Kolejnicové zvedací zařízení

přidáno: 7. 3. 2014 2:45, autor: Radka Šindílková   [ aktualizováno 7. 3. 2014 4:48 ]
Díky tomuto projektu se nám podařilo vybavit zvedacím zařízením další místnost ve Speciální základní škole Poděbrady. Tentokráte se jedná o tělocvičnu. Naše vize, že při fyzioterapii, tělesné výchově či zdravotní výchově se i "vozíčkáři" budou moci aktivně účastnit těchto vyučovacích hodin, se stala skutečností. Kolejnicový systém je rozveden po celém prostoru a k dispozici jsou i dvě lyžiny, což znamená, že v závěsu mohou být i dvě děti najednou a pohybují se zcela nezávisle na sobě. Jedna kazeta je z rozpočtu projektu, kazetu druhou si půjčujeme z rehabilitační třídy. Je moc hezké sledovat radost ze samotného pohybu či zábavnou vertikalizaci těchto žáků. Kladným faktorem pojezdu je i velmi aktivní a samostatná účast žáků "vozíčkářů" při skupinových akcích.......