zprávyRáj na zemi

přidáno: 22. 5. 2016 16:09, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 23. 5. 2016 2:21 ]

V Sadské se i v letošním roce konal Festival dětem Ráj na zemi. Naše taneční skupina Spešlstárs velmi ráda přijala pozvání vystupovat na této akci. Lektorky taneční terapie OS Přístav a pohybově-taneční výchovy ve Speciální ZŠ Poděbrady s dětmi tentokráte nacvičily skladbu Jedem do Afriky. Pan moderátor nás velmi pěkně uvedl a naše pásmo mohlo začít. Skupina sklidila veliký aplaus a získala zvláštní cenu poroty. Mimo pódiových vystoupení jsme se viděli s klaunem, vyzkoušeli jsme si sami na sobě zásah policejního psa, zatančili si a domů si na obličeji odvezli i různé masky zvířátek. Celý den bylo velmi krásné počasí a tanečníci, pedagogové i fandící spolužáci odjížděli ze Sadské plni nových zážitků a dobré nálady.

 

Medailové ŽNĚ

přidáno: 17. 5. 2016 6:27, autor: Radka Šindílková


Ve středu se konaly meziškolní závody v Lysé nad Labem. I výběr žáků naší školy se účastnil lehkoatletického čtyřboje. Sprint, vytrvalostní běh, hod kriketovým míčkem a skok do dálky, to byly disciplíny, ze kterých naše děti přivezly velmi pěkná medailová umístění.
Děkujeme všem závodníkům za skvělou reprezentaci školy.


Vypečený zázrak

přidáno: 12. 5. 2016 9:56, autor: Gabriela Bečvářová   [ Aktualizováno 16. 5. 2016 1:38 uživatelem Lenka Říhová ]


Fusingové pece pečou!

Na vlastní kůži se o tom přesvědčili žáci V.B a VIII.A , kteří celý výrobní proces i fotograficky zdokumentovali. Nejprve je nutné seznámit se s bezpečnostními pravidly práce se střepy speciálního skla a pak už se fantazii meze nekladou. Esteticky seskládané barevné střípky v závěrečné fázi prozáří vnitřek mikrovlnné trouby, sklo se roztaví a malý originální klenot je hotov! 

A jak to našim klukům šlo? O tom se můžete přesvědčit na vlastní oči...


Dopravní soutěž

přidáno: 12. 5. 2016 5:08, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 12. 5. 2016 5:09 ]

Ve středu 4. května se v Nymburce konala dopravní soutěž. Za naši školu soutěžil Domča, Adam, Lukáš a Míša. Počasí jim moc nepřálo, ale i přes to výborně zvládli jízdu po dopravním hřišti i jízdu zručnosti. Další disciplínou byla zdravověda a dopravní test. 

Gratulujeme jim za krásné 5. místo!!!!! Více ZDE.

Výprava za přírodou a ptačím zpěvem

přidáno: 5. 5. 2016 14:36, autor: Květa Soukalová   [ aktualizováno 5. 5. 2016 22:53 ]

 
Dnes se naše třída 6. A vydala za krásnou přírodou a ptačím zpěvem. Počasí nám přálo a na cestu nám svítilo sluníčko. Děti pozorně naslouchaly a v tichosti hledaly ptáčky v korunách stromů, ale i na louce a tak se jim za odměnu ukázal strakapoud, kavka, straka, holub, kachna s kachňátky, labuť sedící na vejcích i kos. Šli jsme okolo Labe, ale i krásným lesem a čerpali energii z přírody! Nakonec jsme stihli i zastávku na Maríně, kde děti snědly svačinky, objednaly limonády a zahrály si na dětském hřišti. Naše výprava se moc povedla!!! Více fotografií najdete ZDE.

