Speciální základní školaPoděbrady

Den dětí

Den dětí

Den dětí aneb po stopách indiánů, takto se jmenoval náš celoškolní projekt. Týden před akcí samotnou si žáci spolu s pedagogy připravili "parádní masky", ve kterých se pak celé dopoledne účastnili připraveného programu.

Každá třída dostala na úvod piktogramový časový harmonogram. Jednotlivá stanoviště byla zaměřena pohybově, vědomostně i hudebně a na každém třída či skupina pobyla zhruba dvacet minut. Školní zahradou se tak ozývaly rytmy a zvuky z bubenické dílny spolu s šamanskými písněmi. Na dětském hřišti jsme plnili stezku odvahy a šikovnosti, kde jsme využívali všechny své smysly a propriocepci. V netradiční sportovní chvilce jsme se setkali a mnoho kroků naběhali či nakouleli s óóóóbr balónem. Trochu zklidnění jsme pak zažili při vědomostních a poznávacích kvízech o přírodě. Časově i kilometrově byl nejdelší indiálský běh Bažantnicí podle mapy či fáborek. Rozdílná délka trati spolu s různorodým terénem byla tak dobrodružstvím pro každého z nás. Na konec dne mezi nás zavítal opravdový indián, který nám povídal o životě indiánů samotných. Mimo totemu nám přivezl ukázat i mísy z březové kůry, rohožky do týpí a na spaní, kožešiny či přikrývky, kožené oblečení atd. Bylo zde zodpovězeno i mnoho dětských otázek týkajících se stěhování celých kmenů přírodou, či zda indiáni také chodili do školy.....

Pojďte se s námi proběhnout indiánsým dnem..... FOTOgrafie ZDE.

Děkujeme všem zúčastněným za týmového ducha a den plný radosti i nových zážitků.

Datum vložení: 17. 6. 2024 22:22
Autor: Radka Šindílková

Škola

Pojďte se k nám podívat

Informační leták 23-24

Leták

 

Kalendář akcí školy

Facebook

Projekt SETKÁNÍ

Projekt SETKÁNÍ

Překlad (translations)

i-sborovna

i-sborovna