Hudební skupina The Tap Tap v Poděbradech

přidáno: 27. 3. 2013 10:04, autor: Květa Soukalová   [ aktualizováno 3. 4. 2013 5:58 ]
V sobotu  30.3. 2013  v 18.00 vystoupí hudební skupina The Tap Tap v poděbradském divadle Na Kovárně, vstupné je zcela dobrovolné. Výtěžek z akce poputuje k nám do Speciální ZŠ a bude využit na aktivity našich dětí.

The Tap Tap je kapela studentů s tělesným postižením a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Kapelu v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupuje na velkých českých festivalech (Mezi ploty, Rock for people) v zahraničí (Německo, Brusel, Lucembursko), ale i na firemních večírcích.
Kapela je rozdělena na dvě základní skupiny – sólisty a sboristy. Sólisté hrají z vlastních zjednodušených notových zápisů a několik členů kapely se střídá ve zpěvu. Vystoupení uvádí charismatický Ladislav Angelovič (absolvent SOŠ v Jedličkově ústavu), který v souboru také hraje. Využívají převážně bicí nástroje (bicí souprava, bonga, conga, timbáles, ozvučná dřívka, tamburíny, zvonce, činely, triangl atd.). Na doprovodné nástroje (tuba, saxofon, příčná flétna a piano) hrají hostující profesionální hudebníci.
Většina členů kapely navštěvuje kurzy STUDEO a průběžně se vzdělává v hudební teorii i praxi.

Pevně věříme, že přijdeme v co nejhojnějším počtu.