zprávySetkání projektu Erasmus plus u nás

přidáno: 18. 4. 2018 23:32, autor: Lenka Říhová


Modrý den

přidáno: 11. 4. 2018 8:21, autor: Hanka Čápová

A takhle jsme si krásně Modrý den užili - zavěsili jsme budku pro ptáčky, pozorovali kouzelné hrozinky, závodili  ve skákání panáka, vyzkoušeli rychlost vody, křičeli Hrnečku dóóóst, obtiskli prstíky na strom, zjistili, jak vyrobit duhu, kouzelnou špejlí vytvářeli barevné obrazce, bosými nožkami prošli cestu, zbarvili cukr, foukali modré bubliny, vyrobili kouzelnou hmotu, z lentilek vyčarovali duhu a v Modré kavárně ochutnali modrou limonádu, modrou buchtu a paní učitelky nemodré kafíčko. Bylo to skvělé!!!!!😃
Děkujeme za finanční příspěvek Občanskému sdružení Přístav, které působí při naší škole. Fotky si můžete prohlédnout ZDE.
2. duben - Světový den porozumění autismu

V roce 2008 se členové OSN jednomyslně shodli na tom, že 2. duben vyhlásí Světovým dnem porozumění autismu. V souladu s Mezinárodní konvencí o právech lidí s postižením tento den slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život.

Tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětových kampaní. Většinu akcí spojuje modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.


Cena APLAUS

přidáno: 5. 4. 2018 4:57, autor: Markéta Králová

I naše škola se stala součástí osvětové kampaně Porozumět autismu a nominovala se na cenu APLAUS. Cena Aplaus je určena pro jednotlivce i instituce, které se ve svém osobním či profesním životě usilující o to, aby se lidem s autismem žilo lépe. Ceny APLAUS byly pod záštitou poslance MUDr. Víta Kaňkovského vyhlášeny ve třech kategoriích – Jednotlivci, Organizace a Lidé s autismem. Speciální kategorií se stalo ocenění pro zaměstnavatele osob s autismem. I pro šestý ročník cen APLAUS, jejímž pořadatelem je Národní ústav pro autismus, z.ú., poskytla prostor Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. A naše škola získala krásné čestné uznání v kategorii organizace. Moc a moc naší škole gratulujeme.

Jarní JARMARK

přidáno: 3. 4. 2018 5:00, autor: Radka Šindílková

Letošní Jarní Jarmark se opět povedl. Celkový výtěžek je 12.245,-Kč. Tato velmi pěkná částka se vybrala také díky Vám, kreativním rodičům, kteří jste přispěli svým výrobkem. Spolu s dětmi jste vytvářeli dílka s velikonoční a jarní tématikou, kterých bylo mnoho. Polovina výtěžku opět poputuje do jednotlivých tříd na společné aktivity. A jak využili naši žáci a učitelé finance z vánočního JARMARKU? Někdo si dokoupil pomůcky k výuce, někdo si užil společný výlet či návštěvu restaurace .... Více na fotografiích z jednotlivých akcí tříd ZDE.

OS Přístav děkuje všem za druhou polovinu výtěžku, která bude využita na odpolední aktivity pro děti. 

Třídy 6.B a 7.B včetně pedagogů Míši Šmídové, Jana Suchánka a Markéty Rysové si zaslouží velkou pochvalu za organizaci celého Jarmarku. Jindřišce Němcové děkujeme za jarmarkový praskanec a bábovku. Všem ostatním pedagogům moc děkujeme za dílka, která se i letos velmi povedla a tak již v pátek ráno pomalu nebylo co nabízet....

Ohlédnutí za akcí "Finský den"

přidáno: 27. 3. 2018 6:03, autor: Gabriela Bečvářová   [ aktualizováno 27. 3. 2018 22:46 ]

Jak jistě víte, v únoru jsme na naší škole v rámci eTwinningová kampaně s názvem Panenky jdou do světa (aneb Nesedávej panenko v koutě) hostili panáčka Vašíka, kterého jsme mj. pozvali k poznávání Finska během tzv. Finského dne. Jako malou připomínku této vydařené akce jsme vytvořili zábavný komiks, o který se s vámi chceme podělit (v příloze).

