zprávy


Pozvánka na Velikonoční Jarmark

přidáno: 20. 3. 2015 7:35, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 24. 3. 2015 5:49 ]

Vážení přátelé školy, 

od pondělí 23.3.2015 se koná každoroční školní Jarmark, letos však trochu netradičně ve farmářské prodejně NÁŠ GRUNT v Poděbradech. 

Velikonoční výzdobu či dílka s touto tématikou od Vašich dětí a pedagogického sboru si za dobrovolný příspěvek budete moci odnést domů. 

Tímto jste všichni srdečně zváni.

LESNÍ PEDAGOGIKA

přidáno: 19. 3. 2015 3:32, autor: Jindřiška Němcová

Ve středu 18. března se třídy 3.B a 4.B zúčastnily naučného
 projektu Lesní pedagogika. Celé dopoledne třídy strávily v přilehlé Bažantnici a získaly mnoho užitečných informací o lese, stromech, zvířatech, o prořezávání stromů, správném kácení, těžbě… Dokonce si všichni žáci i paní učitelky mohli vyzkoušet dřinu se sekerou, s ruční i motorovou pilou. Za odměnu si všichni odnesli dřevěné medaile, na kterých se svou prací podíleli. V lese se nám všem moc líbilo a věříme, že spolupráce v tomto projektu i nadále potrvá. Fotografie z akce můžete zhlédnout zde.

 

Krkonošské pohádky

přidáno: 27. 2. 2015 5:57, autor: Radka Šindílková

Ochotníci DS Hálek Nymburk nám dnes ve škole zahráli interaktivní divadelní představení. Jednalo se o tradiční Krkonošské pohádky. Mimo krásných kulis, zpěvu ptáčků či mlhy a bouřky si herci přivezli i "sněžení". Děkujeme za velmi hezké představení a na jarní prázdniny tak všichni odcházíme plni dojmů.......

Více fotografií ve fotogalerii školy či na jednotlivých blocích tříd.

Zimní hry pro radost

přidáno: 27. 2. 2015 4:02, autor: Iva Dlabalová   [ aktualizováno 27. 2. 2015 4:35 ]

Tradičně jsme se zúčastnili Zimních her pořádaných kolínskou ZŠ. Tentokrát jsem zápolili v osmi disciplínách - hokej, střelba, boccia, lyžování, stavba iglú i sněhuláka, věšení prádla v rukavicích atd. Bodovali jsme ve všech hrách a získali zlaté medaile a pohár. Na foto z akce se podívejte na fotogalerii.

Benefice pro Přístav

přidáno: 23. 2. 2015 23:58, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 24. 2. 2015 0:03 ]

Dne 21. 2. 2015 se v poděbradském divadle Na Kovárně konalo každoroční benefiční divadelní představení pro naši neziskovou organizaci. Tento rok ochotnický poděbradský soubor "U Váňů" představil cimrmanovskou hru Švestka. Podle závěrečného, nekončícího potlesku publika, byla tato inscenace zajisté neopakovatelným kulturním zážitkem. Humorné odpoledne bylo korunováno předáním šeku na rekordních 37.650,-Kč pro OS Přístav. 

Tato částka bude využita na aktivity dětí z našeho sdružení. Konkrétně na nadstavbové terapie.

DĚKUJEME MOC všem účinkujícím i všem návštěvníkům tohoto představení.


Ekologie v budově B

přidáno: 23. 2. 2015 11:31, autor: Květa Soukalová


V rámci třídnické hodiny jsme si pod taktovkou paní učitelky Martiny Běhalíkové znovu všichni zopakovali třídění odpadu. Popovídali jsme si o ekologii, jak správně třídit odpad a hlavně cestu našeho odpadu. Děkujeme, že i Vy všichni ostatní třídíte!

Horolezci z VI.A

přidáno: 23. 2. 2015 11:19, autor: Květa Soukalová

Při hodině TV si děti měly možnost poprvé vyzkoušet nové vybavení tělocvičny v budově A a to nejen v podobě laviček a žebřin, ale hlavně lezeckého panelu. Byly nadšené a hlavně moc šikovné. Děkujeme VI.A

Plavání

přidáno: 20. 2. 2015 11:19, autor: Hanka Čápová

   K hodinám tělesné výchovy patří i plavání v lázeňském bazénu. Díky OS Přístav, které nám zakoupilo nové pomůcky, jako například plavecké destičky, želvy na potápění, pásy na plavání, ale i osvědčené a oblíbené potápěcí brýle, jsme si to dnes mohli bezvadně užít. Našim šikovným plavcům se po hodině nechtělo vůbec z bazénu a už se těšíme na příště. Moc děkují děti a paní učitelky z 1.B!!!!

Oslavy na společenském večeru...

přidáno: 4. 2. 2015 11:04, autor: Jindřiška Němcová   [ Aktualizováno 23. 2. 2015 8:27 uživatelem Radka Šindílková ]

V sobotu 24. ledna jsme se sešli na Společenském večeru v nymburském Obecním domě, abychom oslavili velké výročí! OS Přístav totiž slavilo patnáctiny a naši kamarádi z Centra pro všechny kulatých deset let. K bujarým oslavám nám zahrály kapely Fortuna 11 a Crossband, své umění a nadšení pro tanec nám předvedly ty nejmenší, větší i největší :-) orientální tanečnice, zhlédli jsme také skvělá vystoupení tance u tyče, a v neposlední řadě jsme mohli obdivovat taneční vystoupení naší skupiny Spešlstárs. Ta si tentokrát připravila choreografii na píseň Touha od Daniela Landy a dále navázala veselou melodií písně Na širém moři od skupiny Traband.

OS Přístav i Centru pro všechny přejeme do dalších let působení spoustu elánu a radosti z činnosti jako doposud! :-)

Fotografie z akce naleznete zde.   Video našich tanečníků je zde.

Zápis do 1.třídy

přidáno: 12. 1. 2015 23:58, autor: Pavlína Mladá   [ aktualizováno 13. 1. 2015 7:22 ]

Vážení rodiče, zveme Vás i Vaše dítě na zápis do 1.třídy Speciální základní školy  a přípravného stupně základní školy speciální. Zápis bude probíhat  ve středu 4.2.2015 v ředitelně školy. K zápisu do naší školy je třeba sebou vzít rodný list dítěte, vyšetření s doporučením z pedagogickopsychologické poradny nebo speciálně pedagogického centra. V případě, že budete pro dítě žádat o odklad školní docházky je nutné doporučení školského zařízení a lékaře, či klinického psychologa a logopeda. Těším se na Vás Květa Husová, ředitelka školy 

1-10 of 324