Dopravní výchova

přidáno: 14. 11. 2019 4:25, autor: Hanka Čápová
Každý den jsme účastníky silničního provozu. Všichni víme, jak moc jsou zranitelní právě děti. Proto se naše škola účastní dopravní výchovy v Nymburce. Letos vyjela třída 2.B. Nejprve nás čekala teorie, kde jsme byli poučeni o správném i špatném chování chodce a cyklisty na silnici, o správném vybavení cyklisty a jeho kola, o situacích na křižovatce a zkusili jsme i poznávání značek. Pak přišlo na řadu zapůjčení kol a cvičné dopravní hřiště. Je super, že děti poznají značku STOP, ale že se na ní, v pozici cyklisty, opravdu musí zastavit, nám dělalo obrovské problémy. Postupně jsme se zlepšovali a naštěstí se nestal žádný karambol. Je důležité si uvědomit, že by děti měly cestu na kole i pěšky více vnímat. Z pozice dítěte je situace na silnici velice odlišná!
ĉ
Hanka Čápová,