zprávyMikuláš

přidáno: 6. 12. 2019 2:21, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 6. 12. 2019 2:28 ]
I k nám do školy zavítala delegace v čele
s MIKULÁŠEM a ANDĚLEM a doprovázel
je i ČERT. Nebojte, nikoho si neodnesli,
naše všechny děti jsou móóóc hodné.Děkujeme OS Přístav za sladkou nadílku
pro naše děti.Adventní zpívání

přidáno: 5. 12. 2019 4:22, autor: Hanka Čápová

O první adventní neděli se připomíná druhý příchod Krista.
Jde o neděli mezi 27. listopadem a 3. prosincem a je určena tak, aby čtvrtá adventní neděle připadala na poslední neděli před 25. prosincem. 1. svíce na adventním věnci má upomínat na proroky, kteří předpověděli narození Ježíše Krista. 
Komerčně se 1. adventní neděle nazývá železná. 
A my jsme si u stromečku zazpívali čertovské písničky.

Protančená SOBOTA

přidáno: 3. 12. 2019 4:47, autor: Radka Šindílková

V sobotu dne 30.11.2019 proběhla u nás ve škole Protančená SOBOTA. Tento projekt je v OS Přístav stále živý, za což děkujeme Jindřišce a Ivě. Celý den "křepčení" našich stávajících či bývalých žáků a jejich rodinných příslušníků je velmi oblíbený a i v hektickém předvánočním čase se všichni rádi potkali a sešli. Těšíme se na příště, kdy bude téma již velikonoční.

Videa s jednotlivými tanečními sestavami můžete shlédnout na školním FB nebo ZDE.
Zimní jarmark

přidáno: 2. 12. 2019 5:05, autor: Michaela Šmídová

Přijďte k nám do školy nasát předvánoční atmosféru, ochutnat perníčky a vánočku. Ocenit ruční výrobky žáků a pedagogů.
Už 4. -  5. 12. 2019
V 7:40 - 15:30. 
Těšíme se na Vás.

ERASMUS setkání v Belgii

přidáno: 25. 11. 2019 5:42, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 27. 11. 2019 4:04 ]

Belgické setkání projektu ERASMUS PLUS probíhalo ve dnech 20.-23.listopadu 2019. Tato škola je pro nás jedna z nejinspirativnějších (známe ji už z předchozího projektu Comenius), proto tentokrát vycestoval šestičlenný tým. Speciální škola Sint Gerardus se nachází v městě Diepenbeek ve vlámské části Belgie, asi 90 km od Bruselu. Škola je zřízena katolickou církví a pod mottem "vzájemně se o sebe staráme", poskytuje bezplatné vzdělávání dětem od 2,5 roku do 14 let. Důležitým partnerem školy je Multifunkční rehabilitační centrum, zajišťující převážnou část různých podpůrných terapií (fyzioterapie, logopedická péče, hippoterapie, chráněná dílna...), které jsou součástí vzdělávacího programu všech dětí.

Primárně se zde specializují na děti s tělesným postižením a je to vidět na první pohled. Všechny chodby jsou plné pomůcek pro umožnění nebo usnadnění pohybu. Velké množství různých vozíků, chodítek, tříkolek, stojanů a jiných mobilních pomůcek ve všech velikostech, mnohé z nich se v českých školách vůbec nevyskytují. Těchto pomůcek tady má každý, kdo potřebuje, několik. Na širokých chodbách vidíte samostatně se pohybující děti ( včetně předškoláčků) na různých vozítkách, třeba i společně s paní učitelkou, která jede na koloběžce aby jim stačila.  
Program setkání byl jako vždy zaměřen na ukázku toho nejlepšího, co škola nabízí a čím bychom se mohli inspirovat. Viděli jsme, jak funguje hippoterapie, lekci zaměřenou na smyslové příběhy a rozvoj komunikace, multismyslovou místnost jménem "Sedmé nebe". Účastnili jsme se dílen zaměřených na základy programování pro děti pomocí beebotů a bluebotů i složitější programování v aplikaci Scratch. Měli jsme možnost vstoupit do všech tříd, seznámit se s dětmi, povídat si s učiteli.

Také my jsme měli program připravený pro jednotlivé třídy. Naše dvě trojčlenné skupiny se podělily o třídu předškoláčků a nejmladších školáků.
Aktivita ve třídě nejstarších předškoláčků byla motivovaná svátkem sv. Martina. V Belgii se tento svátek slaví už 10. listopadu průvodem s lampiony a svíčkami. V některých částech země dokonce děti na tento svátek dostávají dárky. Naši pranostiku o příjezdu Martina na bílém koni neznají. Ale písničku o něm jsme si společně zazpívali v českém jazyce a doprovodili rolničkami a chřestidly. Zvolání “hop, hééééééj” se dokonale naučili všichni :) A se stejnou radostí si všechny děti vyrobily svého vlastního bílého koně a na melodii české písničky s ním cválaly po třídě!