 

Benefiční rallye "OSTRÁ JÍZDA"

přidáno: 27. 3. 2018 0:10, autor: Radka Šindílková

Ve velmi mrazivém počasí se uskutečnila ​9. Garáž.cz Testovaci RZ Žiželice 2018 Rallye ŽiželiceV rámci této sportovní akce byla realizována i vydražená jízda - svezení se v soutěžním voze Peugeot 208 R2 na místě spolujezdce.  Našim donátorem se stal řidič vozu, vícenásobný mistr ČR v rallye Václav Dunovský. Děkujeme panu Dunovskému a jeho realizačnímu týmu za předaný šek v hodnotě 7.000,-Kč. I tato částka bude využita na společný projekt Speciální ZŠ Poděbrady a OS Přístav Poděbrady VENKOVNÍ MULTIFUNČNÍ DĚTSKÉ HŘIŠTĚ. Plánovaný projekt bude realizován o letošních letních prázdninách.Divadlo pomáhá

přidáno: 26. 3. 2018 22:41, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 26. 3. 2018 22:54 ]

Dne 16.3.2018 proběhl v Libici nad Cidlinou festival DIVADLO POMÁHÁ. Děkujeme panu Tomáši Čivrnému, autorovi a zároveň organizátorovi projektu za celou akci. Krásných 11.600,-Kč využijeme ve Speciální základní škole Poděbrady na nákup rehabilitačně kompenzačních, relaxačních a terapeutických pomůcek do rehabilitačních tříd. Při předávání šeku naší organizaci na nás čekalo ještě jedno milé překvapení.... Vstupenku pro každého žáka do ZOO Chleby jistě využijeme ke konci školního roku na třídní či celoškolní výlety. Děkujeme i za ně. 
Pozvánka na JARMARK

přidáno: 20. 3. 2018 1:38, autor: Radka ŠindílkováČeši na pólu

přidáno: 19. 3. 2018 1:36, autor: Radka Šindílková

Stalo se již tradicí, že pro Občanské sdružení Přístav, neziskovou organizaci fungující při naší škole, je jednou do roka pořádáno benefiční divadelní představení. Poděbradský ochotnický divadelní spolek "U Váňů" nastuduje a poté představí jednu z Cimrmanovských her. Ve čtvrtek, dne 15.3.2018, se tedy v Divadle Na Kovárně sešli příznivci kvalitního humoru. Nám účastníkům se letošní hra "Češi na pólu" velmi líbila. Finance, které se nejen ze vstupenek vybraly, putují do OS Přístav na dlouhodobý projekt Ucelená rehabilitační a terapeutická péče.

Letošní výtěžek z akce byl krásných 35.840,-Kč.

Děkujeme mnohokrát spolku U Váňů za benefiční představení.

Dále pak děkujeme všem návštěvníkům představení, že si akci s námi užili a OS Přístav tak podpořili.


Fotografie z akce naleznete zde.

Jarní tvoření

přidáno: 15. 3. 2018 7:21, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 15. 3. 2018 9:29 ]

V rámci dlouhodobého projektu OS Přístav S RODIČI NA PALUBĚ proběhla včera akce JARNÍ TVOŘENÍ. Pedagogický sbor připravil pro rodiče našich žáků tvořivé dílny s jarní tématikou. Výrobky z přírodnin si rodiče s dětmi odnesli jako budoucí jarní výzdobu svých domovů. Část výrobků rodiče věnovali na náš tradiční Jarní JARMARK. 
Děkujeme pedagogům z budovy B, že celou akci v odpoledním čase připravili a zrealizovali.Tímto Vás srdečně zveme na Jarní JARMARK, který proběhne ve dnech 22.3. - 23.3. 2018 v dílnách naší školy.1-10 of 500