zprávy‎ > ‎

Den s Labenkou

přidáno: 13. 10. 2017 6:46, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 2. 2. 2018 6:35 ]
Návštěvu osmáků a deváťáků v kuchařském učilišti Labenka (viz předchozí příspěvek) skvěle popsala jedna z našich účastnic, Ráchel. Moc jí děkuji za souhlas s uveřejněním. Více fotografií najdete v galerii.  

Dneska ráno nám paní učitelka Šmídová řekla, že se půjdeme podívat na jeden učňák, kde se děti učí být kuchařem,cukrářem, barmanem ..... 
Přišli jsme tam, představili jsme se a spolupracovali jsme se studentama, kteří nám radili. Pekli jsme tlačené koláče. Nejdříve jsme si udělali kynuté těsto a poté jsme si tam dělali náplně: tvarohové, povidlové, jablečné a taky jsme dělali drobenku. Bylo to moc příjemné s nimi spolupracovat !!!! 


Byli jsme rozdělený na tři týmy
Žlutý .. já, Irča a Vendy
Modrý ... Adam Lukáš a Dominik
A poslední červený Michal a Dan, takže tam byli jenom devaťáci a osmáci ;)

Když nám kynulo těsto, šli jsme se podívat na barmana, který nám ukazoval a dělal 4 drinky. Byly moc dobré. Také jsme se dozvěděli, že byl na soutěži a byl na 1 místě. 

Poté jsme se vrátili k těstu a začali jsme to těsto zpracovávat.
Dělali jsme z toho těsta kuličky a dávali na plech. Když byly všechny kuličky na plechu, dělali jsme do nich ďůlky, pomazali jsme to vajíčkem a poté jsme tam začali dávat náplně. Když to bylo hotové, šli jsme se znovu podívat, jak dělá druhý barman další drink.  Byl skvělej !!!!!!!!!!!!!!!!! 
Když představení skončilo, přinesli nám čaj a koláče, které jsme si upekli. 

Tenhle den jsme si moc užili !!!!!!!! 

A ještě knížka z akce

Comments