zprávyZahájení školního roku 2018-2019

přidáno: 14. 8. 2018 7:47, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 14. 8. 2018 13:53 ]

Milí žáci a rodiče

Školní rok 2018-19 bude zahájen v pondělí, 3.9.2018. V seznamech, vyvěšených na vstupních dveřích, najdete jmenovité umístění dětí a žáků do tříd. Po osmé hodině získáte od svých třídních učitelů základní informace, týkající se provozu a potřeb jednotlivých tříd, v 9 hodin potom proběhne setkání rodičů s vedením školy i zástupci občanského sdružení Přístav, kde budete podrobněji seznámeni s potřebnými provozními i pedagogickými informacemi k novému školnímu roku. 
Zároveň bude k dispozici vedoucí vychovatelka školní družiny, vedoucí školního stravování i organizátoři aktivit "přístavového" klubu, od kterých můžete získat další informace. 
Základní informace k fungování školy naleznete také zde na webu (záložka “základní informace” a “pro rodiče”) a také na informačním letáku, který bude pro vás připraven u třídních učitelů.
Po proběhnutí schůzky s rodiči bude první školní den ukončen. Školní družina začne fungovat od úterý 4.9. od 7 hodin. 
 
Těšíme se na první setkání s vámi v novém školním roce :).

Loučíme se se školním rokem i dalšími absolventy

přidáno: 28. 6. 2018 22:39, autor: Lenka Říhová


Hodně štěstí do života a hezké prázdniny všem. 

Meziškolní turnaj

přidáno: 28. 6. 2018 2:19, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 28. 6. 2018 7:36 uživatelem Blanka Kvízová ]

Dne 22.6.2018 se naši žáci účastnili meziškolního turnaje ve vybíjené. Naši reprezentanti vybojovali krásné třetí místo. 


Děkujeme všem za skvělou reprezentaci naší školy a týmovou hru.Ukončení projektu "S RODIČI NA PALUBĚ"

přidáno: 28. 6. 2018 2:04, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 28. 6. 2018 2:05 ]

Ve školním roce 2017-18 jsme pod hlavičkou OS Přístav připravili nový projekt „S RODIČI NA PALUBĚ“. Lektoři a odborní garanti se s Vámi rodiči setkávali vždy jedno odpoledne v měsíci a všem aktivním účastníkům teoreticky nastínili a prakticky ukázali jednotlivé činnosti zaměřené na danou terapii či aktivitu v kroužku. 
Cílem projektu bylo zprostředkování prožitkového odpoledne naplněného informacemi a zkušenostmi z oblasti "UCELENÉ REHABILITAČNÍ A TERAPEUTICKÉ PÉČE". Prostor byl i pro přímé dotazy. 

Poslední představenou aktivitou byly HUDEBNÍ HRÁTKY pod vedením Jitky Šípkové, které tímto děkujeme za odpoledne s muzikoterapeutickými nástroji a fajn náladou. Fotografie z akce ZDE.

Děkujeme všem aktivně zapojeným účastníkům. Vaše zpětná vazba je pro nás a naši práci velmi důležitá.

Tým lektorů Ucelené rehabilitační a terapeutické péče.


Více o projektu S RODIČI NA PALUBĚ zde.

Závěrečná Aquaterapie

přidáno: 17. 6. 2018 21:07, autor: Radka Šindílková

Ve sportovním areálu Tyršák v Nymburce proběhla závěrečná hodina našeho plavání a aquaterapie. Celoročně se jedná o aktivitu OS Přístav, kdy učíme samostatně plavat žáky se speciálními vzdělávacími potřebami či děti s handicapem. Každý týden se sejdou naši asistenti do vody či lektoři plavání spolu s dětmi a pilně všichni pracují na modifikovanách plaveckých stylech. Letošní závěrečná hodina byla velmi specifická. Naši žáci závodili se svými rodiči. 
A můžete jen hádat, kdo byl vždy vítězem.....

Více na fotografiích ze soutěžního odpoledne zde.


Děkujeme všem asistentům a lektorům za skvělou dlouhodobou práci.

Pozdrav ze školy v přírodě

přidáno: 29. 5. 2018 20:33, autor: Hanka Čápová

Posíláme pozdrav z Jizerských hor, penzionu Arnika v Hraběticích, kde se máme báječně. Poznáváme krásy zdejší krajiny a výletíme po okolí. Počasí nám přeje na naši turistiku a nikoho nebolí nožičky. Rodiče nás denně sledují v aplikaci SeeSaw a vy ostatní se za námi můžete podívat alespoň prostřednictvím fotek 
ZDE. Mějte se krásně - 2.B a 6.A💚

AHOJ VŠEM....

přidáno: 28. 5. 2018 11:00, autor: Radka Šindílková   [ Aktualizováno 29. 5. 2018 4:12 uživatelem Lenka Říhová ]

Posíláme mnoho krásných pozdravů ze školy v přírodě. Tak jako loni jsme společným autobusem dorazili do osady U Candáta na Slapské přehradě.
Máme se zde krásně a už se těšíme na týden plný společných a nových zážitků. 


Atletický čtyřboj

přidáno: 22. 5. 2018 12:31, autor: Radka Šindílková

Minulý týden závodili naši žáci na meziškolních atletických závodech v Lysé nad Labem. A i přes nepříznivé počasí se akce vydařila. Přivezli jsme plno medailí a předních umístění. Děkujeme všem nominovaným sportovcům za skvělou reprezentaci naší školy a gratulujeme jim k "vavřínům". Více fotografií z atletických závodů naleznete zde.

Projekt S RODIČI NA PALUBĚ

přidáno: 22. 5. 2018 12:10, autor: Radka Šindílková

V rámci dlouhodobého projektu OS Přístav  S RODIČI NA PALUBĚ byla rodičům a sourozencům našich žáků představena další složka Ucelené rehabilitační a terapeutické péče na naší škole. Lektorky Zuzka Nykodymová a Míla Holá prakticky předvedly, jak v rámci Trapolíningu či během TV a ZTV velké trampolíny v naší škole využíváme. Pohodové odpoledne se velmi líbilo a tak už se těšíme na další aktivitu - Hudební hrátky.Turnaj ve stolním tenisu

přidáno: 17. 5. 2018 12:50, autor: Blanka Kvízová

10.května se Ráchel Hudcovicová, Ema Karlíčková, Anička Heráková, Adam Kříž a Jan Vorlíček zúčastnili tradičního tenisového turnaje v Městci Králové. V konkurenci žáků z Lysé nab Labem a Městce Králové si nejlépe vedla Anička Heráková, která v kategorii děvčat skončila na pěkném čtvrtém místě. Chlapci sehráli několik vyrovnaných zápasů, ale do boje o medaile nezasáhli. Všem zúčastněným patří poděkování za reprezentaci naší školy.

1-10 of 512