Herní a rehabilitační objekty pro děti

přidáno: 3. 10. 2012 2:29, autor: Radka Šindílková
Slečna MgA. Hana Hrbková v rámci své diplomové práce na Fakultě užitého umění a designu v Ústí nad Labem vytvořila pro naše žáky "Herní a rehabilitační objekty pro děti se specifickými výukovými a výchovnými potřebami". Jak vidíte na přiložené fotografii jedná se o dva panely se souborem variabilních kostek. Kostky se zamykají do panelu pomocí dřevěných zámků. Na každou kostku se mohou libovolně nasazovat destičky s tištěnými piktogramy či destičky s prostorovými jarními motivy. Celý soubor lze využít jak na zdi, tak na zemi, kde funguje jako klasická hra s kostkami. Jedná se o propracovaný projekt, jehož součástí jsou i pracovní listy. Do budoucna se plánuje rozšíření funkcí této pomůcky dle individuálních potřeb pedagogů a dětí samotných.

Objekty byly vytvořeny za finančního přispění Speciální ZŠ a OS Přístav Poděbrady.

Za tuto "novinku" ve školství či volnočasových aktivitách dětí mnohokráte děkujeme.