zprávyProjekt DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

přidáno: 10. 7. 2019 6:49, autor: Radka Šindílková

O letních prázdninách bude realizován projekt Renovace venkovního dětského hřiště. Bylo zapotřebí shromáždit částku lehce přes 300.000,-Kč aby se s přestavbou mohlo začít.
Tímto děkujeme všem sponzorům a donátorům za finanční příspěvky. Kdo a kolik penízků daroval je vidět ZDE. Nemalou částkou přispěl i Rotary a Rotaract Club Poděbrady, kteří v zimně uspořádali tradiční Vánoční svařák a benefiční divadlo Fotografie z benefice ZDE
Celý projekt bude zaštiťován a nemalou částkou douhrazen naší neziskovou organizací OS Přístav.

Děkujeme a těšíme se na kolaudaci v září..............Výlet do Jizbic

přidáno: 10. 7. 2019 6:48, autor: Radka Šindílková

Přijali jsme pozvání naší spřátelené organizace Centra pro všechny a ke konci školního roku jsme přijeli na slavnostní otevření jejich nové BOSO stezky. Celý den se nesl v duchu her, dobré nálady a bosých nožiček. Naši žáci si mimo toto vyzkoušeli i lezení na nízkých lanech, akrobacii na šále, sestavování Lega či puzzle, skákání na trampolíně atd. 

Děkujeme za skvělé dopoledne Centru pro všechny.

Dále pak díky OS Přístav za financování autobusové dopravy pro všechny naše děti a pedagogický doprovod.

Fotografie z Jizbic naleznete ZDE.

Slavnostní šerpování

přidáno: 10. 7. 2019 6:18, autor: Radka Šindílková

I v naší škole se každý školní rok loučíme s vycházejícími žáky. Tento slavnostní den, zakončený šerpováním, je vždy pro všechny přítomné událost velmi emotivní. Co všechno se u nás dělo, můžete shlédnout na přiložených fotografiích
Přejeme všem našim bývalým spolužákům vstup do dalšího života pravou nohou a na budoucích školách fajn pedagogy a prima nové kamarády.
Ohlédnutí za Protančenou SOBOTOU

přidáno: 10. 7. 2019 5:28, autor: Radka Šindílková

Pod záštitou OS Přístav konala již čtvrtá Protančená sobota. Rozhýbat svá těla přijeli hlavně bývalí žáci naší školy, ale i ti stávají. Tradičně se do víru tance zapojili i rodiče žáků. Všichni jsme si společně pěkně zatančili v rytmu italských a španělských rytmů, zpotili se a hlavně si užili hóóódně legrace. 

Děkujeme všem za skvělý den a těšíme se na další! Radka, Iva a Jindřiška

Hry pro radost - Kolín

přidáno: 26. 6. 2019 1:12, autor: Martina Běhalíková   [ Aktualizováno 26. 6. 2019 3:56 uživatelem Radka Šindílková ]

Naše škola se jako každý rok (13.6.) zúčastnila kolínských Her pro radost. Děti se nadšeně zapojily do  sportování. Skákaly do dálky, házely krikeťákem, běžely šedesátku nebo běh zručnosti. Na závěr si všichni účastníci oběhli atletický ovál v délce 400 m, který všichni statečně zvládli. V době odpočinku se mohli projet na motorce, dvojkole a koloběžce nebo vyzkoušet simulační brýle. Za odměnu všichni dostali pořádnou porci zmrzliny. Sluníčko bylo tentokrát milosrdné a nepálilo tolik jako jiné roky. Na závěr dostali všichni sportovci ZLATOU medaili a malé dárečky. Sportovní den se vydařil a ještě jsme si skvěle procvičili tělo. Fotografie najdete ve školní fotogalerii.

ŘECKÝ DEN

přidáno: 17. 6. 2019 4:54, autor: Gabriela Bečvářová   [ aktualizováno 18. 6. 2019 4:21 ]

Ve středu 12.6.2019 se u nás ve škole a školní zahradě uskutečnil Řecký den. Přálo nám i počasí, vzduch se ani nehnul, venkovní teplota překonala hranici tropických 30°C, a tak byl dojem z přesunu do kolébky antické civilizace téměř dokonalý.

