? Přemýšlíte, jak dítě dopravit do školy, kdo dítě vyzvedne nebo jak skloubit péči s prací?

Lámete si hlavu, jak dětem smysluplně vyplnit odpoledne, kdo a kdy s ním udělá domácí úkoly nebo kdo by se mohl (kromě nás) postarat o pomoc s jeho sebeobsluhou? Chybí vám odpolední kroužky, rehabilitace, terapie, hlídání nebo třeba volný čas na odpočinek i k řešení jiných rodinných záležitostí? Obáváte se, co bude, až naše děti vyjdou základní školu? Kdo se o ně postará, až budou dospělí?

V současné době provádíme sběr informací a podkladů pro plánování sociálních služeb v Poděbradech a okolí. Uvědomujeme si, že jako rodiče dětí se zdravotním postižením, máte řadu specifických starostí a potřeb, které souvisejí s péčí o ně, jejich výchovou a vzděláváním. Rádi bychom se o těchto potřebách dozvěděli co nejvíce, aby naše zpráva upozornila na vaše skutečné starosti a potíže. Pomozte nám tyto potřeby pojmenovat!

Podělte se s námi o vaše zážitky a zkušenosti s péčí. Máte možnost osobně ovlivnit plánování rozvoje sociálních služeb v regionu Poděbrady, ale i propojit se na již dostupné služby v dalších regionech (např. Lysá n. L., Brandýs n. L., Kolín, Kutná Hora apod.). Sdílet s námi můžete prostřednictvím neformálních rozhovorů (osobních nebo on-line), které společně naplánujeme podle vašich časových možností.

Jestliže vás tato výzva zaujala, prosím, neváhejte se na mne obrátit. Nebo na sebe můžete zanechat kontakt ZDE a já se vám ozvu zpět, abychom se dohodli na konkrétním postupu.

Těším se na naše setkání.

Za tým CpKP,

Ing. Lenka Horáková

zástupce rodičů ve Školské radě Speciální základní školy Poděbrady

koordinátor v Centru pro komunitní práci střední Čechy

tel. 731 007755, mail: lenka.horakova@cpkp.cz

Datum vložení: 22. 4. 2021 13:43
Datum poslední aktualizace: 26. 4. 2021 16:46
Autor: Lenka Horáková, zástupce rodičů ve školské radě

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28
1
29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Překlad (translations)

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

i-sborovna

i-sborovna