Program Ekoškola

přidáno: 19. 3. 2010 2:37, autor: Lenka Říhová
Program Ekoškola je mezinárodní projekt, který si klade za cíl propojit ochranu a péči o životní prostředí s konkrétními kroky, které se ve škole a jejím okolí dějí. V praxi to znamená, že se o ekologických tématech nejen učíme, ale zároveň se sami snažíme o minimalizaci a třídění odpadů, úsporu energie a vody, zlepšení životního prostředí ve třídách a škole.

Protože se nám zdá, že naše škola je po stránce péče o ochranu životního prostředí na dobré úrovni - třídění odpadů, úspora energií..., přihlásili jsme se do tohoto programu, abychom tento svůj předpoklad ověřili a také získali zajímavé zkušenosti a materiály. Prvním krokem bylo založení ekotýmu, který vás bude pravidelně informovat o aktuálních událostech této aktivity na školním blogu v rubrice ekoškola.