zprávy


Mezinárodní konference v Berlíně

přidáno: 8. 11. 2014 4:12, autor: Ivana Jelínková   [ Aktualizováno 10. 11. 2014 13:27 uživatelem Lenka Říhová ]


2. mezinárodní setkání učitelů ze tří kontinentů proběhlo v pátek 7.11. 2014 v Berlíně. Pedagogy, kteří v České republice využívají pro vzdělávání a komunikaci iOS zařízení, zastupovala prezentace, ve které byla představena naše škola jako místo, kde iPady začaly svou cestu do speciálních škol.

DĚTSKÁ RALLY V LYSÉ NAD LABEM

přidáno: 7. 11. 2014 7:46, autor: Jindřiška Němcová   [ aktualizováno 7. 11. 2014 7:57 ]

Dnes jsme se se třídou IV.B vypravili do Lysé nad Labem, kde se v rámci výstavy Rychlá kola konal již 12. ročník Dětské rally. Chlapci se rozdělili na dvě tříčlenné posádky - Rachoťáci a Mamuti :-) a vyrazili spolu s profesionálními řidiči do terénu... Posádky měly za úkol navigovat řidiče dle mapy, cestou musely rozluštit několik rébusů, aby dorazily vždy na správné stanoviště. Cestou musely plnit i záludné úkoly (vyhledat budovy s danými čísly popisnými, zvládnout cyklistickou obratnost na dopravním hřišti nebo provést resuscitaci). Celkem na trať po nymburském okrese vyrazilo 9 posádek a v dvouhodinovém limitu se vše nejlépe podařilo zvládnout nymburskému týmu... Náš tým Mamutů byl nad očekávání velmi úspěšný a vybojoval úžasné 3. místo, tým Rachoťáků trošku bloudil a díky hodinovému překročení časového limitu se umístil na 9. místě. Ale nikdo netruchlil, všichni si odvezli skvělý zážitek a nádherné ceny od sponzorů. Dětskou rally jsme si velmi užili a těšíme na pozvání příští rok :-) Fotografie zde.

DOTEK-POHYB-ZVUK

přidáno: 5. 11. 2014 3:02, autor: Lenka Říhová

Na konferenci ještě zbývají volná místa. Bližší informace a přihláška v příloze. Konference je zdarma, vše, včetně ubytování účastníků je hrazeno z projektových fondů.

Klimatoterapie může začít

přidáno: 24. 10. 2014 2:25, autor: Radka Šindílková

Díky projektu KOMPLEXNÍ SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉ CENTRUM, č.CZ.1.07/1.2.33/02.0033 bylo možné zrealizovat stavbu prostor pro Klimatoterapii.
http://www.strechy-roula.cz/

V nedávné době jsme objevili nový druh terapie, tzv. Klimatoterapii. Jde o pobyt z části v přírodě, z části v obytném prostoru. Využívá se při ní různého počasí, povětrnostních podmínek a teploty. Vše by mělo posloužit k otužování dětí a tím k předcházení jejich časté nemocnosti. Samozřejmě, že pobyt je při této terapii zcela ovlivněn zdravotním stavem žáka a jeho handicapem. Terapeutický plán se staví individuálně a vždy po dohodě s rodiči. 
Druhotným cílem této stavby je umístění a další využívání nové interaktivity v naší škole. Mimo velmi oblíbených iPadů je zde nainstalována velkoplošná interaktivní podlaha, zakoupená taktéž z výše uvedeného evropského projektu. Interaktivita poslouží k zábavné výuce, relaxaci a pohybu.

Děkujeme firmě STŘECHY ROULA za kvalitní, rychlou a esteticky velmi vydařenou stavbu. 

Již se těšíme na využívání našeho nového zahradního "domečku".


Družina

přidáno: 20. 10. 2014 9:46, autor: Hanka Čápová

Podzimní výtvarná soutěž - celé 4 týdny jsme pečlivě pracovali na obrázcích, které se týkaly podzimního tématu. Dnes nás čekalo vyhodnocení soutěže. A protože všechny obrázky byly moc krásné, všechny děti si zasloužily diplom a sladkou odměnu. Velké díky patří paní učitelkám v družině za skvělou práci!

Ajša "canisterapeutí"

přidáno: 13. 10. 2014 23:06, autor: Radka Šindílková

Canisterapie v naší škole probíhá v rámci individuální fyzioterapie. Pokud se po konzultaci s rodiči dohodneme na možnosti využít při terapii i Ajšu, velmi ráda se aktivně účastní. Např. u Káji jsme se snažili o Orofaciální stimulaci, která při správném provedení pozitivně podpoří polykání a právě toto je pro pedagogy důležité např. při krmení. Dále jsme nahřívali ručičky ovlivněné spasticitou. Pro budoucí nácvik jemné motoriky je i tato forma relaxace žádoucí. Je zřejmé, že Karolínka má z kontaktu s Ajšou velkou radost a canisterapie je i dle maminky velkým přínosem.....
Z našeho štěněte se postupem času a pravidelným cvičením stává profesionál......

Ovoce a zelenina do škol

přidáno: 6. 10. 2014 10:08, autor: Jindřiška Němcová   [ aktualizováno 6. 10. 2014 22:43 ]

Od září letošního roku se naše škola zapojila do projektu "Ovoce a zelenina do škol".
Základním cílem celého projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Želví den

přidáno: 22. 9. 2014 8:41, autor: Hanka Čápová

   V pátek jsme oslavili na našem nádvoří již 6. želví den. Děkujeme všem, kdo se podílel na přípravě. Jak jsme si to užili my z 1.B, se můžete dozvědět z našeho VIDEA.

Spolupráce s kolegy z Chorvatska a Slovinska

přidáno: 20. 9. 2014 15:37, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 20. 9. 2014 15:57 ]

Ve dnech 17.-18.9.2014 proběhla v chorvatském Záhřebu za naší účasti odborná konference na téma využití iPadů ve speciálním vzdělávání. Chorvatští a slovinští speciální pedagogové s tablety ve výuce teprve začínají a nás moc těšilo jejich nadšení a zájem o naši práci. Kromě konference jsme také lektorovali několik cíleně zaměřených workshopů, kde jsme si v neformální atmosféře vyměnili zkušenosti nejen s moderními technologiemi. Děkujeme organizátorům za podporu a milé přijetí. 

Školní rok 2014-15 zahájen

přidáno: 1. 9. 2014 3:49, autor: Lenka Říhová1-10 of 304