zprávy

Náhled do hodiny TV

přidáno: 20. 1. 2020 8:20, autor: Hanka Čápová

Na prvních hodinách TV jsme se s paní učitelkou dohodli, že si zkusíme, při příležitosti 100. výročí republiky, dát třídní cíl - Ujdeme nebo ujedeme na koloběžkách v letošním školním roce 100 km. Počet si pečlivě zapisujeme do kalendáře a věřte nebo nevěřte, jsme v půlce! Máme opravdu 50 km za sebou. Ani lednové počasí nás nemůže zaskočit. Dnes jsme si naše kilometry zpestřili hrou, která vedla historickou poznávačkou o králi Jiříkovi po Poděbradech. Naše trasa začala
 na kolonádě, do zeleného pásu na jižním břehu řeky, kolem jezera přes městský ostrov zpět do centra a skončili jsme u zámku. Hra se jmenuje Král tlouštík a použili jsme aplikaci Skryté příběhy. Hra začíná slovy: “České království je po husitských válkách v úplném rozkladu. Vyřešit to může jedině Jiří z Poděbrad.” A my mu pomohli a perfektně vše zvládli. Všechny děti z 2.B mají obrovskou pochvalu!!!

středa 8.ledna 2020 - ŘEDITELSKÉ VOLNO

přidáno: 3. 1. 2020 5:34, autor: Pavlína Mladá   [ aktualizováno 3. 1. 2020 5:37 ]

z důvodu nahlášeného přerušení dodávky elektřiny od 8 do 14 hodin.

Šťastný nový rok 2020!

přidáno: 3. 1. 2020 5:21, autor: Pavlína Mladá

Krásné Vánoce všem

přidáno: 20. 12. 2019 15:14, autor: Lenka Říhová

Adventní zpívání

přidáno: 20. 12. 2019 11:33, autor: Hanka Čápová   [ aktualizováno 20. 12. 2019 11:52 ]

Dnes jsme si ve škole zapálili čtvrtou svíčku na adventním věnci, podle tradice by měla být růžová a jmenuje se Láska. Společně jsme si zazpívali a už se všichni těšíme na Vánoce. Zde se můžete podívat na krásnou atmosféru, kterou si umíme všichni užít.

Předvánoční dárek

přidáno: 15. 12. 2019 13:05, autor: Hanka Čápová

Krásné a dechberoucí předvánoční překvapení si pro nás připravilo devět studentek z nymburského gymnázia, které v rámci programu Dofe pekly a vařily. Pro studenty a zaměstnance gymnázia měly na každou středu připraveno pár slaných i sladkých dobrot, a zakoupením si svačiny podpořili dobrou věc. Veškeré zisky z prodeje každý měsíc studentky věnovaly jiné organizaci nebo člověku, který to potřeboval. V říjnu to byl Petr z Nymburského dětského domova, v listopadu a prosinci pomáhaly Vojtovi a Filipovi z naší školy. Předaly nám Dofébufetíkový šek v hodnotě 20000,-Kč, který bude použit na zakoupení speciálních dupaček do závěsného systému.  ZDE  na stránkách nymburského gymnázia si můžete přečíst článek o předání šeku. Děvčata si zaslouží obrovské díky a poklonu.

Mikuláš

přidáno: 6. 12. 2019 2:21, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 6. 12. 2019 2:28 ]

I k nám do školy zavítala delegace v čele
s MIKULÁŠEM a ANDĚLEM a doprovázel
je i ČERT. Nebojte, nikoho si neodnesli,
naše všechny děti jsou móóóc hodné.

Děkujeme OS Přístav za sladkou nadílku
pro naše děti.

Adventní zpívání

přidáno: 5. 12. 2019 4:22, autor: Hanka Čápová

O první adventní neděli se připomíná druhý příchod Krista.
Jde o neděli mezi 27. listopadem a 3. prosincem a je určena tak, aby čtvrtá adventní neděle připadala na poslední neděli před 25. prosincem. 1. svíce na adventním věnci má upomínat na proroky, kteří předpověděli narození Ježíše Krista.
Komerčně se 1. adventní neděle nazývá železná.
A my jsme si u stromečku zazpívali čertovské písničky.

Protančená SOBOTA

přidáno: 3. 12. 2019 4:47, autor: Radka Šindílková

V sobotu dne 30.11.2019 proběhla u nás ve škole Protančená SOBOTA. Tento projekt je v OS Přístav stále živý, za což děkujeme Jindřišce a Ivě. Celý den "křepčení" našich stávajících či bývalých žáků a jejich rodinných příslušníků je velmi oblíbený a i v hektickém předvánočním čase se všichni rádi potkali a sešli. Těšíme se na příště, kdy bude téma již velikonoční.

Videa s jednotlivými tanečními sestavami můžete shlédnout na školním FB nebo ZDE.

Zimní jarmark

přidáno: 2. 12. 2019 5:05, autor: Michaela Šmídová

Přijďte k nám do školy nasát předvánoční atmosféru, ochutnat perníčky a vánočku. Ocenit ruční výrobky žáků a pedagogů.
Už 4. -  5. 12. 2019
V 7:40 - 15:30.