zprávy‎ > ‎

Modrý den

přidáno: 11. 4. 2018 8:21, autor: Hanka Čápová
A takhle jsme si krásně Modrý den užili - zavěsili jsme budku pro ptáčky, pozorovali kouzelné hrozinky, závodili  ve skákání panáka, vyzkoušeli rychlost vody, křičeli Hrnečku dóóóst, obtiskli prstíky na strom, zjistili, jak vyrobit duhu, kouzelnou špejlí vytvářeli barevné obrazce, bosými nožkami prošli cestu, zbarvili cukr, foukali modré bubliny, vyrobili kouzelnou hmotu, z lentilek vyčarovali duhu a v Modré kavárně ochutnali modrou limonádu, modrou buchtu a paní učitelky nemodré kafíčko. Bylo to skvělé!!!!!😃
Děkujeme za finanční příspěvek Občanskému sdružení Přístav, které působí při naší škole. Fotky si můžete prohlédnout ZDE.
2. duben - Světový den porozumění autismu

V roce 2008 se členové OSN jednomyslně shodli na tom, že 2. duben vyhlásí Světovým dnem porozumění autismu. V souladu s Mezinárodní konvencí o právech lidí s postižením tento den slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život.

Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní. Většinu akcí spojuje modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.


Comments