zprávy‎ > ‎

Projektové setkání v Rize

přidáno: 18. 10. 2018 13:53, autor: Lenka Říhová
Po Finsku a České republice se hostitelem t
řetího mezinárodní projektového setkání projektu Erasmus+ “Učíme se žít v digitálním světě” stala Riga. V průběhu čtyř dní (7.-10.10.) dostal náš čtyřčlenný tým, společně s projektovými partnery z Belgie, Finska, Řecka a Portugalska, příležitost seznámit se s úrovní lotyšského speciálního školství, měl možnost obdivovat výborně připravené hudební aktivity s dětmi, praktické dílny pro nejstarší žáky i zajímavé lotyšské symboly. 

A protože lotyši, stejně jako my, mají stoleté výročí, bylo seznamování s těmito symboly obsahem mnoha školních aktivit, včetně outdoorové hry, připravené pro nás. V prostředí speciální školy, která je skladbou žáků podobná té naší, tráví většina dětí celé dny a učitelé s nimi. Škola je internátní a úvazek učitelů obsahuje jak vyučovací povinnost, tak zajišťování odpoledních aktivit ve škole i v domově. Součástí školy je i střední vzdělávací stupeň pro nejstarší žáky, s možností vyučení v nějakém pracovním oboru. My jsme si pod jejich dohledem a podle obrázkového návodu, vytvořeném pomocí softwaru Symwriter (který používáme i u nás), upekli výborné pirohy. 
Poznávací procházka centrem upravené a zrekonstruované staré Rigy, včetně výhledu z nejvyšší budovy Akademie věd byla krásnou tečkou za naším pobytem. 

Na listopad chystáme projektový den, při kterém chceme dětem i kolegům u nás ve škole zprostředkovat naše zážitky a zkušenosti. 
Navazující aktivitou a výstupem tohoto setkání bude potom e-kniha šesti typických pohádek ze zemí všech projektových partnerů. Pohádky budou psané v jazyce každé zúčastněné země, ale budou doplněny obrázkovými symboly tak, aby jim déti mohly porozumět. 

Comments