zprávyZimní krmítko

přidáno: , autor: Blanka Kvízová

   17.1. naši školu navštívili pracovníci Ekocentra Huslík a Záchranné stanice Huslík se sídlem nedaleko soutoku Labe s Cidlinou. Připravili si pro nás výukový program s názvem "Zimní krmítko". Žáci poznávali stálé i stěhovavé ptáky, dozvěděli se jak ptáci tráví zimní období i jakým způsobem a proč je v zimě přikrmovat. V závěru měly děti možnost na vlastní oči spatřit zimní spáče, tj. ježky a netopýra. Kromě příjemně stráveného dopoledne jsme jako bonus obdrželi krmítko a budku. 
   Velké díky patří všem dětem, rodičům i učitelům, kteří se podíleli na sbírce krmiva pro zvířátka na Huslíku a přinesli suché pečivo, mrkev, vločky, piškoty 
i granule.


Návštěva v Rodné Hroudě

přidáno: 13. 1. 2017 4:59, autor: Jitka Šípková

V pondělí 9.1.2017 jsme byly na holčičí návštěvě u módní návrhářky Marušky Staré v jejím ateliéru Rodná Hrouda. . .
A takhle krásně vypadají šaty, na kterých jsme se podílely i my - holky ze speciální školy. . . 


Tonda Obal i u nás

přidáno: 11. 1. 2017 6:44, autor: Radka Šindílková

Dnes do naší školy zavítal Tonda Obal. Jedná se o besedu se zástupci společnosti EKO-KOM, která se dlouhodobě zabývá tříděním a recyklací odpadu. Protože u nás ve škole odpady poctivě třídíme a některé i sběrem recyklujeme, byli jsme rádi za nové informace.

Zápis pro školní rok 2017/18

přidáno: 9. 1. 2017 8:46, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 9. 1. 2017 8:49 ]

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU – ZMĚNY V  ROCE 2017

 

Vážení rodiče, 

v souladu s novelizovanými právními předpisy, zejména se zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a v souladu s § 3a vyhlášky č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů bude zápis do 1. ročníku základní školy probíhat v termínu od 1. - 30. 4. 2017. 


Předpokládaný termín zápisu do naší speciální základní školy 25. a 26. dubna 2017.


Informace pro rodiče:
Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. K zápisu, který probíhá v přítomnosti zákonného zástupce dítěte, je třeba přinést rodný list dítěte a doporučení školského poradenského zařízení.

O udělení odkladu školní docházky žádají zákonní zástupci dítěte ředitelku školy. Podmínkou udělení OŠD je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a vyjádření dětského lékaře, která k žádosti zákonný zástupce přiloží.

Bližší informace získáte osobně na tel. č. 325 517 930, nebo e-mailem: podebrady@spec-skola.cz

       Mgr. Pavlína Mladá, ředitelka školy

 

Dětská jóga ve výuce

přidáno: 6. 1. 2017 4:22, autor: Míla Holá


Již druhým rokem se děti v základní speciální škole setkávají s dětskou jógou pod vedením proškolené učitelky A. Marešové. Více informací naleznete v článku (viz. níže v příloze), který napsala pro českou asociaci dětské jógy A. Marešová.

Lapbook pro čtení s hláskou K

přidáno: 3. 1. 2017 10:58, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 9. 1. 2017 8:43 ]

Koncem listopadu prošla velká část našich pedagogů kurzem Tvorba a využití lapbooků ve vzdělávání. Co to je lapbook zjistíte v následujícím videu, zde je stručný popis - lapbook je interaktivní papírová 3D kniha, kterou si žáci/učitelé vyrábějí sami. Jedná se o papírovou složku s vloženými kapsičkami a přihrádkami, které dohromady vytvářejí ucelený soubor informací, zajímavostí a aktivit na dané téma. 
Protože máme kreativní učitele, začaly vznikat první lapbooky. Tento vytvořila Martina Běhalíková a je určený jako učební materiál pro Zuzku s sebou do lázní. Podívejte se na něj. 

PF 2017

přidáno: 22. 12. 2016 3:54, autor: Lenka Říhová

Přejeme všem dětem, rodičům i návštěvníkům našich stránek krásné a klidné Vánoce, splněná přání  šťastný rok 2017.

Poslední předvánoční den

přidáno: 20. 12. 2016 6:57, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 22. 12. 2016 3:53 ]


Poslední předvánoční den - dárečky, cukroví, zvyky... a hudba zní ze všech třídŠaty pro princeznu...

přidáno: 16. 12. 2016 5:47, autor: Lenka Říhová

Zdobíme šaty pro Miss Universe. Začátkem prosince nás oslovila poděbradská módní návrhářka Marie Stará s nabídkou účasti na projektu – spolutvorbě národního kostýmu – šatů pro českou Miss. Jedná se o poslední z trojice šatů, ty první pomáhali tvořit senioři v Domově Na zámku v Lysé nad Labem, ty druhé - děti z onkologického oddělení v Praze Motole a třetí šaty pro Miss Universe by měly pomoci tvořit naše dívky, které budou látku zdobit ornamenty z barevných nítěných knoflíčků. Jedná se o charitativní akci, výtěžek z dražby těchto šatů bude věnován naší škole. Fotky z průběhu tvorby budou postupně přibývat ve fotogalerii
Informace k projektu najdete v článku v Nymburském deníku a také na webových stránkách návrhářky

Vánoční JARMARK

přidáno: 15. 12. 2016 8:33, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 15. 12. 2016 8:42 ]

Stalo se již tradicí, že v předvánočním čase se v naší Speciální základní škole pořádá Vánoční Jarmark. Rodiče a příznivci školy či Občanského sdružení Přístav si tak mohli i letos za dobrovolný příspěvek odnést výrobky, které dělali žáci spolu s pedagogickým sborem. Letošní výtěžek akce činí rekordních a krásných 12.813,-Kč. Věříme, že krásná dílka přispějí k vánoční výzdobě domácností i k navození sváteční atmosféry.

Děkujeme Míše Šmídové, Markétě Rysové, Janu Suchánkovi a žákům z 5.B a 6.B za zorganizování dvoudenní akce. Jindřišce Němcové za vánočky, po kterých se doslova zaprášilo. 

Velmi děkujeme všem, kteří trávili svůj volný čas výrobou dekorací a tím přispěli k tak krásné finanční částce.

Vám, příznivcům školy a OS Přístav děkujeme, že jste na Jarmark přišli, strávili s námi nějakou tu chvilku a "nasáli" vánoční atmosféru.


1-10 of 428