zprávyZávěrečná Aquaterapie

přidáno: 17. 6. 2018 21:07, autor: Radka Šindílková

Ve sportovním areálu Tyršák v Nymburce proběhla závěrečná hodina našeho plavání a aquaterapie. Celoročně se jedná o aktivitu OS Přístav, kdy učíme samostatně plavat žáky se speciálními vzdělávacími potřebami či děti s handicapem. Každý týden se sejdou naši asistenti do vody či lektoři plavání spolu s dětmi a pilně všichni pracují na modifikovanách plaveckých stylech. Letošní závěrečná hodina byla velmi specifická. Naši žáci závodili se svými rodiči. 
A můžete jen hádat, kdo byl vždy vítězem.....

Více na fotografiích ze soutěžního odpoledne zde.


Děkujeme všem asistentům a lektorům za skvělou dlouhodobou práci.

Pozdrav ze školy v přírodě

přidáno: 29. 5. 2018 20:33, autor: Hanka Čápová

Posíláme pozdrav z Jizerských hor, penzionu Arnika v Hraběticích, kde se máme báječně. Poznáváme krásy zdejší krajiny a výletíme po okolí. Počasí nám přeje na naši turistiku a nikoho nebolí nožičky. Rodiče nás denně sledují v aplikaci SeeSaw a vy ostatní se za námi můžete podívat alespoň prostřednictvím fotek 
ZDE. Mějte se krásně - 2.B a 6.A💚

AHOJ VŠEM....

přidáno: 28. 5. 2018 11:00, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 29. 5. 2018 4:12 uživatelem Lenka Říhová ]

Posíláme mnoho krásných pozdravů ze školy v přírodě. Tak jako loni jsme společným autobusem dorazili do osady U Candáta na Slapské přehradě.
Máme se zde krásně a už se těšíme na týden plný společných a nových zážitků. 


Atletický čtyřboj

přidáno: 22. 5. 2018 12:31, autor: Radka Šindílková

Minulý týden závodili naši žáci na meziškolních atletických závodech v Lysé nad Labem. A i přes nepříznivé počasí se akce vydařila. Přivezli jsme plno medailí a předních umístění. Děkujeme všem nominovaným sportovcům za skvělou reprezentaci naší školy a gratulujeme jim k "vavřínům". Více fotografií z atletických závodů naleznete zde.

Projekt S RODIČI NA PALUBĚ

přidáno: 22. 5. 2018 12:10, autor: Radka Šindílková

V rámci dlouhodobého projektu OS Přístav  S RODIČI NA PALUBĚ byla rodičům a sourozencům našich žáků představena další složka Ucelené rehabilitační a terapeutické péče na naší škole. Lektorky Zuzka Nykodymová a Míla Holá prakticky předvedly, jak v rámci Trapolíningu či během TV a ZTV velké trampolíny v naší škole využíváme. Pohodové odpoledne se velmi líbilo a tak už se těšíme na další aktivitu - Hudební hrátky.Turnaj ve stolním tenisu

přidáno: 17. 5. 2018 12:50, autor: Blanka Kvízová

10.května se Ráchel Hudcovicová, Ema Karlíčková, Anička Heráková, Adam Kříž a Jan Vorlíček zúčastnili tradičního tenisového turnaje v Městci Králové. V konkurenci žáků z Lysé nab Labem a Městce Králové si nejlépe vedla Anička Heráková, která v kategorii děvčat skončila na pěkném čtvrtém místě. Chlapci sehráli několik vyrovnaných zápasů, ale do boje o medaile nezasáhli. Všem zúčastněným patří poděkování za reprezentaci naší školy.

Kouzla a čáry projektového setkání

přidáno: 1. 5. 2018 8:51, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 1. 5. 2018 11:30 ]

26.-27.dubna se naše škola rozrostla o 16 návštěvníků - učitelů partnerských škol z projektu Erasmus plus, Učíme se žít v digitálním světě. Setkání předcházelo pár hektických týdnů, kdy naše užší týmy připravovaly program pro jednotlivé společné aktivity, tak aby společně strávené dny přinesly skvělé zážitky dětem i nám dospělým. Vzhledem k času konání koncem dubna, v době, kdy jaro a světlo definitivně vítězí nad zimou a  tmou a v mnoha zemích se slaví svátky, vycházející z pohanských tradic (Čarodějnice, Filipojakubská noc, Beltine, Walpuržina noc...), byla ústředním tématem MAGIE - ČAROVÁNÍ - MÝTY - TAJEMSTVÍ - KOUZLO JARNÍ PŘÍRODY.
V průběhu úvodní slavnosti dostali naši hosté ochranné kouzelné amulety (vyrobené Jitkou T. ) a za zvuků bubnů (tým Jitky Š. a Andrey M. ) a pod dohledem mnoha kouzelných bytostí podstoupili magické rituály, připravené týmem hlavní čarodějnice Martiny a Jindřišky.
Již s amulety na krku se mohli kolegové z Řecka, Portugalska (vlevo), Belgie, Finska a Lotyšska (vpravo) podrobně seznámit se školou i jejími obyvateli. Celé setkání překladatelsky zajišťovala Lucka K. , naše kolegyně na rodičovské dovolené a zároveň projektová lektorka angličtiny.
Odpoledne bylo věnované dílně s iPady k tvorbě elektronických knih v aplikaci Book Creator (lektoři: Iva J. Lenka Ř). Tvorba společné interaktivní knihy vybraných kuchařskýchreceptů ze všech šesti zemí bude výstupem této části projektu.
Páteční dopoledne byli hosté rozděleni do jednotlivých tříd a účastnili se běžného programu, připraveného třídními učiteli.
Velkou kouzelnickou show, na kterou si každá země připravila své stanoviště, školní dopoledne vyvrcholilo.
Belgický tým si připravil omračující triky a kouzla, která se děti mohly i naučit.

