Školní intranet

zprávy

HOLA, HOLA, ŠKOLA VOLÁ!

přidáno: , autor: Pavlína Mladá

Vážení rodiče, milí žáčci!
Začínáme v pondělí 1.9.2014 v 8:00 hod, společná schůzka rodičů proběhne 1.9.2014 v 9:00 hod.
Těšíme se na Vás!

Slavnostní loučení

přidáno: 27. 6. 2014 1:03, autor: Radka Šindílková

Dnešní dopoledne bylo velmi dojemné...... V posledním školním dnu před prázdninami se s námi rozloučili i starší žáci. Naši základní školu praktickou i speciální opouštějí děti z devátého a desátého ročníku. Všem přejeme do nové etapy budoucího života jenom samé krásné chvíle, štěstí a lásku.

Canisterapeutický kurz

přidáno: 23. 6. 2014 1:13, autor: Radka Šindílková

I ke konci tohoto školního roku proběhl ve spolupráci s OS Přístav v prostorách Speciální ZŠ Poděbrady další Canisterapeutický kurz (akreditovaný pod MZ). Toto školení pořádá společnost cAnitera Poděbrady. Jeho vedoucí Mgr. Iva Bajtlerová a její školící tým se snaží o celorepublikovou i mezinárodní osvětu se zaměřením na Canisterapii či Zooterapii. Vlastní kurz připravuje budoucí canisterapeutické týmy pro práci s klienty a je ukončen závěrečnými zkouškami psovodů i psů. Budoucí canisterapeutické týmy při praxi nejenom polohují žáky s handicapem ze školy speciální, ale v rámci výuky i socializují žáky ze školy praktické. Věříme, že se všem dětem se tato opětovná akce líbila.

Více o společnosti cAnitera či o kurzech naleznete zde.

Malá kopaná

přidáno: 20. 6. 2014 6:55, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 20. 6. 2014 7:01 ]

Včera proběhl na tréninkovém hřišti sportovního areálu Jiskra Poděbrady mini turnaj v Malé kopané. Zúčastnili se ho žáci z Lysé nad Labem, Městce Králové, Poděbrad a Nymburka. Celý den bylo velmi hezké počasí a tak akce dopadla dobře. Velkou zásluhu na dobré náladě měl i tým našich roztleskávačů a roztleskávaček. Zástupci naší školy zde odehráli velmi kvalitní zápasy. A i když celkově náš tým obsadil třetí místo, veškeré výsledky proher či výher byly velmi těsné.

Za příkladnou reprezentaci naší školy všem fotbalistům děkujeme.

Dále děkujeme TJ Jiskra za přípravu obou hřišť.

Fota z akce najdete ve fotogalerii či přímo zde.

Závěrečné plavání

přidáno: 20. 6. 2014 6:39, autor: Radka Šindílková

Dne 18.6.2014 se na poslední aquaterapeutické hodině před prázdninami předávali medaile a diplomy našim plavcům a plavkyním. Rodičům a rodinným příslušníkům se děti pochlubily mnohými získanými plaveckými dovednostmi. Na závěr exhibice si všichni zazávodily na 25m různými plaveckými styly.

Děkujeme lektorkám Jindřišce, Ivě, Markétě a Žanetě za celoroční trpělivost a práci.

Fota z akce můžete shlédnout ve fotogalerii, nebo přímo zde.

Škola v přírodě Řevnice

přidáno: 9. 6. 2014 23:30, autor: Lenka Říhová

V týdnu 2.-6. června proběhla škola v přírodě tříd 1.B, 2.B a 3.B v Řevnicích. Počasí bylo bez chybičky a tak jsme si pobyt opravdu užili. Na zážitky se můžete podívat na blogu jednotlivých tříd - 1.B, 2.B, 3.B

Atletika na Kladně

přidáno: 7. 6. 2014 1:10, autor: Radka Šindílková

Ve čtvrtek 29. 5. 2014 se na kladenském atletickém stadionu Sletiště konal Krajský přebor v atletickém čtyřboji. Počasí závodníkům a pořadatelům moc nepřálo, celý den pršelo a byla zima. I přes tyto okolnosti se naši "školní reprezentanti", kteří postoupili z okresního kola, umístili na velmi pěkných pozicích. Jan Kratejl byl celkově desátý a Tonda Kosina dokonce sedmý. Tradičně den začínal sprintem na 60 m, pokračovalo se skokem do dálky. Po krátké pauze byl na programu hod kriketovým míčkem a běh na 1500 m. I když ani jeden atlet na celorepublikové finále nepostoupil, děkujeme jim za výkony a reprezentaci naší školy.

Turnaj ve vybíjené

přidáno: 23. 5. 2014 23:35, autor: Radka Šindílková

Dne 21.5.2014 se zúčastnila naše škola meziškolního turnaje ve vybíjené. Na umělém trávníku v Dětském domově v Nymburce se utkalo ve vzájemných zápasech několik škol. Nakonec se naše družstvo hráčů umístilo na velmi pěkném 4.místě. Zvláštní ocenění dostal i Domča, který na hřišti vydržel nejdéle uhýbat před dobře mířenými střelami soupeřů.

Za příkladnou reprezentaci naší školy celému týmu děkujeme….

Škola v přírodě

přidáno: 18. 5. 2014 12:47, autor: Radka Šindílková

Fotografie ze školy v přírodě je možné shlédnout na školním WEBu ve fotogalerii či na stránkách a blozích jednotlivých tříd.
I za velmi chladného počasí se minulý týden vypravila část školy na rekondiční a rehabilitační pobyt do Louňovic pod Blaníkem. Třídy III.A, V.A, VI.A, VII. A, VIII.A a IV. B společně podnikaly výlety např. do Muzea včelařů v Louňovicích, na rozhlednu Blaník, na Kozí farmu do Hejralovic atd. V rekreačním komplexu nám bylo k dispozici hřiště na volejbal, fotbal, košíkovou, dětské hřiště s prolézačkami, pískoviště či říčka Blanice, kde jsme si vylovili škeble do našich třídních "želvárií". Pan kuchař se o nás vzorně staral a paní správcová nám ochotně v bungalovech přitápěla. Akce se všem zúčastněným velmi líbila a tak doufáme, že příští rok do Louňovic zavítáme za lepšího počasí opět. Týdenní pobyt byl finančně podpořen z naší neziskové organizace OS Přístav.

Dopravní soutěž

přidáno: 18. 5. 2014 12:01, autor: Radka Šindílková

Na nymburském dopravním hřišti se jako každý rok konala pod záštitou BESIPU dopravní soutěž mladých cyklistů z celého Středočeského kraje. Mezi velkou konkurencí se naši starší žáci umístili na výborném 4. místě. Blahopřejeme Matěju Fialkovi, Josefu Stánokovi, Janu Kratejlovi a Janu Sisákovi za skvělé umístění. Soutěžilo se v pravidlech silničního provozu, zdravovědě a jízdě zručnosti na kolech.