Comenius - návštěva ve Velké Británii

přidáno: 26. 11. 2012 12:32, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 26. 11. 2012 12:35 ]
V termínu 21.-25.11. jsme,  již podruhé, navštívili, společně s belgickými kolegy, partnerskou školu Lakeside v britském městě Welvyn Garden City. Protože podobná setkání proběhla již několikrát, bylo to jako návštěva u dobrých známých. Hudba a zpěv Ódy na radost, inspirované anglickým překladem našeho "speciálního" textu v květnu 2012 u nás zahájila třídenní zajímavý program.
Zčásti pracovní a inspirativní - ukázka terapie v bazénu, tvorba smyslových příběhů, terapie těžce postižených dětí prostřednictvím výběru vhodných metod krmení, návštěva ve škole podobné našim praktickým třídám 2. stupně... A protože šlo o setkání přátel, tak také s humorem a odpočinkovými aktivitami - snowtubing na umělém povrchu, výlet do přímořského města Brighton, nebo třeba pravá anglická vánoční večeře s krocanem a vánočním pudinkem. Fotografie najdete zde.
V březnu 2013 se staneme hostitelskou zemí zase my, a o týden dřív ještě navíc přivítáme ve škole kolegyni z britské školy na pracovní pobyt, při kterém by se chtěla seznámit se systémem práce u nás.