zprávy

Mikuláš

přidáno: 9. 12. 2018 22:16, autor: Radka Šindílková

I naší školu v minulém týdnu navštívili Mikuláš, anděl a dva čerti. Ač s sebou měli veliký pytel na hříšníky ani letos si nikoho z našich dětí neodnesli. Žáci byli vzorní, písničky a básničky se ozývaly celou školou. Z kouzelného košíku tak tedy tato čtveřice vytahovala pouze ovoce a sladkosti.

Veliké díky patří studentům EkoGymnázia Poděbrady za výborné masky a skvělý přístup k našim dětem.

Za sladkosti a ovoce pro všechny naše žáky děkujeme naší neziskové organizaci OS Přístav, která tuto akci finančně podpořila.

Vánoční tvoření ve Výtvarném kroužku

přidáno: 7. 12. 2018 0:20, autor: Lucie Nováková   [ aktualizováno 7. 12. 2018 3:27 ]

První adventní zpívání

přidáno: 4. 12. 2018 8:05, autor: Lenka Říhová

Každým rokem se v posledních adventních týdnech scházíme všichni u společného zpívání. Dnes jsme za zpěvu čertovských písní zahájili předvánoční čas zapálením první svíčky na adentním vědci. Krásné a klidné období i vám všem, kteří navštěvujete naše stránky. Více fotek zde v galerii

Vánoční jarmark 2018

přidáno: 4. 12. 2018 5:04, autor: Michaela Šmídová

Příjemnou atmosféru, cukroví, vánočku, kávu, koledy a vůni vánočního koření jste si s námi užili v prostorách budo vy B.
Výrobky mizely před očima a věřím, že potěšily každého, kdo si je odnášel domů.
Fotky z předvánočního jarmarku najdete zde: https://photos.app.goo.gl/QJMz9h1pNqCZdeRw8
Hezky se bavte a prožijte krásné Vánoce.

Výlet do Kolína

přidáno: 28. 11. 2018 12:57, autor: Majka Šebetková   [ aktualizováno 29. 11. 2018 0:53 ]

23. 10. se třída X.A vypravila na výlet do Kolína. Navštívili jsme třídu II. D v MŠ, ZŠ a PŠ Kutnohorská, kde budou někteří naši žáci pokračovat ve studiu. Čekala nás prohlídka školy, společné vaření s některými bývalými spolužáky a odpočinek v relaxační místnosti. Moc děkujeme maminkám, které se s námi setkání zúčastnily.

Čajíčkování v družině

přidáno: 22. 11. 2018 21:08, autor: Hanka Čápová   [ aktualizováno 22. 11. 2018 21:13 ]

Čaj je hned po vodě
nejrozšířenějším nápojem na světě. A jeho konzumentů stále přibývá. Čaj sypaný, sáčkový, horký či ledový, ovocný nebo bylinný, bílý, černý a zelený. Každý z nich dokáže povzbudit, zahnat chmury, nabít energií a dodat chuť do života. V družině jsme přichystali odpoledne s rodiči a nabídli jsme miniochutnávku čajů, zapojili jsme je do minivýtvarničení a za odměnu jsme předvedli minidivadelní představení pohádky Boudo, budko.
Všichni jsme si to moc užili a děkujeme maminkám, že dorazily. Fotky ZDE.

Dětská rally

přidáno: 16. 11. 2018 3:55, autor: Michaela Šmídová

Jako každý rok, i letos se naši nejstarší žáci zúčastnili akce, pořádané společností BESIP, Dětská rally.
Na Výstavišti v Lysé nad Labem letos nastoupilo 8 tříčlenných posádek do různých automobilů se zkušeným řidičem.
S mapou v ruce vyrazily po cestách okresu na stanoviště plnit úkoly z oborů zdravotnictví a pravidel silničního provozu.
Nejvyšší počet bodů a 1. místo v soutěži získala posádka číslo 2, žáci 8. ročníku naší školy.
Jako hlavní výhru si každý člen vítězné posádky odvážel domů koloběžku a pár dalších cen.
Gratuluji k velkému úspěchu.

Fotografie https://photos.app.goo.gl/QMmJjCkjM5BbgK4p7

Edukace dentální hygieny

přidáno: 16. 11. 2018 1:19, autor: Markéta Králová   [ Aktualizováno 20. 11. 2018 22:16 uživatelem Lenka Říhová ]

Ve
dnech 13.11 a 15.11. 2018 navštívily naši školu studentky Vyšší zdravotnické školy Nymburk, obor Dentální hygiena, aby naše žáky seznámily se správnou dentální hygienou. Pod odborným vedením se děti učily správně čistit zoubky na modelu chrupu i na modelu dráčka s chrupem. Seznámily se i s pomůckami usnadňující péči o chrup. Moc jsme si to všichni užili a budeme se těšit na další návštěvu těchto studentek. Fotky z této edukace najdete zdehttps://photos.app.goo.gl/yDBE5HWJHvfUaeAa7.

Halloween s 2.B

přidáno: 8. 11. 2018 7:42, autor: Hanka Čápová

Dnešní Halloweenská párty se moc vydařila. Tělocvična byla plná čarodějů a čarodějnic, netopýrů s jejich krásnou královnou, dýní, duchů, bubáků a dokonce přišla i mumie. Všichni jsme si zatancovali, prošli chodník po tajných stopách, poskládali tématické puzzle, občerstvili se dobrůtkami, které pro nás nachystali rodiče dětí z 2.B, zazpívali bubákovou písničku a rozdali tombolu pro paní učitelky. Ale ta nebyla jen tak! Před tím, než něco vyhrály, musely sáhnout do šíleného mystery boxu, kde je překvapily opravdu šílené věci! Všem ze tříd patří velké díky, že jste se zúčastnili! Moc jsme si to užili! FOTKY ZDE;)

Stolní tenis

přidáno: 4. 11. 2018 13:17, autor: Blanka Kvízová

24.10.2018 pět žáků reprezentovalo naší školu na podzimním turnaji ve stolním tenise v Městci Králové. Kromě pořádající školy přijeli ještě hráči z Lysé nad Labem a Nymburka. Jan Vorlíček a Lukáš Gomboš se velmi snažili, ale mezi osm nejlepších hráčů se neprobojovali. Děvčatům se vedlo výborně a všechna postoupila ze skupiny do finále. V konečném pořadí obsadila Ema Karlíčková čtvrté místo, Anna Heráková skončila třetí a Ráchel Hudcovicová obsadila velmi pěkné druhé místo. Všem žákům děkuji za účast a výborné výsledky.