Jak jsme slavili 100 let republiky

přidáno: 31. 10. 2018 6:39, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 31. 10. 2018 6:44 ]
Celonárodní oslavy 100 let republiky se nevyhnuly ani naší škole. Ve všech třídách se objevily vlajky a další symboly, lavice pokryly listy lípy -  národního stromu, děti se prostřednictvím tvořivých činností seznamovaly s historickými tématy, starší žáci si připomínali historické události a slavná jména Československé republiky. Některé třídy využily nabídky programu, který organizovalo město Poděbrady, prohlédli si časovou osu, která vedla parkem a navštívili legionářský vlak s dobovou expozicí.
A protože tyto oslavy jsou úzce spjaty také se Slovenskem, nechybělo slovenské téma.
V domečku vznikla "slovenská izba", kde se děti dozvídaly zajímavosti o našich nejbližších sousedech, poslechly si pohádku i písničku ve slovenštině a ochutnaly bryndzu.
Třídy 4.B a 5.B se prostřednictvím Skype videohovoru propojily se slovenskou třídou ze Spojené školy pro děti s NKS z Topolčan. Děti si vzájemně si představily své země, jejich symboly a zajímavosti a na závěr si společně zazpívaly českou i slovenskou hymnu. Dohodli jsme se, že toto setkání určitě nebylo poslední.

Další fotografie z akcí najdete ve fotogalerii.