Smyslový příběh z UK

přidáno: 15. 12. 2011 9:59, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 15. 12. 2011 9:59 ]
V britské škole jsme se seznámili s technikou smyslových příběhů. Jedná se o vyprávění jednoduchého příběhu se zapojením vnímání prostřednictvím co nejvíce smyslů, tak aby příběh co nejvíc přinášel i dětem s těžším postižením.
A to je také náš první úkol, vyměnit si smyslové příběhy, jejichž prostřednictvím se děti něco naučí o zemích svých přátel. Předměty a situace obsažené v příběhu by měly dát možnost využít nejen zrak a sluch, ale také hmat, čich a chuť.
Toto je (ve zkratce) smyslový příběh z UK: Prostřednictvím medvídka (Teddy) se děti projedou dvoupatrovým červeným autobusem, rozhlédnou se z Londýnského Oka po významných památkách, v parku poslouchají ptáčka červenku, před deštěm se schovají pod veliký deštník a v kavárně se občerství čajem s mlékem a sušenkami.