zprávy‎ > ‎

Sny, plány a realita pro nový školní rok

přidáno: 3. 9. 2017 7:44, autor: Lenka Říhová
Začátek školního roku přímo vyzývá ke startu něčeho nového. Je jako nepopsaný sešit, který je plný příslibů a očekávání. Čím své stránky popíšeme letos my? 

Školní rok 2017/18 pro nás otevírá dvě velká témata. Tím prvním je tříletý projekt Erasmus + s názvem "We learn to live in a digital world" - "Učíme se žít v digitálním světě". Společně s kolegy, speciálními pedagogy z dalších pěti zemí a jejich žáky (Belgie, Finsko, Lotyšsko, Portugalsko a Řecko) budeme sdílet své zkušenosti z oblasti využívání technologií ve vzdělávání a životě dětí se speciálními potřebami a učit se od sebe navzájem. Děti z našich škol a také iPady a jiné technologie tady budou hrát velkou a aktivní roli a na to se moc těšíme. S podrobnějšími informacemi vás brzy seznámíme. 

 

I druhý projekt je tříletý. Naše škola se stane "Centrem kolegiální podpory" pro školy v nejbližším (i vzdálenějším okolí), kterým nabídneme své profesní znalosti a pomůžeme jim s konkrétními otázkami a problémy, se kterými se setkávají při integraci a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Tento projekt zdaleka není jen o technologiích, ale i tady jsou důležitým prostředkem, jak dosáhnout mnoha cílů. Praktické zkušenosti, jak technologie pomáhají jako kompenzační pomůcka, již byly popsány v sérii článků na www.i-sen.cz "Technologie na pomoc inkluzi" a rádi bychom postupně přidali další. 


Ilustrační foto neformálního centra kolegiální podpory iniciativy Učte s námi 

Tak nám držte palce ať to vyjde a ať na všechno najdeme dostatek času a energie. Přeji všem inspirativní vykročení do nového školního roku!
Comments