Jobshadowing Topoľčany

přidáno: 17. 12. 2015 6:11, autor: Lucie Nováková   [ aktualizováno 17. 12. 2015 6:15 ]

V termínu 2. listopadu až 6. listopadu jsem se já, a dalších pět mých kolegyň, vydali na pracovní stáž v rámci projektu Profesní a jazykový rozvoj pedagogů, která se konala až v Topoľčanech na Slovensku. My jsme navštívili Špeciálnu základnu školu internátnu, která byla zaměřena především na děti s narušenými komunikačními schopnostmi. Dostalo se nám přátelského a milého přijetí od slovenských kolegyň, které nám připravili i velice zajímavý kulturní program a mnoho volnočasových aktivit.

Žáci byly vzděláváni podle míry postižení a byly rozděleni na varianty A, B, C. Ve třídách byl nižší počet žáků a celkově ve škole panovala klidná atmosféra. Výuka probíhala především s využitím i – Padů, nejrůznějších aplikací a interaktivní tabule. Ve škole jsem se setkala s velmi profesionálním a zároveň lidským přístupem k dětem, který zde panoval po celou dobu našeho pobytu.

Během pracovní stáže jsme si navzájem vyměnili mnoho zkušeností a různých poznatků. Domů jsme odjížděli obohaceni o nové nápady, kontakty a zážitky.