Školáci se pomocí efektu zeleného pozadí propojili s naší třídou 2.B a díky Skype proběhlo i společné hudebně pohybové ztvárnění přátelství (podrobnosti pod odkazem)

Následovat budou aktivity u nás ve škole s cílem přenést inspiraci v Sint Gerardus načerpanou, našim kolegům a dětem. 
Dentální hygiena

přidáno: 19. 11. 2019 2:36, autor: Markéta Králová

I v letošním školním roce pokračuje v naší škole projekt Zdravé zoubky - nácviky dentální hygieny. Tento projekt probíhá ve spolupráci s Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Nymburce, vzdělávacího programu Diplomovaná dentální hygienistka. Studenti se v rámci zubní prevence podílí na preventivní, léčebné a diagnostické péči ve stomatologii. 
Jako v loňském roce jsme zvolili Individuální formu nácviků dentální hygieny v každé třídě, kdy studentky znovu dětem vysvětlí,  proč pečovat o své zoubky a budou za pomoci různých maňásků a pomůcek ukazovat dětem správný postup při čištění zubů, děti samozřejmě budou i prakticky procvičovat. Moc a moc děkujeme všem studentkám a hlavně paní Kláře Marešové, dentální hygieničce za zprostředkování projektu.
Fotky si můžete prohlédnout na adrese 

Bruslení

přidáno: 14. 11. 2019 4:26, autor: Andrea Havlinová   [ Aktualizováno 14. 11. 2019 8:12 uživatelem Radka Šindílková ]

V letošním školním roce v rámci tělesné výchovy absolvujeme i kurz bruslení. Vždy první úterý v měsíci se třídy sejdou na zimním stadionu v Poděbradech a v chladném prostředí se otužujeme a připravujeme se tak na zimu. Během výukové hodiny si zdokonalujeme základní techniky bruslení a pádů. Naši začátečníci si půjčují hrazdičky a jsou na nich patrné pokroky s každou lekcí. 

Děkujeme naší neziskové organizaci OS Přístav za uhrazení celoročního vstupného na tento kurz.

Dopravní výchova

přidáno: 14. 11. 2019 4:25, autor: Hanka Čápová

Každý den jsme účastníky silničního provozu. Všichni víme, jak moc jsou zranitelní právě děti. Proto se naše škola účastní dopravní výchovy v Nymburce. Letos vyjela třída 2.B. Nejprve nás čekala teorie, kde jsme byli poučeni o správném i špatném chování chodce a cyklisty na silnici, o správném vybavení cyklisty a jeho kola, o situacích na křižovatce a zkusili jsme i poznávání značek. Pak přišlo na řadu zapůjčení kol a cvičné dopravní hřiště. Je super, že děti poznají značku STOP, ale že se na ní, v pozici cyklisty, opravdu musí zastavit, nám dělalo obrovské problémy. Postupně jsme se zlepšovali a naštěstí se nestal žádný karambol. Je důležité si uvědomit, že by děti měly cestu na kole i pěšky více vnímat. Z pozice dítěte je situace na silnici velice odlišná!

Úspěch ve stolním tenise

přidáno: 10. 11. 2019 9:34, autor: Blanka Kvízová

Po dlouhých letech se naše škola zásluhou Emy Karlíčkové dočkala zlaté medaile ve stolním tenise. Tři dívky (Ema Karlíčková, Vendulka Drahovzalová a Míša Košťálová) a tři chlapci (Jakub Vavroušek, Marek Nykodym a Erik Miko) se ve čtvrtek zúčastnili tradičního podzimního turnaje ve stolním tenise v Městci Králové. V kategorii dívek si nejlépe vedla Ema, která vyhrála skupinu a poté ve finále porazila tři soupeřky. Jen málo chybělo Vendulce, aby si také vybojovala účast ve finálové čtyřce. Chlapci se rovněž snažili, ale na vítězství ve skupině a postup do finále to nestačilo. Tak snad příště. Všem zúčastněným patří poděkování za skvělou reprezentaci školy. 

Dětská rally

přidáno: 9. 11. 2019 14:01, autor: Michaela Šmídová   [ aktualizováno 9. 11. 2019 14:07 ]

Jako tradičně se žáci 4. B a 5. B zúčastnili dopravní soutěže pořádané společností BESIP na Výstavišti v Lysé nad Labem s názvem Dětská rally.
Dvě tříčlenné posádky navigovaly vlastního řidiče podle instrukcí po zákoutích našeho regionu a cestou plnily záludné úkoly.
Umístily se na 7. a 4. místě, což jen umocnilo zážitek z akce. Fotodokumentaci naleznete Zde . 

1-10 of 582