Turnaj ve stolním tenise

přidáno: 3. 5. 2016 0:52, autor: Blanka Kvízová   [ Aktualizováno 3. 5. 2016 5:37 uživatelem Radka Šindílková ]Ve středu 27.4. se žáci 9.ročníku (P. Brzák, J. Kratejl, T. Lipenský, D. Kučera, V. Černý a V. Beneš) zúčastnili tradičního turnaje ve stolním tenise v Městci Králové. Všichni chlapci se na utkání se soupeři z Nymburka, Lysé nad Labem a Městce Králové pečlivě připravovali. Díky pravidelným tréninkům o sportovních hrách i přestávkách se úspěch dostavil. Honza Kratejl se probojoval mezi 8 nejlepších tenistů, vyřazovacím způsobem si zajistil účast o 1.-4. místo a nakonec vybojoval velmi pěkné 3.místo. 

Úklid Bažantnice

přidáno: 28. 4. 2016 4:56, autor: Blanka Kvízová   [ aktualizováno 29. 4. 2016 8:36 ]

       
      

Ve čtvrtek 21.4. se žáci naší školy spolu se studenty EKOgymnázia pustili do úklidu poděbradské Bažantnice. Akce se konala v rámci Dne Země. Skupinky dětí sbíraly odpadky, které se v lese nashromáždily za celý rok. Zdá se, že majitelé garáží, někteří lidé z blízkého okolí i náhodní návštěvníci si uvědomili, že papíry, plastové láhve, sklo, železo, ale i zařízení bytu (např. sedačka, křeslo, televize..) do lesa nepatří. Kontejner přistavený technickými službami byl naplněn "pouze" částečně. Všem zúčastněným žákům, studentům i učitelům patří velký dík a pochvala.

TV tak trochu jinak

přidáno: 16. 4. 2016 11:49, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 17. 4. 2016 8:36 ]

V pátek jsme měli možnost o tělesné výchově vyzkoušet něco nového. Fundovaní lektoři lezení na stěně nás nejprve teoreticky poučili o bezpečnosti lezení, vysvětlili nám vše ohledně využití lan, sedáků a jištění. Poté jsme si vyzkoušeli jednoduché chyty a lezecké cesty zhruba 40 cm nad zemí. A pak to přišlo.....sedák, jistící lano, správný uzel a jdeme na to....všem zúčastněným žákům se i přes počáteční obavy či lehký strach podařilo vylézt až nahoru. Většina dětí si zkusila různé lezecké cesty i několikrát. Všichni lezci si zaslouží velikou pochvalu za disciplinovanost a šikovnost při této náročné aktivitě. Jak jednotlivým dětem lezení šlo, můžete zhlédnout na fotografiích zde


Dancefónie

přidáno: 16. 4. 2016 11:26, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 17. 4. 2016 9:14 ]

Ve společenském sále DDM Symfonie Poděbrady proběhla v sobotu dne 9.4.2016 amatérská taneční soutěž. Jak se naše "Spešlstárs" umístila, můžete zhlédnout na přiložených videích. Dvě vystoupení a dvě ocenění udělala našim účinkujícím, lektorkám tance i rodinám dětí určitě radost.......

Středočeský taneční pohár 2016

přidáno: 8. 4. 2016 12:51, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 17. 4. 2016 8:34 ]

Dnes se naše skupina SPEŠLTÁRS účastnila taneční soutěže konané v DDM Symfonie Poděbrady. Dopolední program nabitý rytmy a náročnými choreografiemi byl završen předáváním medailí, pohárů a diplomů. I naše skupina se umístila. V kategorii minitanečních skupin žáků druhého stupně si Ráchel a Míša se skladbou Bailando vytančily velmi pěkné třetí místo. Ostatní ze Spešlstárs se s nadčasovou a aktuální choreografií na Mimoně sice na stupních vítězů neukázali, ale mimoňské medaile byly ceněny "jako zlaté". Více fotografií z celého dne můžete zhlédnout zde.
Děkujeme všem účinkujícím dětem
a dále pak fandícím spolužákům. 
Nesmíme zapomenout ani na fotoreportérku Vendy 
choreografky či učitelky tance Jindřišku a Ivu.
 
Děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy v soutěži 
a hodně štěstí přejeme na zítra. To se v Poděbradech koná DANCEFÓNIE, další taneční soutěž........

1-10 of 390