zprávyProjektové setkání v Rize

přidáno: 18. 10. 2018 13:53, autor: Lenka Říhová

Po Finsku a České republice se hostitelem t
řetího mezinárodní projektového setkání projektu Erasmus+ “Učíme se žít v digitálním světě” stala Riga. V průběhu čtyř dní (7.-10.10.) dostal náš čtyřčlenný tým, společně s projektovými partnery z Belgie, Finska, Řecka a Portugalska, příležitost seznámit se s úrovní lotyšského speciálního školství, měl možnost obdivovat výborně připravené hudební aktivity s dětmi, praktické dílny pro nejstarší žáky i zajímavé lotyšské symboly. 

A protože lotyši, stejně jako my, mají stoleté výročí, bylo seznamování s těmito symboly obsahem mnoha školních aktivit, včetně outdoorové hry, připravené pro nás. V prostředí speciální školy, která je skladbou žáků podobná té naší, tráví většina dětí celé dny a učitelé s nimi. Škola je internátní a úvazek učitelů obsahuje jak vyučovací povinnost, tak zajišťování odpoledních aktivit ve škole i v domově. Součástí školy je i střední vzdělávací stupeň pro nejstarší žáky, s možností vyučení v nějakém pracovním oboru. My jsme si pod jejich dohledem a podle obrázkového návodu, vytvořeném pomocí softwaru Symwriter (který používáme i u nás), upekli výborné pirohy. 
Poznávací procházka centrem upravené a zrekonstruované staré Rigy, včetně výhledu z nejvyšší budovy Akademie věd byla krásnou tečkou za naším pobytem. 

Na listopad chystáme projektový den, při kterém chceme dětem i kolegům u nás ve škole zprostředkovat naše zážitky a zkušenosti. 
Navazující aktivitou a výstupem tohoto setkání bude potom e-kniha šesti typických pohádek ze zemí všech projektových partnerů. Pohádky budou psané v jazyce každé zúčastněné země, ale budou doplněny obrázkovými symboly tak, aby jim déti mohly porozumět. 

Pokus o rekord

přidáno: 13. 10. 2018 5:34, autor: Hanka Čápová

Naše škola se zapojila do pokusu o rekord vyhlášeného ke 100. výročí založení České republiky Agenturou Dobrý den tím, že jsme vyrobili české vlajky. 28.10. budou vyvěšeny v DDM Symfonie. Držme palce, ať se rekord podaří! DDM Symfonie moc děkuje za spolupráci!

Podzim v 2.B

přidáno: 13. 10. 2018 5:23, autor: Hanka Čápová

Ve čtvrtek jsme si udělali podzimní výlet za poznáváním stromů a jejich plodů na krásnou zámeckou zahradu na Loučeň. Počasí nám přálo, nasbírali jsme si plno plodů na tvoření a užili jsme si i bludiště. Celou dobu nás provázela tři koťátka, možná zakleté princezny, ale ty jsme nechali v zahradě. Bylo to moc fajn.

Školní svátek

přidáno: 3. 10. 2018 11:19, autor: Hanka Čápová   [ aktualizováno 3. 10. 2018 12:52 ]

Hlavním tématem školního svátku, který jsme oslavili ve čtvrtek, bylo samozřejmě 100. VÝROČÍ REPUBLIKY. Po úvodním slovu paní ředitelky, která nám přiblížila historii a po slavnostní salvě;) jsme mohli procházet stanoviště, kde jsme se dozvěděli, jaký je náš NÁRODNÍ STROM, jaké osobnosti patří na BANKOVKY, jaké barvy a kam patří na českou VLAJKU, složili jsme STÁTNÍ ZNAK, ROBOTKEM jsme projeli trasu na papírových želvičkách, prohledali jsme VOJENSKÉ AUTO, otiskli ručičky na obří VLAJKU a nesměla chybět ani ochutnávka tradiční ŽELVÍ polévky. Celé dopoledne bylo fajn a moc děkujeme všem žákům a paní učitelkám za perfektní přípravu! My jsme si to moc užili!

Malý Princ

přidáno: 25. 9. 2018 4:14, autor: Michaela Šmídová

Dnes jsme měli možnost vidět úžasné představení žáků ZUŠ Poděbrady, Malý Princ. 
Po představení jsme si vyzkoušeli, jaké je to na prknech, co znamenají svět.

