DĚTSKÁ RALLY V LYSÉ NAD LABEM

přidáno: 17. 11. 2017 2:25, autor: Jan Suchánek   [ aktualizováno 17. 11. 2017 2:26 ]
V pátek 10.11. jsme se s vybranými žáky z tříd IV.B, V.B, VI.B a VII.B vydali na výstaviště v Lysé nad Labe, kde v rámci výstavy Rychlá kola pořádal Besip již 15. ročník dopravní soutěže Dětská rally. Naši žáci se rozdělili do dvou tříčlenných posádek a spolu s profesionálními řidiči vyrazili do terénu vstříc zadaným úkolům. Posádky měli za úkol podle obdrženého plánu navigovat řidiče na předem stanovená místa, přičemž některé průjezdné body museli nejprve rozluštit ze zadaných rébusů. Cestou po nymburském okrese na naše závodníky čekalo několik stanovišť, kde plnili zadané úkoly (resuscitace, jízda zručnosti na cyklistickém dopravním hřišti, poznávání dopravních značek či dojet na konkrétní zadanou adresu). Naši žáci bojovali v konkurenci 8 posádek a vedli si nadmíru dobře. V konečném pořadí se nám podařilo obsadit 3. a 4. místo jen s minimálním bodovým odstupem za vítěznou posádkou z nymburské školy. Všechny posádky si mezi sebe rozdělili řadu hodnotných cen, které do soutěže věnovali sponzoři. Užili jsme si spoustu zábavy a už teď se můžeme těšit na další ročníky této skvělé soutěže.