zprávyDen s Labenkou

přidáno: 13. 10. 2017 6:46, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 13. 10. 2017 6:47 ]

Návštěvu osmáků a deváťáků v kuchařském učilišti Labenka (viz předchozí příspěvek) skvěle popsala jedna z našich účastnic, Ráchel. Moc jí děkuji za souhlas s uveřejněním. Více fotografií najdete v galerii.  

Dneska ráno nám paní učitelka Šmídová řekla, že se půjdeme podívat na jeden učňák, kde se děti učí být kuchařem,cukrářem, barmanem ..... 
Přišli jsme tam, představili jsme se a spolupracovali jsme se studentama, kteří nám radili. Pekli jsme tlačené koláče. Nejdříve jsme si udělali kynuté těsto a poté jsme si tam dělali náplně: tvarohové, povidlové, jablečné a taky jsme dělali drobenku. Bylo to moc příjemné s nimi spolupracovat !!!! 


Byli jsme rozdělený na tři týmy
Žlutý .. já, Irča a Vendy
Modrý ... Adam Lukáš a Dominik
A poslední červený Michal a Dan, takže tam byli jenom devaťáci a osmáci ;)

Když nám kynulo těsto, šli jsme se podívat na barmana, který nám ukazoval a dělal 4 drinky. Byly moc dobré. Také jsme se dozvěděli, že byl na soutěži a byl na 1 místě. 

Poté jsme se vrátili k těstu a začali jsme to těsto zpracovávat.
Dělali jsme z toho těsta kuličky a dávali na plech. Když byly všechny kuličky na plechu, dělali jsme do nich ďůlky, pomazali jsme to vajíčkem a poté jsme tam začali dávat náplně. Když to bylo hotové, šli jsme se znovu podívat, jak dělá druhý barman další drink.  Byl skvělej !!!!!!!!!!!!!!!!! 
Když představení skončilo, přinesli nám čaj a koláče, které jsme si upekli. 

Tenhle den jsme si moc užili !!!!!!!! 


Projekt 72 hodin

přidáno: 13. 10. 2017 6:40, autor: Lenka Říhová

Máte 72 hodin pustit se do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce. Náš projekt letos byl výjimečný. Nic jsme nesázeli, nenatírali, neuklízeli…ale v ranních hodinách jsme překvapili naše sousedy ze Speciální základní školy v Poděbradech. „Společně to dokážeme“, tak jsme nazvali náš projekt a taky společně jsme se vydali do našeho střediska odborného výcviku Labenka. V krásných prostorách cvičného studia jsme se rozdělili do družstev, oblékli barevné zástěry a začali péct tlačené koláče. Oporou nám byly nejen naše zkušenosti, ale i dobré rady a šikovné ruce vedoucí učitelky pro odborný výcvik, Ivany Fríblové. Koláče byly dozlatova upečené a voňavé, božsky chutnaly a do akce nastoupili naši barmani, kteří nám předvedli své umění v míchání nealko drinků. Na konec jsme si uvařili čaj, poseděli a popovídali. Je nám ctí, že jsme mohli naše sousedy ze Speciální školu poznat a strávit s nimi krásné dopoledne. Jsou skvělí a máme se od nich co učit. Díky všem, kdo se zapojili a pomohli

Bc. Klára Schulzová
vedoucí vychovatelka DM Jitřenka
SOU společného stravování

Člověče nezlob se !

přidáno: 9. 10. 2017 22:44, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 9. 10. 2017 22:46 ]

V rámci meziškolních soutěží se ve Speciální základní škole Poděbrady konal turnaj ve velkoplošném Člověče nezlob se! Spřátelená škola z Lysé nad Labem k nám v pátek přijela poměřit síly v této společenské hře. Čtyři družstva se snažila "dostat" poctivou hrou a dle pravidel všechny figurky do domečku. Zábavné dopoledne pro žáky obou škol by se neobešlo bez pomoci žáků organizátorů z vyšších ročníků. 
Děkujeme jím tímto za pomoc při organizaci a realizaci herního dne. 

Jak se našim školním reprezentantům z Poděbrad a kamarádům z Lysé nad Labem hra líbila můžete shlédnout ZDE, či ve fotogalerii.

"Lysáci", děkujeme za návštěvu a těšíme se na Vás i příště.......

Den pro Evropu

přidáno: 8. 10. 2017 8:02, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 8. 10. 2017 12:29 ]

První velkou akcí tříletého projektu Erasmus plus - Učíme se žít v digitálním světě - byl Den pro Evropu. V rámci každoročního školního svátku se 19. 9. naše škola změnila na kontinent a všichni návštěvníci mohli libovolně cestovat mezi státy zapojené do projektu. Honosný nástup s vlajkovou četou probíhal v 6 jazycích a zazněla i školní hymna (česky). Všichni přítomní navštívili státy Portugalsko, Lotyšsko, Řecko, Belgii a Finsko a získali o nich zajímavé informace. V kavárně Evropa každý mohl ochutnat národní speciality těchto zemí a občerstvit se v příjemné atmosféře.
Dalším projektovým krokem bude tvorba prezentace o škole pro děti v partnerských školách. Více fotografií ve fotogalerii.


