Konference POHYB - DOTEK - ZVUK ve speciálním školství

přidáno: 25. 11. 2014 8:02, autor: Radka Šindílková
to je název dvoudenní konference s mezinárodní účastí, která proběhla ve dnech 13.-14.11.2014 v sále zámeckého kina a v prostorách Speciální základní školy Poděbrady.

Dvoudenního maratónu prezentací, workshopů a zážitkových praktických hodin se zúčastnilo více než osmdesát účastníků, odborníků z celé České republiky, ale i z Anglie a Belgie, kteří svůj profesní život věnují vzdělávání žáků s těžkým zdravotním postižením s potřebou nejvyššího stupně podpory. Konferenční příspěvky byly zaměřeny na inovativní formy práce, využití interaktivní podlahy, iPadů, muzikoterapie ve snoezelenu a konceptu Ucelené rehabilitační a terapeutické péče v naší škole a OS Přístav.  Workshopy a ukázky práce se žáky pak probíhaly přímo ve třídách speciální základní školy. Z fotografií je cítit úžasná atmosféra, empatie, zaujetí, nadšení  i dychtivost po nových informacích.  

Konferenci pořádala Speciální základní škola Poděbrady v rámci projektu "Komplexní speciálně pedagogické centrum Poděbrady", reg. č. CZ.1.07/1.2.33/02.0033, který je financován z Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR prostřednictvím OP - VK. Konferenční videozáznam je možné shlédnout ZDE.

Comments