zprávy

Nahlédnutí pod pokličku

přidáno: 11. 4. 2019 5:50, autor: Hanka Čápová

Často se stává, že škola je celá provoněná vůní, která se line ze cvičného bytečku, kde naši malí kuchtíci, s paní učitelkou Danuškou a Verčou, vytváří různé dobrůtky. Dnes jsem neodolala a musela jsem nakouknout, co se kuchtí pod pokličkou. A protože se blíží Velikonoce, v troubě se už pekly minimazance a zdobila se linecká vajíčka. Všechno vypadalo moc hezky a myslím, že muselo i dobře chutnat. Všichni jsou to šikovní kuchtíci👍

Hry pro radost

přidáno: 11. 4. 2019 4:14, autor: Andrea Havlinová   [ aktualizováno 11. 4. 2019 4:32 ]

Jak v předešlých letech, tak i letos žáci ze Speciální základní školy v Poděbradech prožili sportovní dopoledne na akci „Hry pro radost“, konané v Kolíně.

Tyto hry zaměřené na zimní tématiku byly přizpůsobeny jak osobám s mentálním či kombinovaným postižením, tak zdatně plnily disciplíny i děti na vozíčku. Za každou splněnou disciplínu jsme získali smajlíky a ty pak umístili na nástěnku k názvu naší školy. Společně jsme postavili iglú z krabic a pak jej velkým nájezdem zbourali.  Zvládli jsme si zahrát hokej, místo sněhu jsme hrably sbírali míčky do krabic, jezdili na solárních autíčkách, stříleli na terč, což nás velice bavilo.

Soutěžili jsme i mezi sebou jako tažní psi, kteří se snažili být v cíli jako první. Žáci si dopoledne plné zábavy, her a smíchu neskutečně užili. Energii jsme si doplnili sladkými koláčky, které jsme dostali ke svačině od organizátorů akce Zš, Mš, Pš Kolín. Odměnou za skvělé výkony žáci obdrželi pohár, medaile a dárečky.

Zde je fotoalbum z této skvělé akce https://photos.app.goo.gl/tQLhiXsgMznZZ5Jx6

Už se moc těšíme na další „Hry pro radost“ tentokrát zaměřené na letní disciplíny.

Huslík ve škole

přidáno: 9. 4. 2019 12:03, autor: Blanka Kvízová

2.4. jsme ve škole přivítali pracovnice z nedaleké záchranné stanice a ekocentra Huslík. Děti poznávaly zvířátka na obrázcích, zacvičily si s čapím kamarádem, viděly zraněné živočichy o které se v areálu starají, naživo si pohladily ježka bělobřichého, užovku červenou a prohlédly si malého netopýra. Na závěr děti předaly pracovnicím Huslíku nasušené pečivo, piškoty, granule, obilí, jablka, vločky a noviny. Všem, kteří přispěli na zraněná zvířátka, děkujeme.

2.4. Světový den porozumění autismu

přidáno: 3. 4. 2019 2:10, autor: Markéta Králová   [ aktualizováno 8. 4. 2019 3:19 ]

Dnes je ten den! Slavíme Světový den porozumění autismu. Všichni do modra! A tak se i naše škola zapojila do osvětové kampaně s názvem
POROZUMĚT AUTISMU 2019, která je zaměřena na zvýšené povědomí veřejnosti o problematice autismu. Fotografie naleznete zde:

Matějská pouť

přidáno: 1. 4. 2019 13:02, autor: Hanka Čápová

Tradičně proběhla 1.dubna 2019 v rámci Matějské pouti akce „Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů„. Tato akce byla přístupna všem zdravotně postiženým návštěvníkům zdarma. I naše třída 2.B se zúčastnila, a i přes obrovský nával dětí, jsme si to moc pěkně užili. Počasí nám přálo a odejít na nádraží se nám vůbec nechtělo. Tak zase příští rok.

Ponožkový den

přidáno: 21. 3. 2019 4:29, autor: Květa Soukalová   [ aktualizováno 21. 3. 2019 5:44 ]

Chceme projevit solidaritu a podpořit lidi, kteří mají Downův syndrom a jejich rodiny, ale zároveň chceme šířit povědomí o tom, že právě lidská individualita činí tento svět krásným, pestřejším, zajímavějším, inspirujícím ❤️❤️❤️

I MY Z 9.A SE PŘIPOJUJEME ❤️

POKUSY - projektová a integrační výuka

přidáno: 20. 3. 2019 13:54, autor: Andrea Marešová   [ aktualizováno 20. 3. 2019 14:08 ]

Ve čtvrtek 14.3.2019 si pro nás třída 5.B připravila společně s Honzou Suchánkem ukázku pokusů, které nám přiblížily téma "Skupenství kapalin". Byl to úžasný zážitek a moc za něj děkujeme. 2.B

MASOPUSTNÍ REJ

přidáno: 8. 3. 2019 2:15, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 8. 3. 2019 2:15 ]

Tydli, fidli, bumtarata,
otevřete, kmotře vrata!
Maškary k vám přišly, hej,
začal MASOPUSTNÍ REJ

S těmito slovy vstoupil dnes do každé třídy MASOPUST s Martinem a Míšou, i s medvědem ... jak probíhal masopustní rej se můžete podívat do fotogalerie (aktuálně fotky stále přibývají :)

Maškarní karneval v družině

přidáno: 1. 3. 2019 7:31, autor: Hanka Čápová   [ aktualizováno 2. 3. 2019 6:19 ]

Čtvrteční družina plná masek!  Mohli jste se tu potkat s krásnou princeznou, úžasným Batmanem, přísným panem policistou, pavoučí královnou, drsným kovbojem, pirátem z Karibiku, Vochomůrkou z pařezové chaloupky, myšákem nebo čarodějem. Po představení všech masek jsme si užili příjemné odpoledne vybarvováním karnevalových omalovánek nebo vyráběním masky na obličej. Děkujeme rodičům, kteří se aktivně podíleli na přípravě kostýmů pro své děti! Fotky zde.

Družina

přidáno: 25. 2. 2019 13:48, autor: Hanka Čápová   [ aktualizováno 25. 2. 2019 13:50 ]

Ve čtvrtek se těšíme na krásné masky v družině!