zprávy‎ > ‎

DOTEK – POHYB – ZVUK VE SPECIÁLNÍM ŠKOLSTVÍ,

přidáno: 24. 11. 2014 1:19, autor: Pavlína Mladá   [ Aktualizováno 25. 11. 2014 6:14 uživatelem Radka Šindílková ]
to je název dvoudenní konference s mezinárodní účastí, která proběhla ve dnech 13.-14.11.2014 v sále zámeckého kina a v prostorách Speciální základní školy Poděbrady.

Dvoudenního maratónu prezentací, workshopů a zážitkových praktických hodin se zúčastnilo více než osmdesát účastníků, odborníků z celé České republiky, ale i z Anglie a Belgie, kteří svůj profesní život věnují vzdělávání žáků s těžkým zdravotním postižením s potřebou nejvyššího stupně podpory. Konferenční příspěvky byly zaměřeny na inovativní formy práce, využití interaktivní podlahy, iPadů, muzikoterapie ve snoezelenu a konceptu Ucelené rehabilitační a terapeutické péče v naší škole a OS Přístav.  Workshopy a ukázky práce se žáky pak probíhaly přímo ve třídách speciální základní školy. Z fotografií je cítit úžasná atmosféra, empatie, zaujetí, nadšení  i dychtivost po nových informacích.  

Konferenci pořádala Speciální základní škola Poděbrady v rámci projektu "Komplexní speciálně pedagogické centrum Poděbrady", reg. č. CZ.1.07/1.2.33/02.0033, který je financován z Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR prostřednictvím OP - VK. Konferenční videozáznam je možné shlédnout ZDE
Díky tomuto projektu se rozšířila nabídka služeb, poskytovaných speciální základní školou o poradenské pracoviště - speciálně pedagogické centrum, denní stacionář včasné péče pro děti od 3 let, zapojením asistentů pedagoga a s využitím nejmodernějších technologií a speciálních didaktických pomůcek se ve škole se zvýšila se úroveň integrace žáků s těžkým tělesným postižením do vzdělávání a v neposlední řadě proběhla i celá řada odborných kurzů a seminářů, které naši pedagogičtí pracovníci absolvovali.
Rozhodně se máme čím pochlubit.

Comments