Nárok na ošetřovné

přidáno: 17. 3. 2020 2:08, autor: Pavlína Mladá   [ aktualizováno 12. 5. 2020 5:46 ]

Aktuální situace (květen 2020): https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 mění. Nově mají rodiče nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školských a dalších dětských zařízení, ale i některých sociálních služeb pro hendikepované.

Nárok na ošetřovné mají rodiče dětí mladších 13 let a bude vypláceno i při péči o starší hendikepované děti navštěvující školu. Stejně tak ho dostanou i lidé, kteří z důvodu uzavření zařízení některých sociálních služeb (denní stacionáře apod.) pečují o staršího hendikepovaného, který s nimi žije ve společné domácnosti.

Dva pečující se nyní můžou o péči střídat dle potřeby vícekrát a neomezeně. Znamená to, že např. oba rodiče se můžou střídat v tom, kdo bude chodit do práce a kdo zůstane doma s dětmi nebo hendikepovaným.

Ošetřovné bude vypláceno zpětně k datu přijetí mimořádných opatření. Ve chvíli, kdy tato mimořádná situace pomine, budou opět platit původní pravidla.

Pro vydání potvrzení prosím pište e-mail. podebrady@spec-skola.cz
Uveďte:  jméno příjmení dítěte, rodné číslo, adresu trvalého bydliště

nebo volejte na tel: 325 517 952, 602 540 913 -  provoz kanceláře je v těchto dnech omezen

Děkujeme.