Speciální základní školaPoděbrady

Škola v přírodě

Škola v přírodě

Ve dnech 6.-10.5.2024 v rekreačním areálu DRHLENY v Českém ráji proběhla plánovaná pobytová akce většiny našich žáků a pedagogů, dále pak dobrovolníků z řad rodičů.

Počasí nám naštěstí již od úterý přálo, a tak veškeré aktivity probíhaly v přírodě. Ranní rozcvičkou na čerstvém vzduchu začínal každý náš pobytový den. Dopolední program pak byl v třídním režimu a trošičku jiný, zcela přizpůsobený individuálním potřebám našich žáků. A tak v repertoáru aktivit nechyběla výuka v přírodě, turistické výlety po okolí, sportovní vyžití při týmových či individuálních hrách, odpočinek při poslechu zvuků lesa, společné muzicírování a výtvarné tvoření atd. Pro všechny pak byl připraven celoškolní projekt „Čtvero království.“ Celotáborová hra, inspirována pohádkou a královstvím, slavila u našich dětí veliký úspěch. Týden plný dobrodružství, magie, spolupráce a přátelství prostupoval každým odpolednem a večerem. V chatové osadě se tak potkávali i bytosti, jako jsou bílá paní, žebrák, rytíři, královský šašek, panoši, čarodějnice, kat, šlechtické paničky či poddaní. Celým týdnem nás provázel dokonalý pár královny a krále. Proběhlo i společné opékání špekáčků a kýty či odpolední divadlo pod širým nebem.

Děkujeme areálu DRHLENY a jeho personálu za laskavé přijetí. Děkujeme restauraci DRHLENY za vynikající jídlo a obsluhu. 

Veliké díky patří všem donátorům a sponzorům, bez jejichž finanční podpory by se naše pobytová akce v tomto rozsahu nikdy neuskutečnila.

Děkujeme pedagogickému sboru, dobrovolníkům i rodičům za nepřetržitou péči o naše děti.

Díky si zaslouží i ochotníci z nymburského divadla Hálek, kteří nám přijeli zahrát pohádku Mravenec Ferda.

A jak jsme se všichni měli? Přímo „královsky“.....

...... podívejte se s nami do FOTOgalerie část 1., FOTOgalerie část 2.

 

Datum vložení: 17. 5. 2024 9:21
Autor: Radka Šindílková

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna