zprávyPojďme na "Svařák"

přidáno: 27. 11. 2015 6:34, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 27. 11. 2015 6:35 ]

Rotaract Club Poděbrady za podpory Rotary Clubu Poděbrady a Vinotéky U Bílého lva Poděbrady Vás srdečně zvou na tradiční Vánoční svařák. 29.11. 2015 stánek s dobrovolníky a lahodným mokem najdete přímo na Jiřího náměstí, v ulici V Aleji na Žižkově a nově před hotelem Bellevue na lázeňské kolonádě. Každou další adventní sobotu a neděli můžete stánek navštívit před hotelem Bellevue. Svařák se bude nalévat do velmi pěkných hrnečků, které malovali nejen naši žáci. Tento rok se Rotaract Club Poděbrady rozhodl za finanční výtěžek z akce koupit speciální vak, závěs, na chůzi pro Karolínku. Dětský závěs umožňuje vzpřímený postoj a další aktivity v závislosti na schopnostech člověka s handicapem. Karolínka ze svého dosavadního dětského vaku vyrostla a nyní potřebuje nový, větší a šikovnější. Nový multifunkční závěs je účinným pomocníkem například při nácviku chůze. Lze jej ale využít jak při rehabilitaci, tak při běžných aktivitách, při kterých je potřeba zapojení horních končetin a rukou samotných.


Děkujeme všem za účast a podporu
Níže je odkaz akce na Facebooku:
 
Canisterapie s Ajšou

přidáno: 27. 11. 2015 5:34, autor: Radka Šindílková

Trochu netradičně může začít školní den pro naše žáčky. Někdy se stane, že se děti ještě před příchodem do družinky jdou přivítat s naší "Canisterapeutkou" Ajšou. Vendulka i Míša se chodí mazlit velmi často i o velké přestávce.....tím ale práce naší Ajši nekončí. V rámci individuální Fyzioterapie je zdatnou kolegyní Martina i Radky. Pomáhá s motivací dětí ke cvičení a k rehabilitaci, polohuje, cvičí se s ní jemná i hrubá motorika, aktivizuje či relaxuje děti samotné. Jak je vidno na foto-koláži i Pavlínka a Pepča si kontakt s ní velmi užívají 
           

Pouštění draka

přidáno: 20. 11. 2015 9:52, autor: Hanka Čápová

   První zmínky o pouštění draků pocházejí z Číny ze 4. století před n.l. a podle legend bývaly z počátku používány jako spojení mezi bohy a lidmi, někde měli draci zahánět blížící se bouře anebo zastrašit nepřítele.
 V našich končinách patří pouštění papírových draků již mnoho let mezi velmi oblíbené zábavy malých i velkých. Jakmile se začne foukat ze strnišť a zvedne se chladný podzimní vítr, začínají se na kopcích a polích objevovat první nadšenci s kupovanými, ale i vlastnoručně vyrobenými modely draků, aby předvedli své umění pouštění draků.
Děti mají moc rády překvapení a na hodině tělesné výchovy je jedno velké čekalo. I my jsme si šli užít podzimní vítr a pouštění draka a bylo to moc fajn. Drak Bezzubka nám krásně létal!

Zahraniční stáž

přidáno: 9. 11. 2015 13:10, autor: Květa Soukalová

Posíláme mnoho pozdravů ze SPOJENÉ INTERNÁTNÍ ŠKOLY v Levoči.

Halloween v 1.B

přidáno: 6. 11. 2015 13:56, autor: Hanka Čápová   [ aktualizováno 6. 11. 2015 13:58 ]

  Děkujeme všem kamarádům za návštěvu v naší trošičku strašidelné halloweenské třídě, kde jsme vyráběli mumii, hledali rozdíly, závodili v pojídání křupek na niti, vyráběli masky a míchali a ochutnávali lektvar. Připravili jsme si překvapení i pro paní učitelky a pana učitele, ti totiž museli sáhnout do tajemné nádoby, kde je čekalo překvapení v podobě slizu nebo bonbónů, musíme je všechny pochválit, protože byli moc stateční a odvážní. Fotky ZDE  a video ZDE

Poděbrady - Topoľčany

přidáno: 3. 11. 2015 3:28, autor: Lenka Říhová

Šest našich kolegyň tráví tento týden ve Spojené speciální škole ve slovenských Topoľčanech, kam odcestovaly v rámci EU projektu Profesní a jazykový rozvoj pedagogů
Protože se nám po nich trochu stýská, spojili jsme se s některými z nich pomocí Skypu a podívali se, jak to ve slovenské třídě vypadá. 


Strom roku 2015

přidáno: 23. 10. 2015 4:22, autor: Květa Soukalová   [ aktualizováno 23. 10. 2015 4:25 ]

Děkujeme všem třídám, které nás přišli navštívit a společně s námi oslavili svátek „DEN STROMU“. Atmosféra byla nádherná! Děti byly šikovné, plnily spoustu úkolů, dozvěděly se zajímavosti o svátku stromu, o jeho využití, a hlavně, hlasovaly pro nejkrásnější strom roku.

Vstupenkou byl vlastnoručně vyrobený list, který děti lepily na společný strom. Vzniklo nádherné dílo, které je nyní vystaveno v budově B na chodbě.

Určitě jste zvědaví, jak dopadla anketa „STROM ROKU 2015“.  Školní hlasování v anketě vyhrál:  Bělolhotský baobab, druhé místo obsadila Tatobitská tisíciletá lípa a třetí místo patří Dubu v zámeckém parku Šilheřovice. V celostátním hlasování si prvenství vybojovala Tatobitská tisíciletá lípa, druhé místo patřilo Dubu v zámecké zahradě Šilheřovice a třetí místo obsadil Bělolhotský baobab.

Myslíme, že jsme si to všichni společně moc užili a těšíme se na další společnou akci.

Vaše partička VI.A J

Ovoce a zelenina do škol

přidáno: 21. 10. 2015 3:51, autor: Andrea Marešová

I v tomto školním roce je naše škola zapojena do projektu "Ovoce a zelenina do škol". V rámci tohoto projektu je vyhlášena soutěž "FIT Svačina". Hlavním cílem je motivovat žáky k aktivní účasti na přípravách školních svačin a pochopení důležitosti pravidelné a pestré stravy. Prostřednictvím soutěže bychom rádi otevřeli diskuzi na téma zdravá svačina do školy. Budeme rádi, když nás podpoříte v tom, aby svačiny vašich dětí byly co nejzdravější.

ZOOM - Děti v pohybu

přidáno: 21. 10. 2015 3:18, autor: Andrea Marešová   [ aktualizováno 21. 10. 2015 3:53 ]


V týdnu 5.-9.10.2015 se naše škola zapojila do projektu ZOOM - Děti v pohybu. Cílem projektu bylo zábavnou formou seznámit žáky s problematikou ekologie dopravy. Žáci naší školy, ale i učitelé se celý týden bavili a hráli si. Veškeré aktivity dělali s radostí a chutí. Projekt byl zajímavým zpestřením výuky ve škole.

Více v prezentaci viz. níže.

›

Podzim

přidáno: 5. 10. 2015 4:24, autor: Květa Soukalová   [ aktualizováno 5. 10. 2015 4:29 ]

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÝ PODZIM PLNÝ BAREV A DOBRÉ NÁLADY. VAŠE 6.A

1-10 of 353