Pozdrav ze školy v přírodě

přidáno: 26. 9. 2017 0:26, autor: Hanka Čápová

Všechny vás moc zdravíme a posíláme veliký pozdrav ze Špindlerova Mlýna. Počasí nám přeje, máme samé hodné děti, vaří nám výborně a máme se skvěle.

Sny, plány a realita pro nový školní rok

přidáno: 3. 9. 2017 7:44, autor: Lenka Říhová

Začátek školního roku přímo vyzývá ke startu něčeho nového. Je jako nepopsaný sešit, který je plný příslibů a očekávání. Čím své stránky popíšeme letos my? 

Školní rok 2017/18 pro nás otevírá dvě velká témata. Tím prvním je tříletý projekt Erasmus + s názvem "We learn to live in a digital world" - "Učíme se žít v digitálním světě". Společně s kolegy, speciálními pedagogy z dalších pěti zemí a jejich žáky (Belgie, Finsko, Lotyšsko, Portugalsko a Řecko) budeme sdílet své zkušenosti z oblasti využívání technologií ve vzdělávání a životě dětí se speciálními potřebami a učit se od sebe navzájem. Děti z našich škol a také iPady a jiné technologie tady budou hrát velkou a aktivní roli a na to se moc těšíme. S podrobnějšími informacemi vás brzy seznámíme. 

 

I druhý projekt je tříletý. Naše škola se stane "Centrem kolegiální podpory" pro školy v nejbližším (i vzdálenějším okolí), kterým nabídneme své profesní znalosti a pomůžeme jim s konkrétními otázkami a problémy, se kterými se setkávají při integraci a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Tento projekt zdaleka není jen o technologiích, ale i tady jsou důležitým prostředkem, jak dosáhnout mnoha cílů. Praktické zkušenosti, jak technologie pomáhají jako kompenzační pomůcka, již byly popsány v sérii článků na www.i-sen.cz "Technologie na pomoc inkluzi" a rádi bychom postupně přidali další. 


Ilustrační foto neformálního centra kolegiální podpory iniciativy Učte s námi 

Tak nám držte palce ať to vyjde a ať na všechno najdeme dostatek času a energie. Přeji všem inspirativní vykročení do nového školního roku!

Organizace 1. školního dne

přidáno: 25. 8. 2017 1:22, autor: Lenka Říhová

Milé děti a žáci, milí rodiče,
těšíme se na setkání s vámi v pondělí, 4.září. V 8.00 hodin na vás čekají učitelé v jednotlivých třídách, seznamy, s rozdělením dětí do tříd, najdete na každých vstupních dveřích.  V 8:30 proběhne krátká schůzka vedení školy s rodiči na školním nádvoří, děti v tuto dobu zůstanou ve třídách se svými učiteli.
Veškeré další informace obdržíte na této schůzce a od svých třídních učitelů. 
Přezůvky ani školní tašky tento den nejsou potřeba.  

Přejeme vám krásné poslední prázdninové dny.

Organizace školního roku 2017/2018

přidáno: 25. 7. 2017 0:35, autor: Pavlína Mladá   [ aktualizováno 25. 7. 2017 0:41 ]

Období školního vyučování ve školním roce 2017/2018 začne v pondělí 4. září 2017

Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve středu 31. ledna 2018

Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 29. června 2018

Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017

Vánoční prázdniny připadnou na období od soboty 23. prosince 2017 do úterý 2. ledna 2018. Vyučování začne ve středu 3. ledna 2018.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.
Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto: okres Nymburk 12. 2. - 18. 2. 2018 

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 29. března a pátek 30. března 2018.

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 30. června 2018 do pátku 31. srpna 2018.

Období školního vyučování ve školním roce 2018/2019 začne v pondělí 3. září 2018.

Ahoj léto, ahoj prázdniny... ;)

přidáno: 30. 6. 2017 6:33, autor: Lenka Říhová


Absolventi 2017

přidáno: 29. 6. 2017 8:36, autor: Lenka Říhová

Matěj, Terka, Týna, Lucka, Vojta, Přemek. 
Šest dívek a chlapců, které jsme deset (i více) let potkávali v naší škole. Mnozí z nás je znají od malička, víme, co je baví, z čeho mají radost, co jim jde i nejde, známe jejich rodiny. Dnes jsme se s nimi slavnostně rozloučili a ozdobili je absolventkou šerpou. Zítra přijdou k nám do školy naposled. 
Od září na ně čeká něco nového a my všichni jim přejeme, ať mají štěstí na lidi kolem sebe a ať vždy potkají někoho, kdo je bude mít rád takové, jací jsou ❤️.

Další fotky z akce najdete v galerii

1-10 of 470