Speciální základní školaPoděbrady

Návštěva z Rumunska

Návštěva z Rumunska

V dubnu u nás ve škole strávila týden skupina dětí a paní učitelek ze speciální školy v Bukurešti

Od 22. do 26. dubna nám přibyla kompletní nová třída. Tvořilo ji devět rumunských dětí a devět dětí od nás. Všichni společně se svými pedagogy zažili pět dní nabitých vzájemným poznáváním a zajímavými aktivitami.

Planeta

Celý týden byl motivovaný tématem planety Země, jako našeho společného domova. Setkání otevřela ústřední píseň celého programu Moje planeta je tvoje planeta, v české i rumunské verzi. ale hlavně se znaky srozumitelnými pro obě skupiny. O zhudebnění se postarala umělá inteligence :). Planety, symbolizované nafukovacími balónky a velkými gymbaly, hrály roli i při úvodních seznamovacích aktivitách, které s dětmi absolvoval i jeden z našich canisterapeutických kamarádu - Cliff. Plná smíchu a pohybu byla odpoledne tělocvična, kde za účasti rumunských dětí proběhl pravidelný taneční kroužek.

Druhý den skupiny využily program ke Dni Země, který pořádala Střední zemědělská a odborná škola a zpáteční cestu jim zpříjemnila velká poznávací cesta městem. 

Středeční program patřil smyslovému příběhu o tom, jak planeta Země vznikla, rukodělnému ztvárnění Země jako mozaiky modré a zelené barvy a vesmírné kreativitě pomocí technologií. Nechybělo ani sportovní soupeření na školní zahradě.

Ve čtvrtek si rumunské děti prožily terapie, které v naší škole nabízíme - canisterapii s dalším psím kamarádem,  pejskem Hugem, jógu a muzikoterapii.

V pátek jsme se rozloučili zahradní slavností s poznáváním bylinek a českým zvykem pálení čarodějnic, spojeným s opékáním buřtů. Slavnost zakončil tanec v českém i rumunském stylu a výměna dárečků. Všechny děti si na památku odnesly "Zeměkouli do ruky", malý míček, jako symbol péče, kterou je potřeba Zemi věnovat.

Podnětem k návštěvě s dětmi byl loňský pobyt dvou rumunských kolegyň, které u nás čerpali inspiraci pro svou práci. Těší nás, že jsme mohli sdílet naše zkušenosti a zažít oboustranně inspirativní setkání.

Odkaz na fotoalbum

Datum vložení: 2. 5. 2024 11:04
Autor: Lenka Říhová

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna