zprávySkvělé koloběžky

přidáno: 26. 4. 2017 0:01, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 26. 4. 2017 0:03 ]

Děkujeme naší spolupracující organizaci Handicap centrum Srdce Poděbrady za několikatýdenní zapůjčení koloběžek. Výlety i velké přestávky si s nimi velmi užíváme......                         Více fotografií z jízd na koloběžkách zde.

Modrý den, podpora autismu ve Speciální základní škole

přidáno: 12. 4. 2017 4:24, autor: Markéta Králová   [ aktualizováno 12. 4. 2017 11:42 ] I naše škola se zapojila do této os
větové kampaně a dne 11. 4. 2017 proběhl ve Speciální základní škole, Poděbrady, U Bažantnice 154, den na podporu osob s poruchami autistického spektra „tzv. Modrý den“. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.  Všichni jsme se převlékli do modrého oblečení a společně si užili náš Modrý den. Děti plnily různorodé úkoly, disciplíny a na závěr nás čekalo občerstvení v „Modré kavárně“, kde bylo vše, včetně nápojů a jídla, tradičně laděno do modré. Ačkoliv bylo počasí aprílové, všichni si to náležitě užili. Akce se uskutečnila i díky finanční podpoře Občanského sdružení Přístav působícího při naší škole. Fotografie z modrého dne najdete zde https://goo.gl/photos/kkxY12yFf1hRgVEk7


Velikonoční JARMARK

přidáno: 12. 4. 2017 4:10, autor: Radka Šindílková

Velikonoční Jarmark, který proběhl v naší škole minulý týden měl opět velmi kladné ohlasy. Děti z celé školy spolu s pedagogy vytvořily velmi krásné výrobky s velikonoční a jarní tématikou. Třídy 5.B a 6.B si zaslouží velkou pochvalu za organizaci a vytvoření rodinného zázemí. Pro návštěvníky byly připraveny mazanec, káva, čaj a jiné laskominy, které zmizely velmi brzy.  Do dílen, kde se naše všechny Jarmarky konají, proudily již od rána doslova davy lidí. Mnoho maminek, tatínků, babiček, dědečků, sourozenců a jiných rodinných příslušníků si přišlo načerpat velikonoční atmosféru a za dobrovolný finanční příspěvek si odnesli vybranou dekoraci. I učitelé samotní si vybírali dílka od učitelů a žáků z jiných tříd. Navštívili nás i zaměstnanci naší spolupracující organizace z DDM Symfonie Poděbrady.

Výtěžek z akce tak překonal Jarmark vánoční. 
Celková částka nakonec byla 12.819,-Kč.


Finanční dar poputuje do Občanského sdružení Přístav, kde bude využit na nákup potřebných pomůcek pro děti se speciálními potřebami.

Všem "Jarmarkářům" patří naše veliké díky......

Taneční víkend

přidáno: 11. 4. 2017 1:30, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 11. 4. 2017 5:54 ]O víkendu se v Poděbradech konaly doslova taneční žně. Dům dětí a mládeže Symfonie Poděbrady uspořádal v pátek Středočeský taneční pohár a v sobotu Dancefonii. Naše SPEŠLSTÁRS se účastnila obou dvou akcí a vždy se umístila na stupních vítězů. Dívčí taneční trio bralo po oba dva dny bronz. Naše taneční skupina dostala cenu poroty. Největší radost byla ale ze samotného tanečního výkonu a z povzbuzování od publika. 
Děkujeme všem malým i větším tanečníkům za vynikající reprezentaci Speciální ZŠ a OS Přístav. Veliké díky patří i spolužákům a pedagogům, kteří se přišli podívat a celou dobu naši Spešlstárs potleskem povzbuzovali. Díky posíláme i Jindřišce a Ivě coby trenérkám a choreografkám.

Středočeský taneční pohár - FOTOgrafie zde
Dancefonie 2017 - FOTOgrafie zde.

Cena Ď 2017

přidáno: 30. 3. 2017 0:40, autor: Lenka Říhová

Cena Ď je česká cena, která vyjadřuje poděkování osobnostem z oblasti veřejného života, kultury, vzdělávání, sportu a sociálních služeb. Organizace v regionu mají možnost navrhnou toho, komu chtějí veřejně poděkovat a kolegium má potom nelehký úkol vybrat toho, komu bude cena udělena. Naše škola letos navrhla paní Lenku Krajčovičovou, maminku naší žákyně Lucky, která již desátým rokem pomáhá realizovat různé školní i rodičovské akce a svou pozitivní náladu šíří kolem sebe.  
Po poděkování představiteli školy, města a pořádajícího Rotary klubu následovalo milé překvapení - letošní městskou Cenu Ď obdržela ze všech nominovaných právě Lenka Krajčovičová. Děkujeme a gratulujeme!

Jedním z nominovaných byl také náš fyzioterapeut, Martin Šípek, kterého jako součást hudebního seskupení absolventů Collegium 2010, nominovalo Gymnázium Jiřího z Poděbrad. Také jemu děkujeme a gratulujeme.

ps. Letošní Cena Ď je již 2. v pořadí, která putuje za kandidáty z naší školy.

Vítání jara

přidáno: 22. 3. 2017 6:51, autor: Gabriela Bečvářová   [ Aktualizováno 26. 3. 2017 10:06 uživatelem Radka Šindílková ]


V úterý 21.3.2017 se celá naše škola loučila s paní Zimou. Zlatým klíčem jsme odemkli a pozvali dál rozkvetlé, voňavé jaro.

Všichni žáci i učitelé dnes společně vynášeli Morénu. 

Za sborového recitovnání, v doprovodu řehtaček, drhel a jiných tradičních hudebních nástrojů ji hodili do vody na Skupici.

Zpět do školy jsme se vraceli s Lítem (létečkem, májíčkem) ozdobeným barevnými pentličkami.

 

Více FOTOgrafií z akce nalezne přímo zde.


Zimní hry pro radost

přidáno: 21. 3. 2017 3:38, autor: Radka Šindílková

I my jsme měli možnost zúčastnit se 12. ROČNÍKU HER PRO RADOST v Kolíně. Atmosféra byla jako vždy velmi přátelská, za což pořadatelům děkujeme.  Sportovní výkony byly oceněny medailemi a velkým potleskem. Naši malí reprezentanti ze Speciální ZŠ Poděbrady se pyšní mnoha úspěchy, jak můžete vidět ve fotoalbu.
Benefice pro OS Přístav

přidáno: 19. 3. 2017 13:37, autor: Radka Šindílková


Stalo se již tradicí, že pro Občanské sdružení Přístav, neziskovou organizaci fungující při naší škole, je jednou do roka pořádáno benefiční divadelní představení. Poděbradský ochotnický divadelní spolek "U Váňů" nastuduje a poté představí jednu z Cimrmanovských her. Ve čtvrtek, dne 16.3.2017, se tedy v Divadle Na Kovárně již po jedenácté sešli příznivci kvalitního humoru. Letošní hra Afrika byla opravdu vydařená. Nám účastníkům se velmi líbila. Finance, které se nejen ze vstupenek vybraly, putují všechny do OS Přístav.

Letošní výtěžek z akce byl neuvěřitelných 39.934,- Kč.

Děkujeme mnohokrát spolku U Váňů za letošní i minulé benefiční představení.

Dále pak děkujeme všem návštěvníkům představení, že si akci s námi užili a OS Přístav tak podpořili.


Fotografie z akce naleznete zde.

Rozhovor o dětské józe v Poděbradských novinách

přidáno: 16. 3. 2017 5:11, autor: Andrea Marešová   [ aktualizováno 16. 3. 2017 5:20 ]

V dnešním vydání Poděbradských novin (16.3.2017) si můžete přečíst rozhovor o tom, proč v naší škole v rámci tělesné výchovy zapojujeme dětskou jógu.


Potlesk pro "SPEŠLSTÁRS"

přidáno: 8. 3. 2017 14:31, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 8. 3. 2017 15:18 ]

Naše taneční skupina SPEŠLSTÁRS opět vystupovala. Tentokráte to bylo na Společenském večeru neziskových organizací regionu Nymburk. Prosím omluvte sníženou kvalitu zvukového přenosu, přes potlesk publika totiž někdy hudba na kterou naši malí tanečníci vystupují není ani slyšet.

Děkujeme všem dětem za jejich nadšení a ochotu vystupovat. Jejich rodinám za dopravu na tuto akci a celovečerní morální podporu. 

Dále pak Jindřišce Němcové a Ivě Dlabalové za choreografii a tréninkové vedení naší Spešlstárs. V neposlední řadě také Hance Chadimové za technické zázemí a Míše Šmídové za kamerový záznam.


1-10 of 441