Školní svátek

přidáno: 3. 10. 2018 11:19, autor: Hanka Čápová   [ aktualizováno 3. 10. 2018 12:52 ]
Hlavním tématem školního svátku, který jsme oslavili ve čtvrtek, bylo samozřejmě 100. VÝROČÍ REPUBLIKY. Po úvodním slovu paní ředitelky, která nám přiblížila historii a po slavnostní salvě;) jsme mohli procházet stanoviště, kde jsme se dozvěděli, jaký je náš NÁRODNÍ STROM, jaké osobnosti patří na BANKOVKY, jaké barvy a kam patří na českou VLAJKU, složili jsme STÁTNÍ ZNAK, ROBOTKEM jsme projeli trasu na papírových želvičkách, prohledali jsme VOJENSKÉ AUTO, otiskli ručičky na obří VLAJKU a nesměla chybět ani ochutnávka tradiční ŽELVÍ polévky. Celé dopoledne bylo fajn a moc děkujeme všem žákům a paní učitelkám za perfektní přípravu! My jsme si to moc užili!