Vycházka po Poděbradech a výlet parníkem

přidáno: 9. 6. 2010 11:17, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 9. 6. 2010 11:40 ]

Dnes 9. 6. si žáci z 1. A a 3. A s p. uč. Janou, Vendulkou, Květou a Maruškou a s praktikantkami vyšli na procházku po Poděbradech. Prošli jsme se po lázeňské kolonádě a podívali se na trpaslíčka, jak odbíjí devátou hodinu maličkým kladívkem na muchomůrku. Pak jsme se opatrně vydali přes náměstí směrem k Labi s plánem zaskotačit si na nedalekém dětském hřišti. Pod zámkem jsme však potkali parník, který byl připravený k odjezdu... Pan kapitán byl moc hodný a vzal nás s sebou na výlet na soutok Labe s Cidlinou a zpět. Všichni jsme byli nadšení a sledovali jsme, jak se krajina kolem rychle mění. Potkali jsme i pána na kánoi a koně. Na parníku jsme se stihli i nasvačit a plni energie a krásných zážitků z parníku jsme se vydali zpět do školy. A protože nám počasí více jak přálo a sluníčko pálilo, zastavili jsme se na slibované zmrzlince. Každý si pochutnal na té své oblíbené. Pak jsme se již opravdu vydali zpět do školy na oběd a do náručí rodičů..