zprávy


Družina

přidáno: 20. 10. 2014 9:46, autor: Hanka Čápová

Podzimní výtvarná soutěž - celé 4 týdny jsme pečlivě pracovali na obrázcích, které se týkaly podzimního tématu. Dnes nás čekalo vyhodnocení soutěže. A protože všechny obrázky byly moc krásné, všechny děti si zasloužily diplom a sladkou odměnu. Velké díky patří paní učitelkám v družině za skvělou práci!

Ajša "canisterapeutí"

přidáno: 13. 10. 2014 23:06, autor: Radka Šindílková

Canisterapie v naší škole probíhá v rámci individuální fyzioterapie. Pokud se po konzultaci s rodiči dohodneme na možnosti využít při terapii i Ajšu, velmi ráda se aktivně účastní. Např. u Káji jsme se snažili o Orofaciální stimulaci, která při správném provedení pozitivně podpoří polykání a právě toto je pro pedagogy důležité např. při krmení. Dále jsme nahřívali ručičky ovlivněné spasticitou. Pro budoucí nácvik jemné motoriky je i tato forma relaxace žádoucí. Je zřejmé, že Karolínka má z kontaktu s Ajšou velkou radost a canisterapie je i dle maminky velkým přínosem.....
Z našeho štěněte se postupem času a pravidelným cvičením stává profesionál......

Ovoce a zelenina do škol

přidáno: 6. 10. 2014 10:08, autor: Jindřiška Němcová   [ aktualizováno 6. 10. 2014 22:43 ]

Od září letošního roku se naše škola zapojila do projektu "Ovoce a zelenina do škol".
Základním cílem celého projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Želví den

přidáno: 22. 9. 2014 8:41, autor: Hanka Čápová

   V pátek jsme oslavili na našem nádvoří již 6. želví den. Děkujeme všem, kdo se podílel na přípravě. Jak jsme si to užili my z 1.B, se můžete dozvědět z našeho VIDEA.

Spolupráce s kolegy z Chorvatska a Slovinska

přidáno: 20. 9. 2014 15:37, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 20. 9. 2014 15:57 ]

Ve dnech 17.-18.9.2014 proběhla v chorvatském Záhřebu za naší účasti odborná konference na téma využití iPadů ve speciálním vzdělávání. Chorvatští a slovinští speciální pedagogové s tablety ve výuce teprve začínají a nás moc těšilo jejich nadšení a zájem o naši práci. Kromě konference jsme také lektorovali několik cíleně zaměřených workshopů, kde jsme si v neformální atmosféře vyměnili zkušenosti nejen s moderními technologiemi. Děkujeme organizátorům za podporu a milé přijetí. 

Školní rok 2014-15 zahájen

přidáno: 1. 9. 2014 3:49, autor: Lenka ŘíhováHOLA, HOLA, ŠKOLA VOLÁ!

přidáno: 29. 8. 2014 5:28, autor: Pavlína Mladá

Vážení rodiče, milí žáčci!
Začínáme v pondělí 1.9.2014 v 8:00 hod, společná schůzka rodičů proběhne 1.9.2014 v 9:00 hod.
Těšíme se na Vás!

Slavnostní loučení

přidáno: 27. 6. 2014 1:03, autor: Radka Šindílková

Dnešní dopoledne bylo velmi dojemné...... V posledním školním dnu před prázdninami se s námi rozloučili i starší žáci. Naši základní školu praktickou i speciální opouštějí děti z devátého a desátého ročníku. Všem přejeme do nové etapy budoucího života jenom samé krásné chvíle, štěstí a lásku. 


Canisterapeutický kurz

přidáno: 23. 6. 2014 1:13, autor: Radka Šindílková

I ke konci tohoto školního roku proběhl ve spolupráci s OS Přístav v prostorách Speciální ZŠ Poděbrady další Canisterapeutický kurz (akreditovaný pod MZ). Toto školení pořádá společnost cAnitera Poděbrady. Jeho vedoucí Mgr. Iva Bajtlerová a její školící tým se snaží o celorepublikovou i mezinárodní osvětu se zaměřením na Canisterapii či Zooterapii. Vlastní kurz připravuje budoucí canisterapeutické týmy pro práci s klienty a je ukončen závěrečnými zkouškami psovodů i psů. Budoucí canisterapeutické týmy při praxi nejenom polohují žáky s handicapem ze školy speciální, ale v rámci výuky i socializují žáky ze školy praktické. Věříme, že se všem dětem se tato opětovná akce líbila.

Více o společnosti cAnitera či o kurzech naleznete zde.

Malá kopaná

přidáno: 20. 6. 2014 6:55, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 20. 6. 2014 7:01 ]

Včera proběhl na tréninkovém hřišti sportovního areálu Jiskra Poděbrady mini turnaj v Malé kopané. Zúčastnili se ho žáci z Lysé nad Labem, Městce Králové, Poděbrad a Nymburka. Celý den bylo velmi hezké počasí a tak akce dopadla dobře. Velkou zásluhu na dobré náladě měl i tým našich roztleskávačů a roztleskávaček. Zástupci naší školy zde odehráli velmi kvalitní zápasy. A i když celkově náš tým obsadil třetí místo, veškeré výsledky proher či výher byly velmi těsné. 

Za příkladnou reprezentaci naší školy všem fotbalistům děkujeme.

Dále děkujeme TJ Jiskra za přípravu obou hřišť.

Fota z akce najdete ve fotogalerii či přímo zde.

1-10 of 300