zprávyKrásné Vánoce všem

přidáno: 21. 12. 2017 2:43, autor: Lenka Říhová

Přejeme všem našim žáčkům, jejich rodinám, přátelům školy i náhodným návštěvníkům našich stránek klidné a pohodové Vánoce a nový rok 2018 bez stresů a nesnází. K odbourání stresu si můžete zkusit složit naši "hrací a přací" kostku :). 

S Mikukášem na Kafíčku

přidáno: 19. 12. 2017 22:27, autor: Květa Soukalová

5.prosince jsme byli pozváni na klavírní koncert a posezení při hudbě do kavárny KAFÍČKO. Děti s nadšením poslouchaly krásné vánoční i dětské písně, které jen pro nás hrál Jeník Horák, absolvent hudební konzervatoře. Všichni jsme si to moc užili, pochutnali si na připravených dobrůtkách a vyborném čaji. Nakonec si děti odnesly dárek v podobě domácí čokolády a vánočního přání. Děkujeme všem v Kafíčku, kteří vše úžasně připravili, ale také nás pozvali na účet podniku ;-)Adventní zpívání

přidáno: 18. 12. 2017 12:57, autor: Hanka Čápová

Advent, tak jak ho známe, začíná čtvrtou neděli před Štědrým večerem, trvá 22 až 28 dní a může připadnout na jakoukoliv neděli. Po každé adventní neděli jsme si i my ve škole zapálili svíčku na krásném, letos do modra zbarveném, adventním věnci. A když si každý týden můžeme zazpívat u stromečku, tak je to prima. Čtvrtou svíčku, NADĚJI, která přijde na řadu o zlaté neděli, si zapálíme všichni už doma. Přejme si, ať plamen NADĚJE v našem srdci nikdy nezhasne!

Vánoční Jarmark

přidáno: 8. 12. 2017 7:45, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 8. 12. 2017 7:59 ]

Letošní vánoční Jarmark se povedl. Celkový výtěžek je 15.278,-Kč. Tato částka je rekordní a to také díky Vám, kreativním rodičům, kteří jste přispěli svým výrobkem. Spolu s dětmi jste vytvářeli dílka s vánoční a zimní tématikou, kterých bylo mnoho. Na přiložené fotografii je vidno, že stoly se pod nimi doslova prohýbaly. Polovina výtěžku poputuje do jednotlivých tříd na společné aktivity a na konci února vám dáme fotozprávu, jak si děti akce samotné užily. OS Přístav děkuje všem za druhou polovinu výtěžku, která bude využita na odpolední aktivity pro děti. 

Třídy 6.B a 7.B včetně pedagogů Míši Šmídové, Jana Suchánka a Markéty Rysové si zaslouží velkou pochvalu za organizaci celého Jarmarku a vytvoření příjemné předvánoční atmosféry. Děkujeme všem .........     Více fotografií z Jarmarku zde. 

Mikuláš

přidáno: 8. 12. 2017 6:01, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 8. 12. 2017 6:04 ]


Na začátku prosince zažívají děti velmi rozporuplné pocity, protože se návštěvy čerta a Mikuláše obávají, ale zároveň toužebně očekávají nadílku. Tato tradice je v naší společnosti velmi zakořeněná, ale víte, jak vlastně zvykla? Proč naše domácnosti obchází tak nesourodá trojice, jakou je čert, anděl a Mikuláš? A co má Mikuláš společného se Santa Clausem kromě barvy oděvu? Odpovědi na tyto otázky naleznete zde.


I k nám do školy právě Mikuláš, čert a anděl zavítal. 


Děkujeme žákům EkoGymnázia Poděbrady za ztvárnění těchto postav a sdružení OS Přístav za sladko-zdravou nadílku pro naše žáky.

Protančená SOBOTA

přidáno: 5. 12. 2017 20:50, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 6. 12. 2017 9:20 ]

V pořadí již třetí aktivita ročního projektu OS Přístav pod názvem S RODIČI NA PALUBĚ proběhla o víkendu. Ve školní tělocvičně jsme dopoledne přivítali naše současné i "minulé" tanečníky ze skupiny SPEŠLSTÁRS. Rádi jsme viděli, jak se i naši bývalí žáci na taneční aktivitu s nadšením vrací. Pro děti jsme připravili i malé překvapení. Přijela lektorka tance Tamča, která nám výuku tanečních kreací zpestřila. Odpoledne se ke skupině dětí přidali i rodiče a společně nacvičili dvě choreografie. 

