Máme nový mobilní zvedák

přidáno: 17. 7. 2014 8:44, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 17. 7. 2014 8:49 ]
Ke konci školního roku přibyl v našich třídách situovaných v přízemí budovy "nový pomocník". Nákupem mobilního zvedáku z projektu KOMPLEXNÍ SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉ CENTRUM, č.CZ.1.07/1.2.33/02.0033, se snažíme o zvýšení kvality života dětí s handicapem. Především v rehabilitačních třídách najde mnoho využití. Např. přesun "ležícího" klienta či "vozíčkáře" na WC. Jeho velmi lehká obsluha a bezpečnost umožní i koupání dětí ve vířivé a perličkové vaně. V neposlední řadě i pouhý transport z polohovacího vaku na vozík bude komfortnější. Pohybová aktivizace našich žáků proběhne při chůzi po chodbě školy či zámkové dlažbě v areálu. Věříme, že i rodiče při odvozu dětí ze školy využijí zvedák ve venkovních prostorách, na rampě i parkovišti.