zprávy

Zahájení nového školního roku

přidáno: 27. 8. 2015 4:39, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 28. 8. 2015 1:30 ]

Školní rok 2015-16 bude zahájen 1.září 2015 v 8.00 hodin. Po přivítání v jednotlivých třídách proběhne od 9.00 společná INFORMAČNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE a zároveň valná hromada občanského sdružení Přístav ve vstupní hale budovy B.
TĚŠÍME SE NA VÁS!

Základní informace k organizaci školního roku (přehled prázdnin) najdete zde.

ODLÉTÁME NA PRÁZDNINY

přidáno: 1. 7. 2015 12:33, autor: Květa Soukalová   [ aktualizováno 1. 7. 2015 12:38 ]

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ SLUNÍČKA A POHODY. PRIMA PARTA 6.A

Podpořila nás Nadace Tesco

přidáno: 25. 6. 2015 4:31, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 25. 6. 2015 4:33 ]

Díky Nadaci Tesco pobočka Poděbrady jsme měli možnost zakoupit do OS Přístav dvě pískovničky. Výuka se tak pro žáky naší školy stává opět o něco zábavnější. Práce s pískovničkami ale není pouze hrou. Díky různým komponentům jako jsou gumová pera či hrabátka dochází k rozvoji jemné a hrubé motoriky. Také grafomotorická cvičení na nácvik psaní jsou velmi oblíbená. V rámci zrakové stimulace využíváme panel s podsvícením k poznání průhledných barevných tvarů, číslic a písmen. Děti pak zkouší jednotlivé tvary nakreslit do písku nebo celý tvar pískem vysypat. Upevňuje se tak představa jednotlivých tvarů hned dvěma smysly najednou.

Děkujeme za příspěvek 15.000,-Kč na nákup pískovniček.

Více FOTOgrafií zde.

Turnaj ve vybíjené

přidáno: 22. 6. 2015 4:25, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 25. 6. 2015 4:32 ]

V pátek se na nymburském hřišti s umělou trávou konal tradiční meziškolní turnaj ve vybíjené. Zúčastněné školy z Nymburka, Lysé nad Labem, Městce Králové a Poděbrad si pochvalovaly výbornou organizaci celé akce. Počasí se vydařilo a tak všechny zápasy byly spravedlivé.

Děkujeme za perfektní výkon našemu týmu. Konečné třetí místo je zajisté i pro naše žáky odměnou.

FOTOgrafie z akce zde.

AIR TRACK v tělesné výchově

přidáno: 16. 6. 2015 8:02, autor: Jindřiška Němcová

V rámci tělesné výchovy měli naši žáci možnost vyzkoušet si v místním Sokole tzv. AIR TRACK. Jedná se o profesionální gymnastické nářadí, na kterém lze trénovat základní pohybovou průpravu i pokročilou gymnastickou akrobacii. Žáci trénovali ladnou chůzi vpřed i vzad, chůzi na špičkách i na patách, různé skoky a poskoky, lezení, ti nejodvážnější vyzkoušeli i hvězdu. Ač všechny cviky vypadaly na první pohled jednoduše, žáci odcházeli s propecenými tričky a velkou únavou. Děkujeme Vlaďce Zmeškalové za zprostředkování této akce. Foto zde.

Výlet 6.A na Vyšehrad

přidáno: 11. 6. 2015 6:52, autor: Květa Soukalová   [ aktualizováno 11. 6. 2015 23:50 ]

Ve středu 10. června jsme se vlakem vypravili do Prahy na Vyšehrad. Z Masarykova nádraží jdeme pěšky na Hlavní nádraží a odtud metrem na Vyšehrad.  Procházíme Táborskou bránou, okolo Jedličkova ústavu, domu Popelky Biliánové a Leopoldovou bránou. Cestou zastavujeme u Rotundy sv. Martina. Za rotundou vidíme Boží muka (morový sloup) a Kapli P. Marie Šancovské (Loretánské). Vyhlídky z Vyšehradských skal byly nádherné.  Dále pokračujeme do Chrámu sv. Petra a Pavla, kde zapalujeme svíčku. Brankou u chrámu vstupujeme na vyšehradský hřbitov, kde odpočívají nejvýznamnější představitelé českého kulturního života. Cestu zakončujeme občerstvením v jedné z vyšehradských restaurací.

Počasí nám přálo a moc jsme si to všichni užili!!! Fotogalerie

Škola v přírodě

přidáno: 9. 6. 2015 22:30, autor: Radka Šindílková

Stejně jako loni navštívila naše škola v rámci rehabilitační a rekondiční pobytové akce rekreační areál Louňovice pod Blaníkem. Celý týden jsme měli krásné počasí a tak o výlety do okolí či koupání v Blanici nebyla nouze. Přijeli nás také navštívit lesní pedagogové, kteří pro děti připravili program výukový, ale i volnočasový. Na konci dne byli žáci oceněni pamětním listem a "pasováni na myslivce". Také jsme stihli navštívit kozí farmu ve vedlejší vsi, kde jsme ochutnali kozí mléko a sýr. Ze stáda 69 koziček jsme si mohli pohladit i kůzlátka. Při celodenním výletě jsme nezapomněli vystoupat na Malý Blaník. Na konci týdne jsme si opekli "buřtíky" a plni nových zážitků se v pořádku vrátili do školy a domů.

Tak příští rok Blaníku AHOJ........

Fotografie zde, či na blocích jednotlivých zúčastněných tříd.

Natáčíme video

přidáno: 28. 5. 2015 0:38, autor: Lenka Říhová

V průběhu několika hodin Informatiky se žáci osmého a devátého ročníku učili pracovat videem. Vybrali si téma, natáčeli a fotili a potom stříhali, upravovali, doplňovali text a hudbu. Na některé výsledky se můžete podívat.

Atletický čtyřboj

přidáno: 27. 5. 2015 5:40, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 27. 5. 2015 6:11 ]

Ve středu dne 13. 5. 2015 odjel náš školní lehkoatletický tým závodit do Lysé nad Labem. Zde nás na zánovním tartanovém oválu vřele přivítala pořadatelská škola. Za krásného počasí se i letos závodilo ve čtyřech disciplínách. První byl běh - sprint na 60 m. Jan skončil celkově zlatý ve skoku do dálky. Druhé zlato přivezl Tom za běh na 1500 m. V další disciplíně, hodu kriketovým míčkem se již bohužel žádný náš žák neumístil, ale přísloví říká: "Není důležité vždy vyhrát, ale zúčastnit se."

Fotografie z akce zde.

Soutěž mladých cyklistů

přidáno: 27. 5. 2015 5:24, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 27. 5. 2015 6:10 ]

Děkujeme týmu z naší školy za účast a pěkné umístění v Oblastním kole soutěže BESIP.
Ráchel, Adam, Dominik a Tomáš si vyzkoušeli jízdu zručnosti na kole, uplatnili znalosti z první pomoci a silničního provozu.