Jak byli jednotliví účastníci šikovní, si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Všichni jsme si celodenní akci moc užili.... 

Děkujeme našim lektorkám Jindřišce, Ivě i Tamče za společně prožitý hezký den.

Děkujeme rodičům za hojnou účast a "nasazení".


Projektové aktivity Finsko

přidáno: 30. 11. 2017 7:21, autor: Lenka Říhová

Ve dnech 26.-30.11. se náš čtyřčlenný tým, společně s partnery z Belgie, Řecka, Portugalska a Lotyšska, zúčastnil pracovního projektového setkání ve finském městě Kuopio. Hostitelská organizace pro nás připravila program, jehož obsahem bylo nejen seznámení s finským školským systémem a způsobem vzdělávání dětí se speciálními potřebami, ale hlavně hudební aktivity a přenos digitální hry do reálného prostředí. 
V této hře budeme pokračovat i po návratu domů, protože poté, co jsme pomocí digitální mapy navštívili reálná místa v Kuopio a splnili zadané úkoly, přibyl na mapu speciální cíl, který musíme splnit u nás s dětmi. A tím je - vytvořit digitální značku na mapě této hry v místě, kde stojí městský vánoční stromeček a poslat dětem z partnerských škol vánoční pozdrav. 
Také vezeme písničky z každé zúčastněné země, včetně notových záznamů a nahrávek a po novém roce plánujeme velké mezinárodní koncertování. 
Čas na to budeme mít až do dubna, kdy se hostitelem setkání stane naše škola. Pozvánka na Vánoční JARMARK

přidáno: 22. 11. 2017 2:40, autor: Radka Šindílková


Výcvik na DDH v Nymburce

přidáno: 17. 11. 2017 5:34, autor: Blanka Kvízová   [ aktualizováno 20. 11. 2017 4:19 ]

14.listopadu se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili výuky na dětském dopravním hřišti v Nymburce. Společně s žáky z Městce Králové si zopakovali dopravní značky, silniční pravidla i základy ošetření poranění způsobené pádem z kola. Po teoretické části se všichni přesunuli na dopravní hřiště a nabyté znalosti si vyzkoušeli jízdou na kole. Naučili se jak správně odbočovat vlevo, objíždět překážku, dodržovat pravidla na kruhovém objezdu a hlavně jak reagovat na značku STOP. Dopoledne na dopravním hřišti nám zpříjemnilo i hezké počasí.    
                                                            

DĚTSKÁ RALLY V LYSÉ NAD LABEM

přidáno: 17. 11. 2017 2:25, autor: Jan Suchánek   [ aktualizováno 17. 11. 2017 2:26 ]

V pátek 10.11. jsme se s vybranými žáky z tříd IV.B, V.B, VI.B a VII.B vydali na výstaviště v Lysé nad Labe, kde v rámci výstavy Rychlá kola pořádal Besip již 15. ročník dopravní soutěže Dětská rally. Naši žáci se rozdělili do dvou tříčlenných posádek a spolu s profesionálními řidiči vyrazili do terénu vstříc zadaným úkolům. Posádky měli za úkol podle obdrženého plánu navigovat řidiče na předem stanovená místa, přičemž některé průjezdné body museli nejprve rozluštit ze zadaných rébusů. Cestou po nymburském okrese na naše závodníky čekalo několik stanovišť, kde plnili zadané úkoly (resuscitace, jízda zručnosti na cyklistickém dopravním hřišti, poznávání dopravních značek či dojet na konkrétní zadanou adresu). Naši žáci bojovali v konkurenci 8 posádek a vedli si nadmíru dobře. V konečném pořadí se nám podařilo obsadit 3. a 4. místo jen s minimálním bodovým odstupem za vítěznou posádkou z nymburské školy. Všechny posádky si mezi sebe rozdělili řadu hodnotných cen, které do soutěže věnovali sponzoři. Užili jsme si spoustu zábavy a už teď se můžeme těšit na další ročníky této skvělé soutěže.

1-10 of 484