Děti se během jediného dopoledne seznámily se třemi řeckými bohyněmi (Athéna, Demeter, Artemis) a bohem Apollonem, jejich symboly a řadou bájí a mýtů.

V chrámu bohyně Athény, bohyně války, moudrosti, umění a řemesel si děti na základě příběhu o přadleně Arachné mohly vyzkoušet práci na tkalcovském stavu, anebo si vyrobit náramek s motivem modrého oka (matóchandro), jehož úkolem je chránit svého majitele před zlou mocí. Opomenut nebyl ani Trojský kůň, aneb lest, kterou byly ukončeny deset let trvající trojské války.

Bohyně úrody Deméter si pro děti připravila občerstvení - ochutnávku řeckého chleba a řecký salát. Děti si zároveň vyslechly vyprávění báje o Deméter a její dceři Persefóně a jednom z vysvětlení původu vzniku čtyř ročních období. Deméter vyzkoušela děti z poznávání obilovin a dalších darů země. 

V Delfské věštírně se děti setkaly s věštkyní jménem Pýthia, od které dostaly oheň, jenž měly za úkol odnést až na bájnou horu Olymp.

V Apollónově chrámu čekal na děti nektar a jídlo olympských bohů ambrosie, hudební zpestření v podobě Panovy flétny a dalších hudebních nástrojů. Představen byl i bůh nespoutaného veselí Dionýsos. Děti si zde vyslechly i příběh o Theseovi a Mínotaurovi, ukrytém v srdci bludiště, vytvořené stavitelem Daidalem. Daidalos a jeho syn Ikaros si museli na únik z labyrintu vyrobit křídla, aby mohli uletět. A také o Ariadné a její niti, která pomohla najít Theseovi cestu z labyrintu. Přiletěli sem i bohové čtyř větrů – západního (Zefyros), východního (Euros), jižního (Notos) a severního (Boreás).

Bohyně lovu Artemis stavěla s dětmi řecké stavby z kostek, střílela lukem na jablka Hesperidek. Na vlastní kůži si děti otestovaly také princip fungování řeckého vodovodu (přelévání vody z kelímků do kelímků). 

Na závěr dne jsme na školní zahradě zapálili olympijský oheň.

Více fotek z průběhu Řeckého dne naleznete zde: https://photos.app.goo.gl/sgbi2zmWkw5azAaG6


ŠVP - penzion Arnika Hrabětice

přidáno: 29. 5. 2019 15:07, autor: Hanka Čápová   [ aktualizováno 29. 5. 2019 15:08 ]

Posíláme moc krásných pozdravů ze školního výjezdu do přírody a hlásíme, že všechny děti jsou perfektní a hlavně borci a šikulky. Každý den pořádáme túry a užíváme si nádhernou přírodu, kterou nám Jizerské hory nabízí. Moc se nám tu líbí a v penzionu skvěle vaří!

Výjezd do přírody na Slapy

přidáno: 28. 5. 2019 6:52, autor: Radka Šindílková

Posíláme všem mnoho pozdravů ze školy v přírodě. 

Část dětí a pedagogů se vypravila tradičně do chatiček na Slapskou přehradu do osady Oboz, do kempu U Candáta. Počasí je dosti proměnlivé, ale na dobré náladě nám to rozhodně neubírá. Časté výlety a skvělé jídlo přebíjí i výkyvy počasí. 

Jak se máme dokumentujeme v naší fotogalerii.

Týden plný písniček

přidáno: 28. 5. 2019 6:34, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 28. 5. 2019 6:51 ]V druhém květnovém týdnu se ve škole zpívalo.... Od lidovek přes trampské až po moderní písničky. Jako třešničku na dortu jsme měli hodinku BUBNOVÁNÍ s panem Petrem Šušorem. 

NO PROSTĚ PARÁDA....   

Lehkoatletický čtyřboj

přidáno: 28. 5. 2019 6:17, autor: Radka Šindílková

Ve středu dne 22.5.2019 se v Lysé nad Labem konal tradiční meziškolní lehkoatletický čtyřboj. Naši vybraní atleti soutěžili v těchto disciplínách - hod kriketovým íčkem, skok do dálky, sprint na 60m a vytrvalostní běh. Našimi nejúspěšnějšími medailisty byli Ivetka a Lukáš s šesti medailemi. 

Všem našim žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Fotografie ze závodů ZDE.

1-10 of 563