Návštěva v Odborném učilišti Kanina

přidáno: 20. 12. 2018 3:32, autor: Iva Jelínková
Ve středu 12.12.2018 se naši vycházející žáci společně se žáky z nižších ročníků a maminkami, které projevily zájem, zúčastnili exkurze do Odborného učiliště Kanina ležící v okrese Mělník.
V odborném učilišti se pravidelně otevírají učební obory typu E a to v oboru stravovací a ubytovací služby, pečovatelské služby a zahradnické práce.
V učilišti nás velmi mile přivítali pedagogové v čele s paní ředitelkou Mgr. Andreou Šimečkovou. Provedli nás budovou učiliště, umožnili nám, abychom si prohlédli učebny, které prošly rekonstrukcí i příjemným ubytováním pro žáky, kteří nemohou z různých důvodů denně dojíždět.
Pomyslnou třešničkou na dortu byly pro děti přepraveny dílničky, jejichž cílem bylo seznámit chlapce a děvčata s výučními obory praktickou formou.
V první dílničce si žáci a žákyně vyrobili krásné a jehličím provoněné vánoční svícínky. Na druhém pracovišti se vyrábělo vánoční nepečené cukroví a také se prověřovaly znalosti jednotlivého kuchařského náčiní. Tuto část děti završily krátkým testem z oblasti hygieny při vaření.
Třetí dílnička byla zaměřena na znalosti z oblasti anatomie. Zde si děti vyskládaly papírový model lidského těla a poté nalepily jeho jednotlivé části a správně je pojmenovaly. Následovala i praktická část – povléknout povlakem polštář na čas. Trošku zapracovala tréma, ale nakonec všichni zúčastnění uspěli. Celou dobu nás doprovázela bývalá poděbradská žákyně Lucinka, která již druhým rokem v učilišti studuje. Pro případ pomoci byli připraveni místní studenti.
Na závěr jsme si pochutnali na výborném obědě ve školní jídelně, přichystaném místními kuchařkami.
Celý den jsme měli dobrou náladu, ze všech stran na nás dýchala pohoda a nefalšovaná rodinná atmosféra. Odbornému učilišti Kanina přejeme mnoho spokojených a v budoucí praxi úspěšných studentů. Děkujeme za milé přijetí a za názorné přiblížení učebních oborů.
Mgr. Jitka Teslíková