Zahradní festival

přidáno: 20. 9. 2018 21:42, autor: Hanka Čápová

Naše třída 2.B si udělala krásnou sluníčkovou vycházku na Zemědělskou školu, kde se konal Zahradní festival - oslava díkůvzdání. Po celé zahradě jsme se dozvídali spoustu zajímavých informací, vyrobili jsme si skřítka kameníčka a vílu, zahlédli jsme malé holoubátko, pozdravili jsme králíky, ovečky, kozla, poníka Báru, poznávali jsme peří ptáků, zkusili jsme si podojit, navštívili jsme zahradní divadlo, nachytali kobylky v trávě a přivoněli k bylinkám. Bylo to fajn a moc jsme si festival užili. Moc děkujeme studentům SZeŠ oboru Veterinářství za skvělou práci a obrovskou trpělivost.

Zahájení školního roku 2018-2019

přidáno: 14. 8. 2018 7:47, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 14. 8. 2018 13:53 ]

Milí žáci a rodiče

Školní rok 2018-19 bude zahájen v pondělí, 3.9.2018. V seznamech, vyvěšených na vstupních dveřích, najdete jmenovité umístění dětí a žáků do tříd. Po osmé hodině získáte od svých třídních učitelů základní informace, týkající se provozu a potřeb jednotlivých tříd, v 9 hodin potom proběhne setkání rodičů s vedením školy i zástupci občanského sdružení Přístav, kde budete podrobněji seznámeni s potřebnými provozními i pedagogickými informacemi k novému školnímu roku. 
Zároveň bude k dispozici vedoucí vychovatelka školní družiny, vedoucí školního stravování i organizátoři aktivit "přístavového" klubu, od kterých můžete získat další informace. 
Základní informace k fungování školy naleznete také zde na webu (záložka “základní informace” a “pro rodiče”) a také na informačním letáku, který bude pro vás připraven u třídních učitelů.
Po proběhnutí schůzky s rodiči bude první školní den ukončen. Školní družina začne fungovat od úterý 4.9. od 7 hodin. 
 
Těšíme se na první setkání s vámi v novém školním roce :).

Loučíme se se školním rokem i dalšími absolventy

přidáno: 28. 6. 2018 22:39, autor: Lenka Říhová


Hodně štěstí do života a hezké prázdniny všem. 

Meziškolní turnaj

přidáno: 28. 6. 2018 2:19, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 28. 6. 2018 7:36 uživatelem Blanka Kvízová ]

Dne 22.6.2018 se naši žáci účastnili meziškolního turnaje ve vybíjené. Naši reprezentanti vybojovali krásné třetí místo. 


Děkujeme všem za skvělou reprezentaci naší školy a týmovou hru.Ukončení projektu "S RODIČI NA PALUBĚ"

přidáno: 28. 6. 2018 2:04, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 28. 6. 2018 2:05 ]

Ve školním roce 2017-18 jsme pod hlavičkou OS Přístav připravili nový projekt „S RODIČI NA PALUBĚ“. Lektoři a odborní garanti se s Vámi rodiči setkávali vždy jedno odpoledne v měsíci a všem aktivním účastníkům teoreticky nastínili a prakticky ukázali jednotlivé činnosti zaměřené na danou terapii či aktivitu v kroužku. 
Cílem projektu bylo zprostředkování prožitkového odpoledne naplněného informacemi a zkušenostmi z oblasti "UCELENÉ REHABILITAČNÍ A TERAPEUTICKÉ PÉČE". Prostor byl i pro přímé dotazy. 

Poslední představenou aktivitou byly HUDEBNÍ HRÁTKY pod vedením Jitky Šípkové, které tímto děkujeme za odpoledne s muzikoterapeutickými nástroji a fajn náladou. Fotografie z akce ZDE.

Děkujeme všem aktivně zapojeným účastníkům. Vaše zpětná vazba je pro nás a naši práci velmi důležitá.

Tým lektorů Ucelené rehabilitační a terapeutické péče.


Více o projektu S RODIČI NA PALUBĚ zde.

1-10 of 518