zprávyZIMNÍ PROJEKT V 6.B

přidáno: 4. 2. 2016 8:10, autor: Jindřiška Němcová

Ve čtvrtek 4. února pro nás třída 6.B připravila zimní projekt, kterého jsme se mohli zúčastnit jen s platnou vstupenkou v podobě sněhové vločky. Tu jsme museli nalepit na zimní strom, který je ozdobou chodby v budově B. Pak na nás čekalo pěkně mrazivé počasí a spousta vědomostních i zábavných úkolů, např. skoky z ledovce na ledovec, poznávačka zvířátek, kteří žijí na severním a jižním pólu, puzzle s medvědy a tučňáky, lepení iglú a Eskymáků, věšení a sbírání prádla… Velkým překvapením byly také závody psích spřežení, které si užívaly nejen děti, ale hlavně paní učitelky :-) Fotografie z mrazivého dne ke zhlédnutí zde.  

Stopa od Yettiho

přidáno: 22. 1. 2016 4:47, autor: Radka Šindílková


Paní zima o sobě stále dává vědět a tak jsme dnes s žáky o TV vyrazili ven na poznávací turistický výlet. Během devadesátiminutové procházky jsme ušli 6893 kroků, viděli jsme krásná ptačí hnízda i slunce mezi mraky. Rozpoznali jsme stopy od zajíců, srnek, myší, Ajši i Yettiho. Na větvích jsme našli i věci, které do přírody rozhodně nepatří. Minivýlet se vydařil a všichni jsme si mrazivé počasí užili.

Sněhová bitva

přidáno: 22. 1. 2016 2:10, autor: Jindřiška Němcová   [ aktualizováno 22. 1. 2016 3:10 ]

Dnes se při tělesné výchově odehrála sněhová bitva mezi Severním a Jižním pólem. V několika disciplínách se proti sobě utkali lední medvědi a tučňáci :-) Oba týmy si musely vyrobit umělý sníh - papírové koule, se kterými se pak koulovaly, a také stavěly sněhuláky. Medvědi i tučňáci byli po akci dost zmrzlí a mokří, tak si museli své čepice, šály a rukavice pověsit na šňůru, uschlé oblečení sebrat a vše obléci na toho nejmenšího méďu a tučňáka :-) Všichni si také zahráli na tuleně a tulili se na malé ledové kře :-) Všichni bojovali s nadšením a naštěstí celá bitva dopadla nerozhodně!!! Foto z tělesné výchovy zde.

Přání od 6.A

přidáno: 11. 1. 2016 7:29, autor: Květa Soukalová

S CHUTÍ DO PRÁCE V NOVÉM ROCE VÁM VŠEM PŘEJÍ: Kubík, Vojtík, Šárka, Daník, Kristýnka, Adélka, Pája, Pepča, Martinka, Květka a Honza

Zápis do 1.třídy a přípravného stupně základní školy speciální

přidáno: 11. 1. 2016 7:16, autor: Květa Husova

Vážení rodiče a naši budoucí prvňáčci a přípravňáčci,
    ve středu 3.2.2016 od 8,00 do 17,00 v ředitelně školy proběhne zápis do 1.třídy základní školy praktické, základní školy speciální a přípravného stupně základní školy speciální. K zápisu je třeba přinést doporučení z poradenského zařízení - PPP nebo SPC a rodný list. K odkladu školní docházky je potřeba přinést ještě doporučení od lékaře či klinického logopeda.  
    Těším se na Vás, s pozdravem PaedDr. Květa Husová, ředitelka školy

Pojďme společně podpořit dobrou věc.....

přidáno: 5. 1. 2016 22:49, autor: Radka Šindílková

Vážení příznivci školy a neziskové organizace OS Přístav,
tímto Vás srdečně zveme na již tradiční benefiční divadelní představení konané dne 11. 2. 2016 od 17h v poděbradském divadle Na Kovárně. Tento rok bude mít místní ochotnický spolek "U Váňů" v repertoáru cimrmanovskou hru DLOUHÝ, ŠIROKÝ A KRÁTKOZRAKÝ. Pojďme se tedy společně pobavit tímto velkolepým kulturním zážitkem a zároveň přispět do OS Přístav. 

Lístky je možno objednat v libovolném počtu na tel. 602 475 808 za 150,-Kč/ks. 

DĚKUJEME předem všem účinkujícím i všem návštěvníkům tohoto představení za podporu naší neziskové organizace, která se věnuje dětem s handicapem.

Klidné vánoce všem

přidáno: 18. 12. 2015 8:01, autor: Lenka Říhová


Vítězové soutěže FIT SVAČINA

přidáno: 17. 12. 2015 4:25, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 17. 12. 2015 4:27 ]

V netradiční soutěži školních kolektivů o zdravou svačinu byli naši žáci ze 6.B spolu s pedagožkou Jindřiškou Němcovou vybráni mezi 10 nejlepších školních kolektivů z celé České republiky. Hodnoceno bylo přes 200 receptů, pracovních postupů a způsobů servírování. I kvůli tomu nás dnes navštívila paní Ing. Radka Krejčová z Laktea, o.p.s. Předala kolektivu "Rachoťáků" šek za výhru, potřeby do kuchyňky od společnosti Tescoma a společenské hry od společnosti Sparkys. Rachoťáci zvítězili s receptem Dýňový chléb s česnekovou pomazánkou, jablkem a čajem.
Děkujeme všem z 6.B 
za skvělou reprezentaci naší školy 
v soutěži FIT SVAČINA.

SPEŠLSTÁRS

přidáno: 16. 12. 2015 2:37, autor: Jindřiška Němcová   [ Aktualizováno 16. 12. 2015 3:58 uživatelem Radka Šindílková ]

Tradičně před vánočními svátky se uskutečnilo vystoupení v podání taneční skupiny SPEŠLSTÁRS, žáků volitelného předmětu Taneční a pohybová výchova a tanečníků z Taneční terapie OS Přístav. Celkem představili pět tanečních kousků, které můžete zhlédnout v odkazu níže.  Velké díky všem, kteří se na vystoupení podíleli J Video zde.


3. ADVENTNÍ SVÍČKA

přidáno: 14. 12. 2015 11:37, autor: Hanka Čápová

   Dnes jsme si zapálili 3. adventní svíčku, která se nazývá Přátelství a měla by být růžová. Krásně jsme si zazpívali a tentokráte už i s paní ředitelkou VIDEO ZDE. I tuto neděli, 13.12., jsme si připomenuli zajímavý tradiční svátek, svátek Svaté Lucie, která noci upije, ale dne nepřidá. Jistě vás napadne právě toto přísloví, ale není to to hlavní, co k tomuto dni patří. V předvečer svátku chodívala podle tradice Lucie po domech, hodné děti obdarovávala a zlobivým hrozila. Tento den byl vyhrazen ženám, které nesměly prát ani příst a měly jen odpočívat. Snad jste si, naše milé maminky, mohly oddechnout alespoň trošičku! 

1-10 of 368