Na lotyšském stanovišti probíhalo malování na obličej a zdobení kamínky.
Portugalský tým nás seznámil s legendou o rozkvetlých mandloních. 
Na finském stanovišti si děti vyráběly laponské bubínky a učily se bubnovat. 
S paní učitelkami z Řecka zkoušely dešťové kouzlo. 

České stanoviště u Markéty K. bylo věnované alchymii a výrobě společné čarodějnice. A na našem druhém stanovišti se děti s Andreou M. učily tančit strašidelný tanec.
Setkání ukončil tradiční pokřik a ježibabí píseň s hudebním doprovodem skupiny “Old turtles” pod uměleckým vedením Jitky Š.
Po odpoledním vorkshopu, věnovaném seznámení se s nástrojem pro tvorbu digitálního portfolia, následoval večerní program pro celý pedagogický sbor, jehož cílem bylo navázání profesních i přátelských kontaktů a výměna zkušeností.
Přátelský souboj promíchaných mezinárodních týmů, inspirovaný hrou “člověče nezlob se” realizoval tým Radky a Martina. Tuto aktivitu i další večerní akce překládala Stella, naše druhá projektová lektorka angličtiny.
Nutnost spolupracovat a domlouvat se v týmech i napříč nimi byla také podmínkou nalezení důležitého závěrečného kouzla, o což se všechny tři týmy úspěšně pokusily po setmění cestou za bludičkami, kterou připravila Míša s Honzou.

Kouzlo je odhaleno, přátelství mezi našimi školami může úspěšně růst :)
A já si ze všeho nejvíc vážím přátelství a vztahů, které panují u nás ve škole a díky kterým mohla tato skvělá akce proběhnout. Moc děkuji všem jmenovaným i nejmenovaným kolegům, kteří se na ní jakoukoliv měrou podíleli 💙.

Projekt "S RODIČI NA PALUBĚ"

přidáno: 23. 4. 2018 3:16, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 23. 4. 2018 3:35 ]

V měsíci dubnu byly představeny další dvě terapie rodičům našich dětí. Na vlastní kůži si tak mohli vyzkoušet, co to je projít se po proprioceptivním chodníčku, vyzkoušeli si šlapání na MotoMEDU, stimulovali svůj zrak na světelném panelu atd. Děkujeme Šárce Kolářové za představení TYFLOPEDIE. Andree Havlinové a Martině Novákové za REHABILITAČNĚ - RELAXAČNÍ AKTIVITY.  
Cílem tohoto ročního projektu je zprostředkovat Vám rodičům prožitkové odpoledne plné informací o terapiích, které jsou v rámci volnočasových aktivit v OS PŘÍSTAV nabízeny. Více fotografií ZDE.Setkání projektu Erasmus plus u nás

přidáno: 18. 4. 2018 23:32, autor: Lenka Říhová


Modrý den

přidáno: 11. 4. 2018 8:21, autor: Hanka Čápová

A takhle jsme si krásně Modrý den užili - zavěsili jsme budku pro ptáčky, pozorovali kouzelné hrozinky, závodili  ve skákání panáka, vyzkoušeli rychlost vody, křičeli Hrnečku dóóóst, obtiskli prstíky na strom, zjistili, jak vyrobit duhu, kouzelnou špejlí vytvářeli barevné obrazce, bosými nožkami prošli cestu, zbarvili cukr, foukali modré bubliny, vyrobili kouzelnou hmotu, z lentilek vyčarovali duhu a v Modré kavárně ochutnali modrou limonádu, modrou buchtu a paní učitelky nemodré kafíčko. Bylo to skvělé!!!!!😃
Děkujeme za finanční příspěvek Občanskému sdružení Přístav, které působí při naší škole. Fotky si můžete prohlédnout ZDE.
2. duben - Světový den porozumění autismu

V roce 2008 se členové OSN jednomyslně shodli na tom, že 2. duben vyhlásí Světovým dnem porozumění autismu. V souladu s Mezinárodní konvencí o právech lidí s postižením tento den slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život.

Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní. Většinu akcí spojuje modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.


1-10 of 508